Astroloji

21 ŞUBAT- 2 MART: BALIK'TA YENİAY


Çağlan Tunçbilek 21 Şubat 09:52

Bu yeniay yeni bir şeyler planlayabileceğimiz bir dönem. Son zamanlardaki zihinsel yorgunluk nasıl bir plan yapmamız gerektiğini ve bizim için neyin iyi olacağını zaten açıkça göstermiş durumda. Organizasyon yeteneğimizi ortaya koyuyoruz. İnsanlar birbirlerini olabildiği kadar anlıyorlar. Yalnız kalmaya ihtiyacımız olacak. Ama üzerimizdeki sorumluluklar da fazla…

Kandırılma konusu

Anlama kapasitemiz yüksek. Gizli şeyleri daha kolay görüyoruz. Karşı tarafın gizlediği düşünceleri anlıyoruz. Gerçekçiyiz ve duygusallıktan uzağız. Dürüst olmayan davranışlara ve bizi kandırmaya çalışanlara taviz vermiyoruz.

Bizi kandırmaya, engellemeye çalışan ve kıskananlara bireysel cevabımız kendi yolumuzu yeniden çizip yolumuza devam etmek olacaktır. Eskiden kandırıldığımız ya da engel çıkarılan konularda tecrübe kazandık. Anladığımızı göstermekten ziyade yolumuza gitmek için diplomatik olma yolunu tercih etmek uygun olacaktır. Yeniay döneminde çeşitli konularda yeni bir başlangıç için gökyüzünden büyük bir itki var. Giyime önem veriyoruz.

Burçlara göre yeniay etkileri

Koç Burcu (özellikle Yükselen Koç): Siz bu dönemde her fırsatta yalnızlığı tercih edeceksiniz. Psikolojik olarak çok zorlandığınız için bu iyi geliyor. Sizde ya da yakınlarınızda mikrobik hastalıklar varsa bu da 2 Mart'tan sonra geçecek. İşle ilgili yeni bir başlangıç düşüncesi olabilir. Bazılarınızda aşk acısı olabilir. İş ve aşk konusunda artık kandırılamayacak duruma geldiğiniz bir olgunluğa ulaştınız.

Boğa Burcu (özellikle Yükselen Boğa): Olgunlaştığınız bir dönem. Bazı işleriniz yolunda gitmedi. Sahip olduğunuz yeni tecrübe ile yapacağınız yeni bir başlangıç sizi daha başarılı kılacaktır. Bazı arkadaş gruplarında sizi kandırmaya çalışanlar olmuş olabilir. İşinizle ilgili bazı maddi haksızlıklara uğramış olabilirsiniz. Ama bu artık bitiyor. Önünüze ve yolunuza bakın.

Yoluna bak

İkizler Burcu (özellikle Yükselen İkizler): Durum o kadar kötü değil. Anlamak iyiye gidişin başlangıcıdır. Çözüm karşının değil sizin değişiminizdeydi. Artık bakış açınızı bazı konularda değiştirme zamanı gelmedi mi? Belki de çoktan değiştirdiniz bile. Birde insanların ne düşündüğüyle artık ilgilenmeyin. Yeni bakış açınız en büyük hazineniz yola devam.

Yengeç Burcu (özellikle Yükselen Yengeç):  Konu hayat felsefeniz. Sizin için önemli olan bazı konularda kontrol sizin elinizde değil. Öncelikle bunu kabul edin. Bazı konularda kontrol sizde değilken bunları zorlamak sıkıntı veren sonuçlar doğuruyor. Yapmanız gereken kendinizi korurken olan olaylara karşı en mantıklı pozisyonu alabilmek olmalıdır.  Son zamanlarda olan bazı olayların itkisiyle bakış açınızı bu şekilde değiştirmek size iyi gelecek. Geleceğe daha büyük bir umutla bakacaksınız.

Değişimden korkmayın

Aslan Burcu (özellikle Yükselen Aslan): Bu aralar çevreyi gözlem halindesiniz. Olan olayları takip ediyorsunuz. İş konusunda, ortaklar eş ve başkalarının malı parası gibi konular ön planda. Özellikle bazı gizli konular ve bunlarla ilgili şahit olduğunuz durumlar sizde düşünsel ve davranışsal değişikliklere neden olabilir. Artık bu olaylara duygusal bakmıyorsunuz. Baktığınızda ne olup bittiği belli oluyor.

Başak Burcu (özellikle Yükselen Başak): Ortak, partner -kötü niyetli olduğu açıkça belli olan kişilerin- gerçek niyetlerini artık daha doğru değerlendirebiliyorsunuz. Onlara karşı nasıl davranmanız gerekiyorsa öyle davranıyorsunuz. Başkasının yanında çalışıyorsanız ya da evdeyseniz iş yapma konularıyla ilgili haksızlıklara maruz kalmış olabilirsiniz. Sevdiklerinizle (partner, çocuk, sosyal çevre, yakın aile üyeleri) işiniz arasında denge sağlamakta zorlandığınızı hissedebilirsiniz.

Terazi Burcu (özellikle Yükselen Terazi): Çalıştığınız iş, ev işleri, evcil hayvanlar zihninizin merkezinde. Ebeveyn, çocuk, eş ve yakın akrabalarla ilgili sorumluluk artışları bu aralar sizi yormuş olabilir. 2 Mart'tan sonra bunlar yavaş yavaş azalacak. Gözünüzü kapatın, iki kaşınızın arasına odaklanın ve hiçbir şey düşünmeden kalabildiğiniz kadar kalın. İyi gelecek. Bu arada kendinizi sevmeyi unutmayın,

Akrep Burcu: Bu yeniayda ebeveyn veya eş sorumluluğu fazla. Yine bu aralar herkes sizi zorluyor. İnsanlar bilerek ya da bilmeden sizi üzüyor. Özellikle yakın çevre, arkadaş, partner grubunda samimiyetsiz ve sizi gereksiz meşgul eden insanlara dikkat etmeniz gerekmekte. Ayrıca kısa yolculuklar, iş konuları ve yazma gerektiren konular sizi biraz sıkabilir.

Sabır

Yay Burcu (özellikle Yükselen Yay): Ev hanımları ya da gününü evde geçirenler için bu aralar ev işleri zor geliyor. Ateşli hastalığı olan birisine bakmış olabilirsiniz. Mikrobik bir hastalık birkaç gün evde istirahat etmenize neden olmuş olabilir. İşle ilgili (ya da ev işleri ) etik olmadığını düşündüğünüz bazı konuları olması gerektiği duruma getirmek için harekete geçebilirsiniz. Ne zaman kadar? 2 Mart’a kadar…

Oğlak Burcu (özellikle Yükselen Oğlak): Sevdiklerinizle ilgili özveride bulunmanız gerekebilir. İşle ilgili bazı konularda zor da olsa karar vermiş olabilirsiniz ya da karar verdiniz. Yakın çevrenizle olan ilişkilerinizde yeni bir yapılanmaya gidebilirsiniz. İşinizi tanıtım ve icra etme konusunda yöntem değiştirebilirsiniz. Çalışma temponuz ile aile ilişkileriniz birbiri ile uyuşmuyor. Belki de sadece iş planlamak için işi bırakıp birkaç gün sakin bir tatile ihtiyacınız var.

Kova Burcu (özellikle Yükselen Kova): Bu aralar pandemi nedeniyle kısa bir süre hasta bakmış olabilirsiniz. Ev işleri ve konuları sıkıyor. İş konusunda artık yeni bir karar verin Aile, eş, partner, çocuk, sosyal çevre konularında kafanız karışık. Aşırı sorumluluk sizi yoruyor ve bunlara itiraz edemiyor olabilirsiniz. Aşırı özveride inat etmenin sizi yıprattığını söylemeyelim ki kızmayın.

Balık Burcu (özellikle Yükselen): Bugüne kadar sevmediğinizi söylemediğiniz insanların, size fazla yaklaşması çok yorucuydu. Sanırım bunu gördünüz. Artık çok tadını kaçıran çıkarcılara bunu söylersiniz. Sevdiğiniz insanlarla ilgili gelişen bazı olaylar sizi oldukça üzmüş ya da korkutmuş. 2 Mart'tan sonra daha iyi olacak.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum