Astroloji

20 ARALIK-2 OCAK DÖNEMİ YENİAY ETKİLERİ


Çağlan Tunçbilek 20 Aralık 06:50

Bu astrolojik dönemde (yeniay), uzman ya da muktedir olduğumuz konularda liderlik ediyoruz. Bizden liderlik etmemiz istenebilir. Cesur bir zihnimiz var. Ancak cesaretimizi dengeli ve mantıklı kullanmazsak sıkıntı olur. Cesaretimize mantığımız gem vurabilirse başarı mümkün. Özellikle zihinsel yaratıcılık ve maddi konularda bazı başarılar elde etme imkânımız var.

Bu yeniay döneminde soğuk algınlığı ve kas ağrıları muhtemel sağlık sorunlarıdır.

İş konularında hareketlenme var

KOÇ BURCU: İş, eş, anne, kariyer gibi konular gündemde. Birey çektiği sıkıntıların sonucunda toplum önünde farklı bir duruş sergileyebilir. Kişi kendisi de bu olumlu değişime şaşırabilir. Bu durumu işte ya da çalışmıyorsanız evde meydana gelmiş gergin bir konuşma tetiklemiş olabilir.

BOĞA BURCU: Ruhsal konular, manevi konular, uzaklardaki bir kişi ya da bir konu, üniversite, yükseköğrenimle ilgili bir konu ya da kişi ön plandadır. Bu konularla ilgili sıkıntınızı dile getirmeniz sizi sıkmış ya da üzmüş olabilir. Bu durum olumlu yönde yeni bir bakış, yeni bir tutum değişikliğine neden olarak belki de sizi olgunlaştıracaktır. Bazen biraz sıkıntı çekmeden daha olumlu bir konuma gelemiyoruz.

İKİZLER BURCU: Hedefleriniz, tutkularınız, kariyer getiriniz ve gelecekle ilgili umutlarınızı istediğiniz gibi gerçekleştirememek psikolojik olarak sizi zorlamış olabilir. Bu yeniay döneminde özellikle eşiniz ya da yakınlarınızın duygusal ve parasal durumlarındaki sıkıntılar nedeniyle sert bir konuşma da yapmış ya da yapacak olabilirsiniz. Söylenecekler eğer söylendikten sonra, tavsiyem en sonunda durumu fazla zorlamadan akışa bırakmaktır.

YENGEÇ BURCU: Eş, partner, ortaklar ya da açık düşmanlarınızla gergin bir konuşma yapmış olabilirsiniz. Ancak şunu unutmayın ki kontrol sizde değil.  Kendinize güvenin. Zaten uzun süredir öyle değil mi? İş yerinde yeni bir durum, ev hayvanı edinme, ev hayvanınızla ilgili yeni bir durum ya da ev rutinlerinizle ilgili yenilikler (yeni bir ev aleti almak, vs. gibi) muhtemel.

Güven konuları ön planda

ASLAN BURCU: Muhtemel bir iş değişikliği söz konusu. İş arkadaşlarınızla sosyal ortamda görüşmeler yapabilirsiniz. Spor, çocuklar, sosyal çevre ya da romantizm konularında farklılıklar olabilir. Sizin ya da partnerinizin kültür yapısı ile iş konularındaki yaklaşımınız bu dönemde çatışabilir. Eşiniz daha geleneksel olmanızı bekler ya da bu nedenden pasif agresif davranabilir.

BAŞAK BURCU: Biraz sıkıntılı da olsa spor, borsa, döviz, çocuklarınız, sosyal çevreniz, partnerinizle ilişkinizi daha olumlu bir ortama oturtabileceğiniz bir dönem. Ancak bu konularla ilgili bir tartışma yaşamış ya da yaşamak üzere olabilirsiniz. Bireysel olarak nasıl davranmanız gerektiğini düşüneceğiniz ve bu şekilde yukarıda sayılan konulardan birinde veya birkaçında daha belirgin ve rahat hale gelebileceğiniz zamanlar. Sadece bir parça dikkatli olmaya ihtiyacınız var.

TERAZİ BURCU: Sevilme, sevme, samimiyet, güven ve özgüven sorunlarının, eş, partner, ortaklarla tartışılacağı ya da tartışılıp düşünme durumuna geçildiği bir dönem. Maddi konularda veya başka birçok konuda güven eksikliği, mümkün. Görüşler paylaşıldıktan sonra kişi bundan sonra kendini rahatlatacak "nasıl bir konum almalı, davranışlarında hangi değişikleri yapmalı" gibi konuları düşünmelidir.

Hafif spor ya da yürüyüş iyi gelecek

AKREP BURCU: Görüşmediğiniz kardeşler kuzenler, eski arkadaşlarla bazı görüşmeler yapabilirsiniz. Bazı eski konularla ilgili kısa yolculuk, kısa eğitim ya da tanıtımlara katılabilirsiniz. İşinizle veya evinizle ilgili bazı yenilikler mümkün. Bu konu ile ilgili yüksek bir enerji hissedebilirsiniz. Çok aklınıza yatmayan bir ilişki ya da ortaklığa girebilirsiniz. Çocuk, romantizm, evlilik, ortaklık, borsa, döviz, spekülasyon konuları üzerinize geliyor. Dikkat.

YAY BURCU: Yaylar etrafınızdaki enerji çok güvenli değil. Etik değerlere dikkat etmeniz gereken bir dönemden geçiyorsunuz. İş yerinde ya da çalışmıyorsanız evde bazı konuşmalar yapmak zorunda kalabilirsiniz. Yapıcı konuşmalar yapmanız uygun olacaktır. Sizden ya da karşı taraftan eninde sonunda dürüstlük beklenecek. Ya dürüst olun ya da dürüstlük bekleyin. Maddi konularda yaratıcı, mantıklı, dikkatli ve gerektiği kadar cesaretli olmak size kazandıracaktır.

OĞLAK BURCU: Maddi konular, iş, aşk konularından birisi ya da bazılarında sıkıntı ve karışıklıklar var. Yakın çevreniz sizi yanıltabileceği ihtimalini unutmayın. İş konusunda etki altında kalmadan düşünmeye çalışın. Aşk romantizm konularında etik değerlere uymanız sizin lehinize olacak. İş hukuku konularında sağlam gidin. Çalışmıyorsanız, hafif spor ve yürüyüş yapmak fiziksel ve psikolojik sağlığınıza iyi gelecektir.

BALIK BURCU: İş konusunda kararlarınızı etki altında kalmadan kendiniz verin. Her türlü bilgiyi aldıktan sonra gerçeği tarafsız bir şekilde görmeye çalışın. Venüs retrosu bitinceye kadar durumu sabit tutmaya çalışın. Şubat başına kadar plan yapın. Bu yeniay döneminde nasıl harekete geçeceğiniz giriş bölümünde yazmakta. Toplum önünde, başlangıç enerjinizi çok dikkatli kullanılmanız sizin faydanızadır. İş konusunda çevrenizde samimiyetsizlik var. Gerçeği kendiniz görmek durumundasınız. Eskilerden tanıdıklardan yardım alabilirsiniz.

KOVA BURCU: Yakın çevrenizde samimiyet ile ilgili sıkıntı var. Bazı gizli konularınız (mesela ailevi) tartışma konusu. Marttan sonra konular daha belirginleşecek ve nasıl bir yol çizileceği belli olacaktır..

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum