Astroloji

14 OCAK – 4 ŞUBAT MERKÜR RETROSU


Çağlan Tunçbilek 17 Ocak 10:14

İletişimin ve zihnin gezegeni Merkür gerilemeye başladığında, iletişimle ilgili her türlü konuda sıkıntılar olur. Merkür retrosu döneminde yanlış anlamalar fazladır. Küsme ve alınmaya eğilim olur. İnternet durabilir. Hatta internet siteleri çökebilir. Telefonumuz bozulabilir. Buluşacağımız kişilerle buluşmakta zorlanabiliriz. Uçak bileti bulamayabiliriz. Uçağı, treni, otobüsü kaçırabiliriz. Ampul yanabilir. Yeni işe başlamayı ve yeni bir duygusal ilişkiye başlamayı tavsiye etmiyoruz. Anlaşma imzalamanız gerekiyorsa çok dikkat etmeniz gerekir. Araba kullanırken daha dikkatli olun. Aramızda sorun olan kişilerle, aramızı düzeltmeye çalışmak genelde pek fayda getirmez. Ayrıca dikkatsiz konuşmalar yapmamaya çalışmamız da uygun olacaktır.

Merkür retrosunda neler yapabiliriz?

Uzun süredir görüşemediğimiz arkadaşlarımızla görüşebiliriz. Başlayacağımız işlere hazırlanabiliriz. Kitap yazabiliriz. Eksik işlerimizi tamamlayabiliriz. Zihinsel anlamda gelecekle ilgili planlar yapabiliriz. Yine hiç beklemediğimiz anda ve yerde eski arkadaşlarımızla karşılaşabiliriz.

Merkür retrosu burçları nasıl etkiliyor?

Koç Burcu: Bu aralar iş ve özel hayatınızda sakladığınız ya da saklamadığınız birçok konu göz önünde.  İşle ilgili aşırı iyimser beklentilerle yapacağınız bir çıkış, size olumlu dönmeyecektir. Arkadaş gurupları, gelir artışı ya da iş değiştirme ile ilgili konularda daha durağan olmaya çalışıp akışa bırakmalısınız. Bu şekilde bu dönemi zararsız bir şekilde atlatabilirsiniz. Gizli düşmanlara, dedikoduculara, sizi yanlış yönlendirmeye çalışanlara dikkat edin!

Boğa Burcu: Önce durun. Harekete geçmeyin. Yakın zamanda ahlaki karakterini, yapısını beğenmediğiniz kişiler, işler ya da durumlar olmuş olabilir. Bu kalben ya da fiziksel bir ayrılık getirmiş de olabilir. Geçmişte yaşananların sorumluluğunu alın. Bu sorumluluğu alırsanız şimdi gelecekle ilgili daha yere basan planlar yapabilirsiniz. Kendinizi çözümleyin. Geçmişte hangi bakış açınız size yanlış kararlar verdirdi?

İkizler Burcu: İşi işte bırakmayı öğreneceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Merkür retrosu buna yardımcı olacaktır. Bütün boş vakitlerinizde içe çekilip kendinizle vakit geçirin. İçsel sakinliği yakalamak ağacı, ormanı ve ormanda bulunduğunuz konumu size gösterecektir. Ay düğümleri ev değiştirdiği için özellikle İkizler burcundakilerin profesyonel birinden ya da güvendiği birisinden danışma alması çok uygun olacaktır. Doğum haritanız ve numerolojiniz size neleri vaat ediyor?

Yengeç Burcu: Bu aralar özel hayatınız göründüğünden farklı. Önümüzdeki bir buçuk yıl çocuklar partner ve varsa maddi yatırımlarınız sizin enerjinizi alacak. Ancak ay düğümlerinin burç değiştirdiği bu dönemde, Merkür retrosu size iyi gelen içe çekilmeyi sağlayacaktır. Bunu kullanın. Bu retroda şunları düşünün: "Sizi en çok ne huzurlu kılıyor? Nasıl bir özel hayat ve insani ilişkiler yapısını seviyorsunuz? Şuan bunların ne kadarına sahipsiniz ve ne kadarına sahip değilsiniz?"

Başarı için ne yapmalıyım?

Aslan Burcu: Ortaklık konuları, işiniz ve kariyeriniz konusunda çok tatmin olduğunuzu düşünmüyor olabilirsiniz. Bu aralar çevrenizdeki yakınlarınızla görüşmüş olabilirsiniz. Buna uzun süredir görmediğiniz kişiler de dâhil olacaktır. Ancak çözülmemiş konular yüzünden huzurlu olamadığınızı hissediyor olabilirsiniz. Olayların çözümü için haklı, etik, sabırlı olmalısınız ve sırasıyla gitmelisiniz.

Başak Burcu: İş konusunda, sevdiklerimiz, sosyal çevremiz ve yaptığımız yatırımlar konusunda sabretmemiz gereken bir dönemden geçiyoruz. Bu retroda akışa bırakmak belki daha kolay olur. Çevre ile küçük ama çözülmesi gereken bazı konular var. Merkür retrosu anlama ve anlatma konusunda sıkıntı verdiği için iyi dinleyerek ve basit anlatarak sorunları aşabiliriz. Bu dönemde vaktimizi verimli kullanmamız gerekiyor. Beklentilerimizi biraz düşük tutmamız gerekiyor.

Sabır

Terazi Burcu: Sevdiklerinize, partnerinize çocuğunuza belki de kendinize pek anlatamadığınız bir dönemdesiniz. Parasal yatırımlar konusunda kararsız kalabilirsiniz. Yine parasal konularda partner ya da babanızdan destek alamayabilirsiniz. Basit anlatın. Anlaşılmadığınızda üzülmeyin. Eve gelen, telefon veya sosyal medyadan görüştüğünüz kişilerden aldığınız hazza odaklanarak bu dönemi bu şekilde bitirin. Doğum haritalarınızda bir engel yoksa bu retrodan sonra gökyüzü daha destekleyici olacak.

Akrep Burcu: Bekarsanız ebeveynlerin, evliyseniz ailenizin sizi bu aralar pek anlamadığını düşünüyor olabilirsiniz. İş konusunda küçük çaplı bazı değişiklikler ve yeni düzenlemeler getirebilirsiniz. Bu olumlu bir durum. Ama bunu arka planda yapmalısınız. Yeni başlangıçlar için biraz beklenilmesi gereken bir dönem. Son zamanlarda kuzen, kardeş, komşu, yakın arkadaşlarla vakit geçirmiş olabilirsiniz. Bu durum biraz daha devam edecek.

Yay Burcu: Duygusal yeni bir ilişkinin verimli olmayacağı bir dönemden geçiyorsunuz. Yeni bir şeye başlama enerjiniz çok fazla. Her türlü yatırım aracı ile ilgili bir hareketlenme, en sonunda üzülmenize yol açar. Şubat ayı sonunda her şey daha belirgin olacak. Takipte kalın. Çevredeki olayları akışa bırakıp duruma göre davranmalısınız.

Öfkeye dikkat

Oğlak Burcu: Para ve romantizm konusunda enerjiniz yüksek. Dışardan çekici görünüyorsunuz. Ancak çocuklarınız, eşiniz partneriniz, maddi yatırımlarınızı takip etmeniz ve sıkıntılarınızı çözmeniz gereken bir döneme giriyorsunuz. Romantizm konularında etik gitmeniz sizin için uygun olacaktır. İş konusunda çabalamaya devam etmeniz uygundur. İş ile ilgili beklentileriniz eninde sonunda şartlara uydurmanız gerekeceğini görmeniz gerekecek. Ama şimdi değil. Kim bilir yeni fırsatlar sizi belki bambaşka yerlere götürebilir. 24 Ocak'tan sonra öfkenize dikkat edin.

Kova Burcu: Hep sabrediyorsunuz ama bunu göstermemek için elinizden geleni yapıyorsunuz. Merkür retrosu sizin için bir zihin tatili olsa ne güzel olur değil mi? Zihninizi boşaltmak için ne gerekiyorsa yapın. Spor, yürüyüş, müzik, dinlendirici bir kitap, samimiyetine inandığınız bir dost ya da dostlar size iyi gelecektir. 20 Ocak'tan sonra öfkenize dikkat edin. Çünkü Merkür retrosunda öfke çok kırıcı olabilir.

Balık Burcu: Bu retroda insanların sizi ne kadar yorduğunu düşüneceksiniz. Yakın gelecek için düzenleme ve planlar yapmak size daha iyi gelecek. Güvenmediğiniz ve yaptığı işi beğenmediğiniz insanlar var. Bu kişilerle çok uğraşmamak verimliliğinizi arttırır. Herkes işinizi yapsın. Onların işini yapmayın.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum