Astroloji

18 OCAK AY DÜĞÜMLERİ BOĞA VE AKREP'TE


Çağlan Tunçbilek 22 Kasım 07:54

Astrolojide Ay düğümlerinin hareketleri çok önemlidir. Ay düğümleri, doğum haritalarımızdaki evlerde ve burçta ortalama bir buçuk yıl kalır. Bu yazıyı Ay düğümlerinin, şu an bulundukları İkizler-Yay aksının 29. ve son derecesine geldiği için yazmaktayız. Bu konum, mevcut burcun etkileri devam ederken yavaş yavaş gelecek yeni burcun etkilerinin de hissedildiği bir dönemdir. 18 Ocak 2022'de ise Ay düğümlerinin yeni çizgisi Akrep - Boğa olacak. Kuzey ve güney Ay düğümleri 180 derece açı ile birbirlerine bakarlar ve aynı anda geri giderken bu karşıtlığı hiç bozmazlar. Bu çizgi, güney Ay düğümünün bulunduğu burçtan kuzey ay düğümünün bulunduğu burca doğru giden bir olgunlaşma yoludur.

İlk başlarda kadersel ya da karmik olarak güney Ay düğümü bizi çeker. Ortalama 6. aydan sonra durumu dengelemeye başlarız. Son altı ayda kuzey Ay düğümü konularına kararlı bir şekilde giderken güney Ay düğümü ile ilgili konulardaki sorumluluklarımızı da yerine getiririz. Burada kuzey Ay düğümünün bulunduğu burcun konuları bizim için denize ilk girdiğimizde hissettiklerimizi hissettiren konulardır. Ama suda durmayı, kalmayı ve yüzmeyi öğrendikçe sudan ya da kuzey Ay düğümünden çıkmak istemeyiz. Bu söylediklerimiz genel olarak geçerlidir. Doğum haritasına göre değerlendirmeler farklı bilgiler içerir. Bu nedenle önemli beklentileriniz varsa bir uzamana danışmanızı öneririm.

Tekrar belirtmeliyim ki Güney Ay düğümü (GAD) Yay burcundan Akrep burcuna ve Kuzey Ay düğümü (KAD) ise İkizler burcundan Boğa burcuna geçmek üzere. 18 Ocak 2022’de yeni çizgimiz Akrep - Boğa aksıdır. Genel olarak bu dönemde ilişkilerde güven, sabır ve ebeveynlerle ilişkileri yeniden düzenlemek; aşağıdaki burçların konularıyla bağlantılıdır.

Koç burcu

Çalıştığınız yerle ilgili sorunlar, ebeveyninizin parasal konuları, kimseye söylemeden çözmeniz gereken konular daha ön planda (18 Ocak 2022'den sonra). Güney Ay düğümü Akrep burcunun evinde olduğu için başkalarına itici gelen konular, sevgi ve sorumluluk duygusuyla özveride bulunularak çözülmeye çalışılabilir. Ama belki de ilk altı ay içinde bu durum tüketici olmaya başlayabilir. Bunun için yine de her şeye rağmen çevreden bilgi ve destek almayı düşünebilirsiniz. Kendi işinize bir şekilde daha fazla odaklanmaya hazır olmalısınız. İşinizdeki durumunuza odaklanmak hem iş kariyeriniz hem de maddi gelirinize orta vadede katkıda bulunacaktır. 18 Ocak 2022'den sonra bu durumun birkaç ay çok mümkün olmaması ihtimali var. Ama yapılması gereken şey, bize faydalı olacak çabayı sonuna kadar sürdürmek olmalıdır. Cinsel anlamda kuralsızlığın ciddi sıkıntılar yaratması mümkün.

Boğa burcu

Özellikle yükselen Boğalar ilk 6 ayda oldukça hareket yaşayabilirler. Ortakları, eşleri, partnerleri, danışmanları, avukatları ya da düşmanları onları bir süredir çok yormuş olabilir. Bu sayılan grupla ilişkiler elbette tamamen bırakılamaz. Ama bu dönemde yöneticiniz Venüs kendiniz için çalışmanız gerektiğini söylemekte. Yardım isteyin. Yardım tekliflerini geri çevirmeyin. Böylece yardımseverliğinizin sizi tükettiği hissinden daha çabuk sıyrılabileceksiniz. Kendinizi sevdiğinizi de fark edeceksiniz. Ne kadar kendinize dönebilirseniz, o kadar çok olgunlaşacak ve huzurunuzu artıracaksınız. Mizacın ne olursa olsun, bu dönemde; kendini daha çok düşün, kendini koru, fazla risk alma, gelecek planlarını iyi yap. Eşinden, ortağından yardım istemekten çekinme. Sonuç alsan da almasan da insanlara rahatsız olduğun konuları kibarca söyle. Kurallarını koy. Cinsel konularda etik ve sadakatli olun ama istekli olma hakkınızı da kullanın.

İkizler burcu

18 Ocak 2022’den sonra bir buçuk yıllık bir dönem başlıyor. Bu dönemde kimsenin bilmediği ama sizin için önemli olan konularda aslında çok fazla yaptırım gücünüz yok. Önceki tercihleriniz nedeniyle ya da elde olmayan sebeplerle bazı konularda kontrol sizde olmazsa, çözümün akışa bırakmak olduğunu ilk 6 ay göremeyebilirsiniz. Akışa gerçekten bırakabildiğinizde bunun bir ödülü olacak ama belki de en sonunda…

İlk aylarda, ev hayvanları, iş ve ev rutinleri belki de kendinizin, yakınlarınızın ya da toplumun sağlığı ile ilgili konular sizi çekecek. Çalıştığınız işi sevmiyor olabilirsiniz ya da size uygun olmayabilir. İş yerindeki arkadaşlarınızdan bazıları ya da ev işleri sizi tüketiyor olabilir. Yapmanız gereken yasal ve kişilik haklarınızı uygun bir dille karşıdan istemek olmalıdır. Destek istemekten çekinmeyin. Bu konularla ilgili olumlu ilerlemeler dönem sonuna doğru belirginleşecektir.

Yengeç burcu

Gelecekle ilgili umutlar, kariyer getirisi, her çeşit gruplarla ilgili isteklerinizin, hayallerinizin gerçekleşmesi için çok umutlu olmayabilirsiniz. Başlangıçtaki bir şanssızlığın tüm hayallerinizi de yıkması ihtimal dahilinde. Ama unutmayın, her son bir başlangıç olduğuna göre çabaya devam. Yaratım, “İlk cümlede saydığım konulara odaklanın” diyor. “Vazgeçmeyin!” diyor. “Odaklanmak için fırsat kollayın” diyor. Vazgeçmezseniz en sonunda ödülü hak edebilirsiniz. İlk zamanlarda romantizm, borsa, döviz, kripto para, babanızın parası ile ilgili konular, spor konuları sizin için risk arz edecek. Son sayılan konularda çok iddialı ve beklentili olmayın. Bu konularda ilk cümledeki konuları rahatsız etmeyecek şekilde dengeyi kurun. Sizi tüketecek riskler almayın. Gelecek planlarınızla ilgili fırsatları kovalayın. Mantık sınırında olan şeyleri fırsat olarak değerlendirin.

Aslan burcu

Bu dönemde ilk başlarda ev sizi çok çekecek. Hatta tüm boş vakitlerinizi evde geçirebilirsiniz. Ama şunu bilin ki evden çıkmalısınız. Fırsat kollayın. İlk altı ay zor. Evden çıkamadığınız için kendinizi suçlamayın. Evde geçirdiğiniz zamanla dışarda geçirdiğiniz zamanı yavaş yavaş dengeleyeceksiniz. Bu dönemde uzun süredir hayalini kurduğunuz konuları gündeme alabilirsiniz. Toplum önü duruşu (iş, eş), kariyer odaklı eğitimler. Yöneticilerle olan ilişkiler. Özellikle Uranüs burada olduğu için iş ya da mevki değiştirme olabilir (Doğum haritasıyla birlikte değerlendirmek daha kesin sonuç verir).

Yeni iş fırsatları, hayalinizdeki kitabı çıkarmak, hobi gibi görünen bir yeteneğinizin, kenarda duran bir sertifikanın, bir iş belgesinin asli işiniz olabilmesi, cesaret edemediğiniz bir işe atılmak ya da girmek gibi durumlar olabilir. Yine evlilikle ilgili bazı kararlar alınabilir. Uranüsün burada olması ani karar almamıza neden olabilir. Yukarıda yazdığımız konularla ilgili destek almaktan çekinmeyin. Yardım önerilerini geri çevirmeyin.

Başak buru

İlk başlarda yakın çevrenize çekilebilirsiniz. Komşular, kuzenler, kardeşler, vs… Yaptığınız işle ilgili kendinizi tanıtmak ve reklamınızı yapmak gerekebilir. Kitap yazma, sosyal medyada her türlü iletişimle ilgili konular sizi çekebilir. İlk başlarda bu durumu normal karşılayın. Sorumluluklar yerine getirilmeli. Ancak bu dönemde yükseköğrenimle ilgili konular, doktora, yüksek lisans, meslekte beceriyi arttırıcı kurslar, meslekte ilerlemek için (özellikle sosyal, felsefi, dini, astroloji, ezoterizm, yaşam felsefesini geliştirme gibi konularda) bireysel çalışmalar yapabilirsiniz. Konusunda otorite olan kişilerden eğitim, ders alabilirsiniz. Bu eğitimler uzaklarda ya da uzaklardaki kişilerden online olabilir. Başakların bu bir uçuk yılı iletişim ağırlıklı olacak.

Başaklar yardım ederken yardım almayı da bu dönemde öğrenecekler. Hizmet etmeye destek olmaya alışmış başaklar, desteklenmeyi, istemedikleri davranışları karşıya iletmeyi, ilişkilerinde sabrı öğrenecekler. Başkasının sözünü dinlediklerinde daha hızlı ve etkili ilerleyebileceklerini görecekler. Yetki devrinin faydasını fark edecekler. Uyum gösterirken karşıdan da sizin isteklerinize destek gelmesi sizin hakkınızdır. Bunu isteyin.

Terazi burcu

İş konuları başlarda sizi çekecek. Eğer ana sorumluluğunuz ev işleri ise ilk aylarda biraz bunaltabilir. Çocuk varsa onların okulları, eğitimleri ile ilgili konular ön plana çıkabilir. Ev işi ya da iş konularında kullanıldığınızı hissedebilirsiniz. Karşıdan yardım, destek ya da hakkaniyetli paylaşım talep edin. Bu talep mayalansın. İlerleyen aylarda etki edecektir. Eş, ortak partner konularında sıkıntılı olabilirsiniz. Yakın dostlarınız bu dönemde meşgul olabilir. Bu ortaklıklarda güven, sabır, sabırsızlık, hakkaniyet konuları gündemde olabilir. Destek gelirse reddetmeyin. Hatta profesyonel destek bile alabilirsiniz.

Bir buçuk yıllık dönemin sonlarına doğru işyerinde ya da evde para konularıyla ilgili çok fazla sorumluluk üzerinizde olabilir. Ev hanımı iseniz parayı sizin harcamanız belki de size iyi gelecektir. İş yerinde ise para konularını düzenlemeniz şirkete iyi gelecek. Bu durum size iş mevkiniz açısından da fayda sağlayacaktır. Gizli kalmış konuların sizi yorduğunu fark edin. Belli bir süre sonra bu konular ortaya çıktığında oluşacak sorunlar bir şekilde çözüldüğünde, bu sıkıntılı dönem de bitecektir. Bazı eski ya da yeni miras konuları aniden önünüze gelebilir. Çabuk karar vermeyin.

Akrep burcu

Her ne kadar 4 Aralık 2021 Güneş tutulması nedeniyle 30 Nisan 2022'ye kadar hareketli ve güzel konular ön plana çıkacak olsa da, Ay düğümleri açısından ilk başlarda zorlanacağınız bir dönem mümkün. Bu daha çok kendi hayat felsefeniz ve standartlarınızla ilgili. Elbette herkes gibi sizin de uyumlu bir ilişki isteme hakkınız var. Bunu karşıya söylemekten çekinmeyeceksiniz. Eş, partner konularında birden fazla talep olabilir. Cinsel anlamda ya da romantizm anlamında da fazla talep edildiğiniz bir dönem olabilir. Bu konular yaz sonuna doğru daha belirginleşmiş olur. 18 Ocak 2022'den sonraki ilk haftalarda verdiğiniz kararın gidişatı, 2023 ortalarında tamamen belli olmuş olacak. Bu son kararı cesaretle ve mantıklı bir şekilde vermek sizin yararınıza olacak.

Yay burcu

Psikolojinizin zorlandığı bir dönemse, kendinizi işe vererek sıkıntılı dönemi bu şekilde daha kolay atlatabilirsiniz. Sağlıklı beslenme önemli. Hayvan beslemek size iyi gelecektir. Ev işlerine odaklanmak, yemek yapmak da size iyi gelecektir. Doğal beslenme. İlaç kullananların ilaçlarını tam kullanması önemlidir. Psikolojik ve bedensel sağlığınıza dikkat etmeniz uygun olacaktır. İleri yaşlardaysanız ya da emekliyseniz, veya bu dönem çalışmıyorsanız evden çıkamamayı fazla dert edinmeyin. Zira pandemi etkisini 2023'e kadar devam ettirecek. Aşıları tam olmakta fayda var. Hoşunuza gitmeyen konularda akışa bırakmak dışında yapabileceğiniz bir şey yok. Sonuç olarak içinize çok dönmemeye çalışmanız bu dönemin çalışma konusu olacaktır. Destek almanız gerekiyorsa bunu yakınlarınızdan isteyin.

Oğlak burcu

Partnerinizle, çocuklarınızla, sosyal çevrenizle ve sağlığınızla ilgilenmeniz gereken bir dönem. Bu konularda inişler ve çıkışlar mümkün. Aşk konularında ani başlangıçlar ya da bitişler de... Çocuklarınızla daha önceki yapıdan daha farklı bir şekilde ilişki kurabilirsiniz. İşten gelen sosyal çevrenizle daha çok görüşmek faydanıza olacaktır. Kariyer getirisi ile ilgili aşırı çabalama, parasal anlamda size fazla fayda getirmeyecek. Ama diyeceksiniz ki mecburum. Bu da doğru… İş aşığı oğlaklara; özellikle sosyalleşin, çocuklara daha fazla vakit ayırın ve onlarla daha kullanışlı bir ilişki kurun demek gerekmekte. Bir yere not alsanız iyi olur. Size son söyleyeceğimiz bu dünyada işten başka şeyler de var. Yetki devrini öğrenin. Etraftan destek alın. Her işi kendiniz yapmaya çalışmayın. Bu konularda ilerlemek sizi daha olgun ve dolayısıyla daha huzurlu yapacak. Sadakat, sabır, iş ve özel hayatta denge bu dönemin konuları.

Kova burcu

Yumuşak karnınız sosyal çevreniz. Arkadaş gruplarında çok fazla vakit geçirmek sizi ilerletmiyor. İş odaklı olmak ve özellikle bu pandemi döneminde işi eve taşıyabilmek belki de size iyi gelecek. Zihniniz dinlenecek. İşlerinizde daha fazla akışkanlık kazanacaksınız. Evde huzur bulacağınızı bilmenize rağmen, başlarda eve girmekte zorlanabilirsiniz. İş potansiyeliniz ve kapasiteniz göründüğünden daha fazla. Bunu kullanma ihtiyacı duymuyorsunuz. Ama daha fazla para kazanmayı isteyin. Çok cin olmayabilirsiniz. Yakınlarınızdan yardım isteyin. Canlanın ve devamlı daha fazla para kazanmayı hayal etmeden değiştirdiğiniz sistemi uygulayın. Bu şekilde ev ağırlıklı sistem değişikliği ile iş potansiyelinizi artırmak size iyi gelecek. İlk aylarda bunu başaramamak cesaretinizi kırmasın. Çabayı bırakmayana en sonunda büyük veya küçük bir ödül var.

Balık burcu

Güney Ay düğümü Akrep burcundayken uzaklardaki konulara, yükseköğrenim ya da onunla ilgili eğitime, çalıştığımız yer üniversite veya yükseköğrenimle ilgili bir alansa ya da din, felsefe, astroloji, hukuk gibi konuları, konusunda uzman birini çok fazla önemsemişsek, çok özveride bulunmuşsak bir süre sonra bu durum bizi tüketmeye başlayabilir. İlk aylarda rahatsızlık içten başlayabilir. Belki de ihtiyacımız olan şey yakın çevremizle daha çok vakit geçirmek. Kendimiz için düşünmek. Yazmak. Başarı için kendimizi tanıtmak. Bu şekilde maddi kazancımızı artırmak ve yine bu şekilde istikrar ve dengeyi sağlamaya çalışmak olabilir. İhtiyacınız olan konularda desteklenmeye izin verin. Bu şekilde kendinizi iyi hissedeceksiniz. Yaptığınız işlerde birebir ebeveyn kalıplarını tercih etmek yerine uygun olanları kullanıp kişiliğinize uygun olmayanların yerine kendi seçimlerinizi kullanabilirsiniz. Kurban eğiliminde olmak ne size ne de çevrenize fayda sağlar. Kendinizi düşünerek çevrenize daha faydalı olacaksınız.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum