Astroloji

3-17 OCAK DOLUNAY DÖNEMİ


2022 yılının ilk dolunay dönemine giriyoruz. Bu dönem sorumlulukların asiliği bastırdığı ama asiliğin harekete geçmeyi desteklediği bir dönem olacak. Gelecek planlarımız çok istemediğimiz ve angarya olarak gördüğümüz işleri yapmamızı sağlayabilir. Arkadaşlarımızla görüşmeler yapabiliriz. Babadan, aileden destek gelebilir. Kilo alma riski var. İşle ilgili çözüm üretmemiz gerekebilir ve yaratıcılığımız, hedeflerimize ulaşmada bize destek olabilecek seviyede. Niyete bağlı olarak akıllıca çabaların getirisi olumlu olacaktır. Duygular rahat. Yani yeni bir şeyler rahatlıkla yapacak veya başlatacak durumda olacaksınız.

Dolunay döneminin burçlara etkisi

KOÇ BURCU: Maddi ya da ailevi konulardaki bazı sıkıntılarınızı çözmek için her zamankinden daha farklı düşünmeniz gerektiğini fark edeceksiniz. Sıkıntıların çözümünü, konusunda bilgili biriyle (muhtemelen biraz uzaktaki bir kişiyle) konuşabilirsiniz. Destek istemekte zorlanmanız normal ama sonuç iyi olacak. Yeter ki değişime ya da çabalamaya hazır olun. Gizli konular zihinsel olarak kusursuz görünse de harekete geçme zamanını iyi belirlemek gerekiyor. Bunu kesinlikle 18 Ocak'tan önce yapmamalısınız. Evde fazla vakit geçirip haberci rüyalar görme ihtimaliniz var.

BOĞA BURCU: Yakın çevrenizle görüşmeler olacaktır. Hatta bu durumun şubatın ilk haftasına kadar sürme ihtimali var. Ay sonuna doğru eski arkadaşlarla görüşmeler devreye girecektir. Etik değerler nedeniyle ortaklarla ya da partnerinizle kısa bir ayrılık olma ihtimali var. Bu durum iş gezisi ya da farklı nedenlerle olabilir. Hatta size düşmanca görünen bazı kişilerle bağlantınızı kesmelisiniz. Bu dönemde yalnız kalarak daha özgür hissedeceksiniz. İnsanların sorularına cevap vermek zorunda olmamak da size özgür hissettirecektir. Uzaklardan gelen bazı yakınlarınızla görüşme ihtimaliniz var ve uzakta okuyan çocuğunuz kısa süreliğine gelecektir. Döviz ya da borsa gibi konularda beklentileriniz karşılanmayacaktır.

İKİZLER BURCU: Duygusal ya da iş ortaklığı ile ilgili bir başlangıç teklifi alma ihtimaliniz var. Ancak bu konular çevrenin bilgisi dışında gizli olarak gelişecektir. Fakat duygusal bir başlangıçla ilerleyen iş ortaklığında da bazı sıkıntılar oluşacaktır. Bunu da çok iyi biliyorsunuz. Ayrıca eğer varsa hukuksal konuların iyice açığa çıkması da en erken şubat sonuna doğru olabilir. Bu durumlara da dikkat edin. Bir de sizi öfkelendiren insanların, dikkatinizi dağıtmasına da izin vermeyin.

İş ve borsa ile ilgili konulara dikkat

YENGEÇ BURCU: Bu dolunay döneminde özel hayatınızdaki ilginç gelişmeleri çevrenizin tam olarak tahmin etmesi zor. Eş ya da ortaklık durumlarıyla ilgili ciddi sıkıntılar olduğunu kabul edin. Kararsızsanız ya da çözüm bulamayacağınızı düşünüyorsanız çok güvendiğiniz ya da profesyonel birisinden danışmanlık alırsanız iyi olacaktır. Belki de akışa bırakmayı düşünmeniz uygundur ama elbette neyi, ne kadar akışa bırakacaksınız? Esas önemli soru budur.

ASLAN BURCU: İş yerinizdeki arkadaşlarınızla bu aralar daha sık görüşeceksiniz. Hatta, "Bu görüşmeleri devamlı hale getirelim" teklifleri alacaksınızdır. Romantik tekliflerin, geçici olma ihtimalinin fazla olduğunu bilin. Bu nedenle dikkatli olun. Bazı konuları eş, partner, ortak ya da açık düşmanlarınıza karşı açık ve sorunsuz bir şekilde aktarmakta zorlandığınız bir dönem.

BAŞAK BURCU: Sosyal çevrenizden arkadaşlarınızı ve aile yakınlarınızı gördüğünüz bir dönem. Kısa süreli de olsa tekrar yürüyüş gibi hafif sporlar yapma ihtimaliniz var. Ebeveyn ya da yakın akrabalarla ilgili konularda fazla ilerleme ve beklentiye girmeyin.  Daha çok kendi planınıza odaklanıp hayatınıza devam etmek uygun olacaktır.  Duygularımız, gelecek planları, kariyer getirisi ve kariyerle ilgili bazı toplantılar da olacaktır.            

TERAZİ BURCU: Bu dolunayda eve gelen misafiriniz fazla, hazır olun. Bunlardan bazısı yakın çevre, kuzen, kardeş, komşu ve benzeri kişiler. İş yerinde ise etik değerler nedeniyle bir kişiyle ya da grupla ilişkiyi keseceksiniz. Daha düşük bir ihtimalle iş değişikliği kararı alma ihtimaliniz var. Bu durum doğum haritanızla birlikte daha net söylenirdi tabii ki. Yine bu dönemde yaptığınız işlerle toplumun sizi beğenmesini ve takdir etmesini bekliyorsunuz. Evet, özellikle işinizde takdir alacaksınız. Canınızı sıkan konuların bir miadı var ve günü geldiğinde bitecek.

Çevreyle etkileşim artıyor

AKREP BURCU:  İş yerinde birisi ya da birilerine güvensizliğiniz var. Ani bir kararla, bir başlangıç ya da daha büyük bir ihtimalle bitiş de olma ihtimali var. Etik davranışlar bu dönemde sizin için önemli. Çevrenizde artık sizi yormayan insanlar istiyorsunuz. Yakın çevrenizle sıkça görüştüğünüz bir döneme gireceksiniz. Bu durum şubatın ilk haftasına kadar uzayacaktır. Uzaklardan birilerini görmeye gidebilirsiniz ya da birileri sizi görmeye gelebilir. Yakın çevrenizle ilişkilerinizi düzenlediğiniz bir dönem. Romantizm, çocuklar, borsa, döviz, spor, diyet gibi konularda dönüşümler devam ediyor.

YAY BURCU: Dolunayda özellikle istediğiniz bazı şeyler olmadığı için öfkelenme riskiniz var. Başlatma enerjiniz fazla. Bu durum normaldir. Ancak karşınızdaki kişi ya da kişilerin fikirlerine bağlısınız. İş yerinizle ilgili maddi ya da arkadaşlıkla ilgili konularda oldukça karışıklık var. Özellikle döviz, borsa, kripto para konuları ile ilgileniyorsanız dikkatli olun! Kazanç sağladıktan sonra ani kayıp da olma ihtimali var. Çalışan ya da ev hanımı iseniz evde duygusal konularda dürüst olunmadığını düşünüyorsunuz. Bu durumun sonuçları mart sonuna doğru daha belirgin hale gelecektir.

OĞLAK BURCU: İş, aşk, evlilik, yakın çevre konuları çok karışık. Aynı anda birçok konuyla ilgilenmek zorunda kalıyorsunuz. Eş, çocuk, döviz, kripto para gibi konularda durumlar birden değişecektir. Temkinli gitmenizde fayda var. Eş, ortak, partnerinizin duygularında haklı olduğunun farkındasınız. Hırsınıza hakim olup düşüncelerinizi daha mantıklı hale getirmek sizin çıkarınıza olacaktır.

KOVA BURCU: Harekete geçmekte zorlanıyorsunuz. İş konusundaki bakış açınıza artık herkes alıştı. Yakın çevrenize güvenmeniz gerekmiyor. Kritik soruları daha uygun, belki de profesyonel bir kişiye danışmanız uygun olacaktır. Kör noktanız nedir?

BALIK BURCU: Şubat ayında Merkür retrosu ve doğum gününüz bittikten sonra duygusal sıkıntılarda rahatlama olacak. Ocak ayını arka plan veya mutfak çalışması olarak görmekte fayda var. Yeni başlangıçları, 18 Ocak 2022 sonrasına bırakmakta fayda var.

 

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum