Astroloji

18 ARALIK – 30 OCAK OĞLAK BURCU VENÜS RETROSU


Çağlan Tunçbilek 6 Aralık 13:03

Venüs gezegeni genel olarak para ile kadını ifade eder. Gezegenin retro (geri gidiyor) olması parayı ilgilendiren sorunlar, değersizlik hisleri, özellikle kadınların estetik ameliyat planlaması, yeni iş anlaşmalarına uygun bir dönem olmaması gibi durumları ön plana çıkarır. Venüs retrosu; iş, eş, partner konularının özellikle zihinsel olarak ön plana çıkmasına neden olabilir. İçsel olarak bu konular tartılabilir.

Retro, eskiye dönmek anlamına da gelmektedir. Hem zihinsel hem de fiziksel olarak... Başlıkta söylenen tarihlerde aşk ve para konuları 8 yıl öncesinin bir üst olgunluğu ile karşılanmaktadır. Eğer dikkatli olursak 8 yıl önce kazandığımız tecrübemizle bugün, benzer bir olayı baştan olması gerektiği gibi düşünüp gerçekleştirebiliriz. Zaten ana gezegenlerin retro dönemlerinde çok atak olmayı genel anlamda çok tavsiye etmiyorum. Çoğu zaman ya zarar verir ya da en iyi ihtimalle fayda vermez. Retrolarda olgunluk, retronun işaret ettiği konularda çok cesaretli davranmamak ya da diplomatik davranarak gelişmektedir. En güzeli ise her ikisini de başarabilmektir. Yine Venüs retrosu döneminde her astrolojik olay gibi doğum haritalarımızın durumuna göre kadersel olayların olma ihtimali de her zaman vardır. Aşağıdaki yorumlarda okuyucunun doğum haritaları bilinmediği için kişiye özel kadersel yorumlar yapamayız.

Venüs retrosunun genel etkileri

KOÇ BURCU: Kendinize güvensizlik hisleri içindeyken kariyer getirisi konusuna odaklanıyorsunuz. Gelecekle ilgili planlarınızda da belirsizlik var. Belki bir umutsuzluk ya da kararsızlık durumundasınız. Ama durum o kadar da kötü değil. İşinizi değiştirmek en büyük hedefiniz olabilir. Ev hanımı iseniz dışarıda bir iş veya işi bırakıp ev hanımı olmak ya da emekli olmak... Eşinizin iş ve parasal yapısındaki son durumlar sizi üzüyor ya da eş, partner ya da ortağınız sizin için üzülüyor olabilir.

BOĞA BURCU: Uzaklardaki kişiler, konular, yükseköğrenim, uzman kişiler ya da hayat felsefenizdeki kör noktalarla ilgili sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Bu konuları Venüs retrosunda düşünmek daha uygun olacaktır. Çözülmeyeceğini sanmayın. Orta vadede bir şekilde çözüme kavuşacak. Ama plan yapmalısınız ki önünüze bakabilin. Şuan eş ve iş konuları ile kariyer planlaması yapmakta haklısınız. Kafanız ya da özel hayatınız karışık olabilir. Özellikle özgür olma hissi fazlayken iş ve eş konularında toplum önünde cesaretli davranışlar göstermekten çekiniyor olabilirsiniz. Bu durum özellikle Venüs retrosu için uygundur. Venüs retrosunu bu tip konuları düşünmek için kullanın.

İKİZLER BURCU: Odak noktanız uzaklardaki kişi ya da kişiler, Yükseköğrenim, konusunda uzman bir kişi ya da yaşamınızı değiştirecek bir felsefe değişikliğidir. Belki de felsefe, astroloji hatta ezoterzmin kendisi... Ancak tam olarak yapamasanız da başkalarının paraları alacak verecekleri, kimsenin bilmediği bazı gizli konular kısa ve orta vadede sizi beklemekte. Bunlara en sonunda döneceksiniz. Gelir konusunda, sosyal çevre konusunda son zamanlarda kadersiz olduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz. Bekârsanız para ya da mevki için bir evlilik düşüncesi size acı veriyor olabilir. İyi düşünün. Çözüm bu mu?

YENGEÇ BURCU: Şuan odağınız, eşinizin ya da ortağınızın parası ve vergisi, alacak verecek konuları ya da ikinizden birinin bazı gizli konuları olabilir. Eşiniz, partneriniz ya da ortağınızın aşk ya da parasal konularla ilgili aşırı tutkusu ya da partnerinizin sevgisi çok fazla olabilir. Onun istekleri ile kendi isteklerinizin uyumlu hale gelmesi için bu dönemde plan önemli. Gizli, konuları iyi düşünün

Çok cesur olmayın

ASLAN BURCU: Odak noktanız eşiniz ortağınız partneriniz ya da onlarla ilgili konular. Aslında iş yerinde size gerçekten yardımcı olacak birisini arıyor olabilirsiniz. İşte psikolojik ve iş anlamında yalnızlığınızı bir süre düşünemeden eş, partner, dost düşman konularını öncelikle çözmeniz gerektiğini biliyorsunuz. Düşünsel anlamda ilerleme kaydedilecektir. Elbette burada doğum haritasının yapısı da önemlidir.

BAŞAK BURCU: Çözmeniz gereken iş konuları öncelikli. Partner, çocuk, sosyal çevre, spor ve hatta borsa, bitcoin gibi spekülasyon konuları bir süre ikinci planda kalabilir. Uzaklar, üniversite yüksek öğrenim, yeni bir hayat felsefesi geliştirme, astroloji ve benzeri konularda zihnimiz planlar yapsa da bu dönem elbette harekete geçme dönemi değil. Uranüs’ün orada olması da bu konularda riskler olduğunu düşündürüyor.

TERAZİ BURCU: Aşkla, çocuklarla ya da para kayıplarıyla ilgili sıkıntılarla ilgilenmeniz gerekiyor. Bu aralar eve misafirler gelmek istese de kabul edemeyeceksiniz. Bazılarınıza sosyal medyadan romantik mesajlar gelebilir. Bekârsanız ebeveyniniz aşırı ilgisi olacaktır. Evliyseniz eşinizin aşırı ilgisi ya da sizin ilginizle ilgili durumları ertelemeniz gerekiyor.

İşleriniz bu dönemde sizi zorlayacak

AKREP BURCU: Öncelikle evde yapmanız gereken konularla ilgilenmeniz gereken kişiler var. Buna ebeveyn evi de dahil. Bu nedenden yakın çevrenizle ilgili sorunları çözmeyi kısa bir süre ikinci plana atabilirsiniz. Yakın çevreniz sizden sosyalleşme talep ediyor olsa da sizi anlayacaklar. Bir noktadan sonra işler yoluna girdiğinde yine kısa gezilere çıkıp arkadaşlarınızla sosyalleşebilirsiniz. Belki yazmak istiyorsunuz. Bazılarınızın sosyal medyada yapmak istedikleri de olabilir. Küçük bir eğitimle bir meslek ya da hobinizi yapmaya başlayabilirsiniz. Yakın çevrenizde aşk hareketi de muhtemel. Ama temkinli yaklaşmakta fayda var. Neden? Çünkü Venüs retrosu var.

YAY BURCU:  Yakın çevre, kardeşler, kuzenler, yakın arkadaşlar, yakın yerlere seyahat, işinizle ilgili tanıtım, sosyal medya konuları ya da işten gelen arkadaşlarla ilgili bazı konuları öncelikle halletmeniz gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz. Aslında işinizle ilgili ertelediğiniz şeyler var. Bu maddi konular, yapılması gereken planlar, bekletilen romantik bir teklif de olabilir.

OĞLAK BURCU:  Oğlak denince "iş iş iş" diyoruz. İşleriniz bir türlü istediğiniz gibi gitmiyorsa unutmayın ki siz de herkes gibi insansınız. Çabaya devam edeceksiniz. Bu normal. İşleri hal yoluna soktuktan sonra sevdikleriniz onlarla ilgilenmeniz için sizi bekliyor. Sizi duyar gibiyim. “Ne var ki bunu bilemeyecek?”  Daha çok şey öğrenmek istiyorsanız doğum haritanızla birlikte bakılması gerekiyor.

KOVA BURCU: Konu aşk mı? Konu iş mi? Hiç kimseden bir eksiğiniz yok. Sadece gevşemeye ihtiyacınız var. Kazanmayı ya da kaybetmeyi düşünmeyin; sadece yapılması gerekenler ne ise bunları düşünüp planlayın. Venüs retrosu bunun için uygun bir dönem. Doğum haritanızın uygunluğuna göre daha sonraki bir dönemde de harekete geçebilirsiniz.

BALIK BURCU:  Bu kısa dönemde psikolojik sağlığınızla ilgilenmeniz gerekiyor. Kendinizi belki çok yıpratıyorsunuz. Zihninizi ve bedeninizi daha çok dinlendirin. İş konuları size acı veriyor diye bu aralar çalışmak, gruplara, toplantılara girmek istemiyor olabilirsiniz.  Son birkaç yazımla bu yazıyı birleştirin. Venüs retrosu sonunda bazı konularda neyin daha önemli olduğu açık bir şekilde ortaya çıkacak.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum