Astroloji

2 - 16 ŞUBAT: DOLUNAY ASLAN BURCUNDA


Çağlan Tunçbilek 31 Ocak 10:50

Aslan burcundaki bu dolunayda sorumluluklarımız bizi kontrol edecek. Yeni bir şeye başlamanın riskli olduğunu unutmayın. Olayları çok fazla zorlamak etkisiz olacak. İşimizi gerektiği gibi yapmak dışında fazla atak olmaya gerek yok. Sevdiklerimizi düşünmek önem arz etmektedir. Duygular riskli konularda riskli bir şekilde harekete geçmek istiyor. Sonuç olumsuzdur. Hayatımızdaki hangi konu riskli ise o konuda öfkemize hâkim olmamız gerekmekte.

Sakin olmak, beklenmedik bir anda üstlerimizden destek almamıza neden olabilir. Uzman olduğunuz konuda liderlik etmek başarı getirecektir. Birçok konuyla ilgili organizasyonlar gökyüzü tarafından desteklenmektedir. Sevgililer günü için gezi/seyahat/organizasyon desteği var. Bu dönemde dürüstlük çok önemli.

Burçlara göre etkiler

Koç Burcu (özellikle Yükselen Koç): Bu dolunay toplum önünde sorunsuz bir görüntü çizdiğiniz bir dönem. Çocuklar, partneriniz, yatırımlarınız ve sosyal çevreniz arasında uyum sağlamak önemli. Kazancınız ve gelecekle ilgili planlarınız da önemli. İşle ilgili bazı değişimler kötü gibi gelse de bunu akışta olan bir şey olarak görebilirsiniz.

Boğa Burcu (özellikle Yükselen Boğa): Evden çıkmayı istememek, yoğun özgürlük isteği ve bazı konularda kandırıldığınızı düşünme üçgeninde misiniz? Kötü görünen bazı olaylar için keşke olmasaydı diyebiliriz. Böyle şeyler kaderseldir. Olacaksa belki de şimdi olması uygun olandır. Bu durum zorunlu olarak sizi bir düşünce değişikliğine götürebilir.

İş konularına dikkat

İkizler Burcu (özellikle Yükselen İkizler): İşte bir arkadaşa küsmek. İş değiştirmek için plan yapmak bugünlerde zihninizde dolaşıyor mu? Karmaşık olduğu için sizi yoran bazı konular istemediğiniz şekilde çözüme kavuşabilir. Belki de istediğiniz şeye değil çözüme ihtiyacınız var. Böyle düşünün.

Yengeç Burcu (özellikle Yükselen Yengeç): Güzel bir 14 Şubat bekleyin. Bekârlar evlilik kararı alabilir. Çocuklarla ilgili bir karar gelebilir. Aniden duygusallık yerine mantığı tercih edebilirsiniz. Sorunlar eskiyse "bu mantıklı(!)" diyebiliriz. Sanırım sadece mantık değil işin içinde sevgi ve güven de var.

Aslan Burcu (özellikle Yükselen Aslan): Özel hayatınız ve iş özeliniz dışarıdan göründüğü gibi değil. Kendi duygularınıza önem veriyorsunuz. Karşının egosu yoruyor. Ani bir karar vermek zorunda kalabilirsiniz. Bu içsel de olabilir.

Kendi başınızayken mutlu olmayı öğrenin

Başak Burcu (özellikle Yükselen Başak): Psikolojik olarak baskı altında hissediyorsunuz. Bu yabancı olduğunuz bir şey değil. Yaşamı anlamlandırma güçlüğü 16 Şubat'ta bitecek. Yürüyüş ve spor iyi gelecek. İş konuları sıkıyor. Ev işleri de gözünüzde büyüyor.

Terazi Burcu (özellikle Yükselen Terazi): Sevgililer günü evde mi geçecek? İş konularında rutine devam etmeniz uygun. Ancak işte etik değerlerle ilgili bazı sorunlar olduğunu düşünebilirsiniz. Bu durum sizi bazı ciddi düzenlemelere sevk edebilir. İyi düşünün. Çünkü ani karar yerine doğru karar çok önemli.

Akrep Burcu (özellikle Yükselen Akrep): Kullanıldığınızı, saygısızlık yapıldığını düşünüyorsunuz. Bu aralar yakın arkadaşlarınıza odaklanacaksınız. Bu durum iyi gelecek. Zaten bir süredir arkadaşlarınızla sık görüşmüş olabilirsiniz. Sizin için toplum önünde sağlam bir duruş sergilemek bu aralar önemli. Bunu başarabilirsiniz.

Yay Burcu (özellikle Yükselen Yay): Çalışmıyorsanız/evde çalışıyorsanız iş yerinde organizasyonlar var. İş yerinde sizi kıskanan geçinemediğiniz birisi ile ilişkinizi kesebilirsiniz. Görünüşte hoş olmasa da bu sizi rahatlatacak. İlişkiler konusunda kendinizi suçlamayın. Kendinizi sevin. Yürüyüş ve meditasyon ya da spor yapın. Eğer yoksa bir hobi edinin.

Karar verirken birisine danışır mısınız?

Oğlak Burcu (özellikle Yükselen Oğlak): İş ve ilişkilerin sıkıntılı olduğu bu dolunayda yakınlarınızla sevgi dolu bir mola vermek istiyorsunuz. Tabii ki bunu başarabilirsiniz. Değişimi karşıdan bekliyorsunuz. Bu kısa vadede olmayacak. Uzun vadede karşıda bir değişim olur mu? Elbette olabilir. İstediğiniz yönde bir değişim olacağı garantisi yok. Aslında bir çözüm var.

Kova Burcu (özellikle Yükselen Kova): Evde bir değişim var. Daha fazla özgürlük ihtiyacınız var. Bu değişim olduğunda herkesin haberi olur. İyi düşünün; emin misiniz? Karşı tarafın duyguları sizi yoruyor. Yürüyüş, spor ve gezi iyi gelecek.

Balık Burcu (özellikle Yükselen Balık): Şu aşamada çevrenizde iş bitirici insanlara ihtiyaç var. Herkes, kapasitesine göre iş yapacak. Şimdi hatır ile iş yapma zamanı değil. Herkesin size ihtiyacı var. Kilit taşı!..

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum