Astroloji

18 MART BAŞAK'TA DOLUNAY


Bu dolunayda 12 burcu da ilgilendiren genel konular şöyle: Başarıya ve işe odaklı olduğumuz bir dönem. Hangi işte ya da mevkide olursak olalım otoritemizi ve tecrübemizi gösteriyoruz. Ağırlığımızı ortaya koyuyoruz. İşin doğrusu ne ise onun yapılmasını istiyoruz. Arkadaşlarımızla daha fazla ilgileniyoruz. Yardımseverlik ve koruyuculukta kendimizi aşıyoruz. Özgüvenimiz olabildiğince yüksek. Öfkeye dikkat.

Daha çok dinliyoruz. Bu durum herhangi bir şeyi öğrenmek için çok uygundur. Yine konuşma bilgi aktarma konusunda da kendi kapasitemizin zirvesindeyiz. Bu dönemde dersleri iyi anlayıp sınavlarda başarılı olabiliriz. Dedikodu ve manipülasyon yapmamaya çalışsak iyi olur. Hamile kalma ihtimali düşük. Medyada kişisel tanıtım için uygun bir dönem. Organizasyon işlerini yaparken başarı ihtimali yüksek demiştik. Ama bunun bedeli çok fazla yorulmak ve yorgun hissetmek olacaktır. Her şey iyi güzel de bu kadar iş arsında sevdiklerinize vakit ayırmak için kendinizi zorlamayı unutmayın. Bu etkiler 3 Mart 2022’den itibaren başlamıştır.

Dolunay’ın burçlara göre etkileri

Koç Burcu (Özellikle Yükselen Koç): Sizi kıskananlara dikkat edin. Özellikle iş arkadaşlarınızdan sizin için önemli konularda enerjinizi tüketici yorum yapanlara fazla prim vermeyin. Burada fırsat kimin dost kimin düşman olduğunu görmek olacaktır. Çalıştığınız konuya odaklanıp sakin kalabilmek en güzeli olacak. Bu şekilde sıkıntı veren bazı konular kendiliğinden çözüme kavuşacaktır. Arkadaş ya da yazışma gruplarında iş ya da çeşitli konularda bilgi alışverişinin olduğu bir dönem.

Boğa Burcu (Özellikle Yükselen Boğa): Borsa, kripto para, döviz gibi konularda kendiniz karar verin. Bu konuda çok fazla sohbet gruplarına kapılmayın. Varsa çocuklarınıza ve sevdiğiniz insana vakit ayırmaya çalışın. Toplum önünde hareketli pırıl pırıl görünebilirsiniz. Ama sıkıntılarınızı kendinize saklıyorsunuz. Dürüstlük ve etik değerlere göre davranış sizin için önemli. Ancak diğer taraftan kimseyi değiştiremezsiniz. Kendinize dönüp olanları kabul ederek kararlı bir tutum sergilemeniz, çevrenizde istediğiniz enerjiyi yaratmanıza yardımcı olabilir.

Hayır diyebilmelisin

İkizler Burcu (Özellikle Yükselen İkizler): Yapmayın. Belki de yaptınız. Öfkenize bir süre hakim olmakta fayda var. Her şeyden emin olun ve ondan sonra harekete geçin. Öfke patlaması, yanlış anlamalar yüzünden her şeyi berbat edebilir. Belki de etti. Çünkü bu etki 4 gündür var.  En güvendiğiniz insanlarla bazı şeylere başlamak doğru karar gibi görünüyor. Ama önce sakince şüphelerin giderilmesini sağlayın. Hırsınızı kontrol edip sabırlı olursanız başarı mümkün görünüyor.

Riske girme ve danış

Yengeç Burcu (Özellikle Yükselen Yengeç): Belki uzaklardaki bir kişi ya da konu sizi kararsız bırakıyor. Hayat felsefenize uymayan ne yapacağınızı bilemediğiniz bazı konu ya da kişiler olabilir. Bu konuyu yakınlarınıza danışın. Eşinizin ya da ortağınızın işi ile ilgili bazı olumlu gelişmeler bekleyin. Bu dönemde geçinemediğiniz yakınlarınızla kısa süreli olumlu bağlantılar olabilir. Çocuklarınızın ya da eşinizin çok üstüne gitmeyin. Borsa, kripto para gibi konulardan uzak durmanızı tavsiye ederim. Garantici olmanız gereken bir dönem.

Aslan Burcu ( Özellikle Yükselen Aslan): Eşiniz özellikle ortaklık yaptığınız kişilerle veya çalıştığınız şirkette işler iyi gidiyor olabilir. Ancak eğer mali konularda dürüst olmayan davranışlar varsa bu durum sizi sıkıyor olabilir. Çalışmıyorsanız eşinizin düzelen kazancını iyi kullanamaması da sizi üzüyor olabilir. Bu konuları sakin ve yapıcı bir şekilde konuşmak herkesin faydasına olacaktır. Yaşadığınız sıkıntıların kimse farkında değil.

Öfkelenmeden konuşmak iyi gelecek

Başak Burcu (Özellikle Yükselen Başak): Eş, ortak ya da düşman olduğunu kesin bildiğiniz kişilerden gelen umursamaz ve dürüst olmayan davranışlara canınız sıkılıyor. Bunlar bazı akrabalar da olabilir. Eski ya da yeni iş veya okul arkadaşlarınızla faydalı ilişkiler kurduğunuz bir dönem olabilir. Uzun süredir görmediğiniz aileden kişilerden bir haber ya da görüşme olabilir. Kısa bir dönem sıkça görüşebilirsiniz.

Terazi Burcu (Özellikle Yükselen Terazi): Sevdiklerinizle, çocuklarınızla ve sosyal çevrenizle kısa bir dönemde olsa iyi vakit geçirip mutlu olduğunuz bir dönem. Bu etki 3 Mart'ta başladı. Ancak diğer taraftan boğuluyormuş gibi de hissediyorsunuz. Yalnız kalma isteği var. Spor ve yürüyüş iyi gelecektir. Ancak tatile de ihtiyaç var gibi; değil mi?

Sporu, yürüyüşü ve dinlenmeyi unutma!

Akrep Burcu (Özellikle Yükselen Akrep): Kendi etik ahlaki değerlerinize odaklanmak yerine sizi kandırmaya çalışan düşman gibi bir şekilde üstünüze gelen kişilere odaklanın. Onları belirledikten sonra uzak durmakta fayda olacaktır. Sosyallik, sosyal çevre, arkadaş grupları odak noktanızdadır. Sosyal çevre, borsa, döviz gibi konularda ya geri çekilin ya da sadece kendinize güvenip tavsiyeleri fazla dinlemeyin. Ancak bana sorarsanız bir süre geri çekilseniz iyi olacaktır. Gelecekle ilgili her zaman yaptığınızdan farklı bir planlamaya gidebilirsiniz. Dost olmadığını ya da anlaşamadığınızı düşündüğünüz bir kişiden uzaklaşabilirsiniz.

Yay Burcu (Özellikle Yükselen Yay): Yakın çevrenizle çok güzel vakit geçirdiğiniz bir dönem. İşinizle ilgili tanıtım yapın destek göreceksiniz. Ancak yine de çok fazla beklentiniz olmasın. Kısa yoldan borsa, döviz ya da kripto para ile bir yere varamayacaksınız. Şu anki işinizi olduğu kadar yönetip fırsat çıkmasını bekleyin. Bazen güç toplamanız da gerekir. Annenizle ilgili bazı konuları yönetmeniz gerekebilir. Eğer böyle bir durum varsa işi biraz ağırdan alın. İyice emin olun. Toplum önünde -özellikle sosyal medyada- duygularınızı belirtirken başkalarından etkilenmeyin. Kendi uygun gördüğünüzü yapın. 18 mart 2022’ye kadar...

Oğlak Burcu (Özellikle Yükselen Oğlak): Yürüyüş, meditasyon, sağlıklı beslenme size iyi gelecek. Sürüncemede bıraktığınız diş hastalıkları ve benzeri küçük sağlık sorunlarınızla ilgilenebilirsiniz. Tatil iyi gelecektir. Zorladığınız konular size daha fazla başarı getirmeyecek. Akışa bırakmayı öğreniyorum derseniz kazanacaksınız. Sizi yıpratan esas şeyler, rutin kabul ettiğiniz günlük işler. Azaltın. Yetki devri yapın. Bakabileceğinizden fazla hayvan beslemeyin. Evdeyseniz ev işlerini takıntı haline getirmeyin. Son sözüm işle ilgili kısa süreli güzel bir haber aldınız ya da alacaksınız.

Gevşeyin, sadece elinizden geleni yapın ve enerji toplayın

Kova Burcu (Özellikle Yükselen Kova): Bu dönem en çok zihninizi kurcalayan konu insanların size karşı dürüst olmadığını düşünmenizdir. Özgürlük ihtiyacınız da çok fazla. Ancak çevrenin bu duygularınızdan çok da haberi yok. Bunun nedeni belki de tam tersiymiş gibi davranmanız olabilir. Toplumun genelinden bazı konularda farklı olan düşünce yapınız biraz daha ortaya gelmiş durumda. Ev işleri ve dışarı işleri her zamanki gibi sizi yoruyor. İş konularında sıkıntı olan durumları sert bir şekilde ortaya koyabilirsiniz. Lütfen dikkat edin ve sakin olun. İş, eş, ortak, ebeveynin paraları ile ilgili konular gündeminizde. Bu konuda da sabırlı olun.

Balık Burcu (Özellikle Yükselen Balık): Siz görevlerinizi tam yapıyorsunuz. Öfkelenmek yerine işi biraz espriye vurun. Yakın çevreden bazıları fırça yedi ya da yemek üzere. Hak ettiler ama yumuşak olursanız haklı çıkarsınız. Öfkelenmeyin. Düzelen ya da düzelecek şeyler var. Bu kısa vade de iyi bir şey.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum