Gezi & Seyahat

23 Nisan Mutlu Olsun: Çocuğunuzla Haftasonu


Ruhum hala çocuk! Bu yüzdendir ki her 23 Nisan yaklaştığında içim kıpır kıpır oluyor. Aynı heyecanı çocuğumun da hissetmesini, yaşamasını ve o günün ne kadar özel ve önemli olduğunu  fark etmesini istiyorum. Bu günün diğerlerinden farklı olduğunu, ayrı bir neşesi olduğunu hissetsin istiyorum! Bu sebeple de 23 Nisan gününü onun için özelleştiriyorum. Ona özel, hoşlanacağı, mutlu olacağı etkinlikler planlıyorum. 

Hadi gelin bu 23 Nisanda hep beraber çocuklaşalım ve çocuklar için gezelim; ne dersiniz? İşte bu yazımda tam olarak bunu anlatacağım. Çocuklarla çocukça bir haftasonu için neler yapabiliriz? Nerelere gidebiliriz?

Tema ve eğlence parkları

Eğer yaşadığınız şehirde koskocaman bir eğlence parkı varsa rotayı hemen oraya çevirebilirsiniz. Düşünsenize tırmanma duvarı bir yanda, trambolin bir yanda, kaydıraklar, top havuzları… Rengarenk, rüya gibi bir yer. Eğlenmemek imkansız! Bizim bile başımızı döndüren bu kocaman oyuncaklar, yavru kuşlarımızı nasıl mutlu eder; kim bilir?

Akvaryum ve sualtı hayvanat bahçesi

Koskocaman balıkların yüzdüğü, koskocaman bir akvaryum! Adeta denizin içindeymişsiniz gibi! Burdan etkilenmeyecek çocuk olacağını hiç sanmıyorum.

23 nisan akvaryum

Müzeler

Alın çocuğu şehrinizde bulunan kültür müzesine götürün demiyorum. Yani ona da götürürsünüz de eğlenceli olmaz. O yüzden siz eğer varsa oyuncak müzesi, illüzyon müzesi, çikolata müzesi gibi çocukları baştan çıkaracak müze turu planlayabilirsiniz. Çünkü bugün onların günü!

Legoland

Lego yapmaktan keyif alan çocuğunuz varsa daha iyi bir seçenek olamaz! Binlerce legonun, birçok etkinlik alanının ortasında saatlerce vakit geçireceğinize eminim! Beraber şehirler inşa edebilir, arabanızı tasarlayıp o şehirde gezintiye çıkabilirsiniz! 23 Nisan için mükemmel bir etkinlik olacaktır!

Hayvanat Bahçesi

Hayvanların kafeslerde sergilenmesi elbette hoşumuza gitmiyor ama öyle hayvanat bahçeleri var ki kaybolursunuz. Hayvanlar kendi doğal ortamlarından farklı olmayan koskocaman alanlarda özgürce takılırken siz de onları izleyebiliyorsunuz.

Piknik

Hepimiz büyük şehirlerde değiliz maalesef; mesela biz! Yaşadığımız şehirde yukarıdakilerden hiçbiri yok fakat elimiz kolumuz bağlı oturalım mı? Hayır! Sabahtan kalkıp hemen piknik sepetimizi hazırlıyoruz. Topumuzu, hamağımızı unutmuyoruz! Haydi pikniğe... Pikniğe bayılmayan çocuk yoktur. Ailece yapılan en kaliteli etkinliklerden biri de piknik bence.

At çiftliği

Artık çiftliği için de büyük şehirlerde olmaya gerek yok artık hemen hemen çoğu şehirde var. Ata binmek çocuklar için harika bir deneyim olacaktır!

Lunapark

Lunapark aslında hepimizin çocuk olduğu yer! Hiç nazlanmayın, çarpışan arabalara en az onun kadar binmek istediğinizi biliyorum! 

Aquapark

Hava güneşliyse aquaparktan daha iyi bir seçenek düşünemiyorum. Şehrinizde çocuğunuzun yaşına da uygun kaydırakların olduğu bir aquapark varsa tüm gün eğlence sizi bekliyor demektir.

Aquapark yoksa deniz var! Hava denize girmeye uygun olmasına da gerek yok, kumsallar çocukların oynaması, eğlenmesi için yeter de artar bile! Kumla oynayabileceği oyuncakları alın bir de piknik malzemeleri, alın size şahane etkinlik! Deniz de yoksa havuz mutlaka vardır. Havuzda cupcuplarken kıkırdamayan çocuk tanımıyorum!

Tiyatro

Şehrinizde  çocuk tiyatrosu yoksa bile 23 Nisan'a özel çocuk tiyatroları mutlaka gelecektir. Siz bir an önce bilet kapmaya bakın!

Çocuklarımızla kaliteli vakit geçirmek hem onların ruhuna hem bizim ruhumuza iyi gelecektir. 23 Nisan’ı onlar için özelleştirmek de her 23 Nisan’da onlara heyecan katacaktır! 

Biz bu 23 Nisan’da önce şehirdeki 23 Nisan gösterilerine gitmeyi sonra da pikniğe gitmeyi planlıyoruz. Peki siz ne planlıyorsunuz?  

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum