Astroloji

30 NİSAN 2022 BOĞA'da GÜNEŞ TUTULMASI


Çağlan Tunçbilek 28 Nisan 14:22

BOĞA' burcu içindeki Güneş tutulması hakkında tüm burçları ilgilendiren öngörülerimizle yazımıza giriş yapalım. Haziranın başından itibaren artacak bu etkiler, daha çok kadersel çekim yapan etkilere sahip olacak. Ana olaylarda kontrol gücümüz az. Ancak bu olayların içine çekilirken akıllı olursak zararsız ve olgunlaşarak çıkacağımız da bir dönem olacak.

Aşk ve para

Sansasyonel para kazanma hırsı çoğunlukla hüsrana uğrayacak. Aşk ve para konularında kontrol bizde değil. Daha büyük etkiler var. Dikkat! Dışarıdan gelen umut verici ve çok gerçekçi olmayan işlere girişmek bize acı verir  Hangi konu olursa olsun acele etmeyelim. Sık sık “dengeli gidiyor muyuz?” sorusunu kendimize sorarak dengeye gelelim. Aşırı kontrollü olmanın da fırsatı kaçırmamıza neden olabileceğini unutmayın. Buna da dikkat diyoruz. Görüldüğü üzere 6 aylık bu tutulma dönemine “dengeli olma” dönemi diyebiliriz.

Özellikle bekâr kadınlar için; aşk evliliğinde karşıdan hareket gelmesini bekleyin. Emin olmadan harekete geçmeyin. Her türlü karşıt cins ilişkilerinde hareketlenme beklenirken etik olmayanlar hüsrana ve zarara uğrayacaklardır. Doğum sayılarında azalma var.

25 Ekim 2022’ye kadar gerçekten gereken şeylere harcama yapmalıyız. Motto şudur: “gerekli değilse alma, harcama önceliklerine uy, maddi anlamda geri gitmemek için ne gerekiyorsa yap!” 1 Ocak 2022’den sonra tatlı kazanç dönemi bitti. Başarılar ise sadece hakkımızı alarak gelecek. Hakkından fazlasını isteyen kaybedecek. Hak yiyen kaybedecek. Anlaşmak kazandıracak. Ama anlaşmalar etrafa zarar vermemelidir. Konu yine denge ile ilgilidir. Zarar potansiyeli buradadır.

Aile ve diğer hedefler

Zor da olsa çok yakınlarımızla ve ailemizle yakınlaşmak bize olumlu yansıyacak. Bunu Temmuz'un ortalarına kadar tam olarak başaramayabiliriz. Sevdiklerimizle anlaşmak onları zorlamaktan daha olumlu sonuç verecektir.

25 Ekim 2022’ye kadar değiştiremeyeceğimiz olaylara dâhil olmamak daha uygun görünmektedir. Bunun yerine olayları gözlemlemek ve bu şekilde içsel değişim yaratmak en ideal olgunlaşma yöntemi olacaktır. Zekâmızı “isteklerimiz için” akışın ters yönünde kullanmamalıyız. Bunun yerine sabretmemiz gereken dönemi çevremizi destekleyerek geçirmeliyiz. Bu davranış şekli olayların sonucunu olumlu etkileyeceği gibi bize de büyük bir olgunluk getirecektir.

Tutulma Boğa'da gerçekleşiyor. Bu tutulmada olumlu davranış değişikliklerimizi icra etmekle ilgili bazı zorluklar yaşayabiliriz. Bu da bize doğal olarak sabrettiğimiz hissini verecektir.

Finansal konular

Bu tutulma döneminde uzmanlığımızı daha üst seviyelere çıkarma potansiyelimiz bulunmakta. AR-GE ve ÜR-GE (üretim-geliştirme) faaliyetleri olumlu sonuç verecek. Metallerle ilgili her çeşit olumlu haberler alabiliriz.

Finans ve bankacılık sistemlerinin sıkıntıları devam edecek. Buradaki Venüs zarardadır. Ancak yine de Venüs’ün işin içinde olması bir krizi önleyecek. Çözüm spekülatif sistemlerle oynamaktan ziyade geleceğe dönük planlamaları hazırlayıp tüm güçle uyum için çalışmaktan geçmekte. Bu konuşulanlar hem ülkeler hem de bireyler için geçerlidir.

Birbiriyle anlaşan ülkeler didişenlerden öne çıkacak. Didişme anlaş! Burada ülkeler ve kişiler arası ilişkiler kast edilmiştir. Yani yasal ilişkiler… Karmik (kadersel) çekim nedeniyle ülkeler arası bazı anlaşmazlıklar kaçınılmazdır. Ayrıca ülkeler arası diplomaside artış olacaktır. Yani çok anlaşan ülkeler olduğu gibi savaş da görebiliriz. Ukrayna-Rusya savaşında hem görüşmeler var hem de bir taraftan savaş devam ediyor. Halklar birbirini seviyor, devletler çatışıyor.

Bu durum deniz ve toprak için de geçerlidir. Denizlerde fırtına rüzgâr devam ederken, tarım bir önceki yıldan daha verimli olacak. Yani deniz karışık, toprak durgundur. Deprem beklentisi var. Ancak orta şiddette bir deprem mümkündür.

Hastalıklar

Hastalıklarla ilgili iyiye gitme dönemi. Virüs salgını yavaş yavaş unutulmaya başlayacak. Ancak belli yaşın üstü ve kronik kalp hastalığı olanlar bu yakınlarda kalp kontrolüne gidin daha güzel, üstün bir tedavi ya da tedavi düzeltmesi alabilirsiniz.

Akrep burcunda yeraltı kaynakları ile ilgili başarılar çeşitli zorluklarla gelebilir. Elbette ki getirisi ise bu dönemden sonra olmak durumundadır. Başarının bedeli zorluklar, çalışma ve morali yitirmemektir.

Seyahatlerde artış bekliyoruz. Turizm yükselişe geçecek. Ancak eğlence yerleri kafe, kıraathane gibi yerler eskisi gibi kazanç elde edemeyecek. Bu sektörde kazanç düşük. İletişim ve tanıtım konuları ön plana geçecek. Kitap yazmak için iyi bir dönem. Yazılı iletişim üst düzeyde destekleniyor. İnsanlar kendi kapasitelerine göre doğrucu daha sevecen ve bildiğini okuma eğiliminde olacaktır. Görüldüğü üzere ileride sonuç almak için plan, yatırım, tanıtım ve çabanın gösterildiği bir dönemden geçeceğiz.

Anlatılan etkilerin 25 Ekim'e kadar aylar geçtikçe yavaş yavaş belirginleşeceğini belirtelim. Güneş tutulması öncesi de genelde taşınma, işten ayrılma, yeni bir işe girme, küsme, vb. gibi kontrolümüzde olmayan bazı olaylara da neden olabileceğini unutmayalım.

Tutulmanın burçlara etkisi

Koç Burcu (özellikle Yükselen Koç): Duygusal anlamda özgüven düşüklüğü hissedebilirsiniz. İşinizle ilgili ve gizli bazı konular zihni meşgul eder. Borç ödemeleri ya da ödeme dengeleri zihninizi yoruyor olabilir. Bu konular bir süre yaşam sevincinizi düşürebilir ve sizi gerebilir. Bunlarla ilgili değişimler isteyebilir ya da yaşayabilirsiniz. Yakın çevrenizle, arkadaşlarınızla daha sık görüşüp kısa yolculuklara çıkabilirsiniz. Bu yolculuklar işle ilgili de olabilir. Evle ilgili bir şey, eviniz ya da özellikle babanızla ilgili bazı konular sizi gerebilir.

Boğa Burcu (özellikle Yükselen Boğa): Eşinizle, ortaklarınızla, açıkça düşmanlık yapan kişilerle ilgili sorgulamalar yapacağınız bir dönem. İlişki şeklini yeniden düzenleyerek artık kendinizi daha özgür bir konuma getirmek isteyebilirsiniz. Bu konuda haklı olsanız da bunu dengeli bir şekilde yapmayı başarmak sizin için daha faydalı olacaktır. Yine bazılarınız hukuki konular da bir şekilde sonuca ulaşarak iyi veya kötü önünüze bakacak duruma gelebilirsiniz. Yine önünüze birkaç iş seçeneği de gelebilir. Harekete geçmek için hep uygun zamanı ve fırsatı beklemelisiniz.

İkizler Burcu (özellikle Yükselen Teraziler): Çalıştığınız iş ve çalışma arkadaşlarınızla iş etiği konuları ön plana çıkacak. Ev rutinleriniz, evcil hayvan sorumluluğuyla ilgili aile bireylerinin paylaşımında denge sorununu gidermeniz gerekecek. Psikolojinizle ya da diş tedavisi gibi basit hastalıklar ve ilaçla tedavi edilen basit hastalıklarla ilgili destek alabilirsiniz. Tabii psikolojik konular daha yüksek ihtimal diyeceğim.

Psikolojini bozan konulardan uzak dur

Yengeç Burcu (özellikle Yükselen Yengeç): Sosyal çevre ve yatırım konularında iletişim artışı olacaktır. Bu dönemde yakınlarınıza sürprizler yapabilirsiniz. Çocuğunuz varsa onlarla ilişkinizi farklı bir boyuta taşıyabilirsiniz. Belki uzun süredir kendinizi sıkıyor ve içinize çekilmiş bir halde yaşantınızı sürdürüyordunuz. Artık sorunları, sorunlu olduğunuz kişilerin tarzına biraz daha kendinizi uydurarak, çözme kararı alabilirsiniz.

Aslan Burcu (özellikle Yükselen Aslan): Evde bazı konularda ilişki tarzında çok istekli olmadan da olsa değişimler söz konusudur. Sosyal medya aracılığı ile ilgili bazı gizli kalmış konular gündemde. İş, eş, dostlar ve her türlü ilişki tarzındaki karmaşıklıklar zihninizi yoracak. Aileden birisiyle ilişki bitmesi ve aileden bir başkasıyla daha farklı bir dostluğun başlaması gündemde olacak.

Başak Burcu (özellikle Yükselen Başak): Yakın çevre, arkadaşlar, kardeşlerle farklı bir başlangıç yapabilirsiniz. Yine ailenizin sosyalliği içinde birisi ile uzaklaşıp bir başkasıyla belki de babayla daha farklı ve olumlu bir ilişki içine girebilirsiniz. Yine hayat felsefeniz, yükseköğrenim ve uzaklardaki bir konuyla ilgilenmeniz gerekirken kendinizi yakın çevrenizin konularıyla uğraşırken bulabilirsiniz. Ama yine de kendi konularınızı halletmek için çabalamayı bırakmamanız gerekmekte. Ana konularınızdaki odaklanmayı bozmayın.

Sabır ve çabaya devam

Terazi Burcu (özellikle Yükselen Terazi): Yatırımlar konusunda fazla cesaretli olma eğiliminiz var. Açıkçası tam tersi davranmanız gerekiyor. Belki de girişte yaptığım gerekmedikçe harcama ve benzeri cümleler tam sizde vücut buluyor. Bu 6 aylık dönemde maddi konular ve işinizle sınanacaksınız. Akıllı ve dengeli gitmeniz gerekiyor. Öncelik belirlemeniz gerekiyor. Hepsi birden olmaz.

Akrep Burcu (özellikle Yükselen Akrep): Açıkçası bir aşk arayışı ya da aşk enerjisi var. Ama bunu yaş ve konumunuza uydurabilmeniz çok önemli. Yavaş ve dengeli gitmezseniz olumlu sonuç beklemeyin. Göstergeler aşk yerine uyumluluk ve uygunluğu göstermektedir. Bekâr olanlar sırf konumunu güçlendirmek için bir evlilik düşünebilir. Etik değerler her konuda önemlidir. Buna dikkat etmek istiyorsunuz. Düşünsel yorgunluk sizi yormayacak insanları tercih etmek istemenize neden oluyor.

Sabır ve denge

Yay Burcu (özellikle Yükselen Yay): Gizli bir konunun yine gizlice başlaması durumu var. Bu dönemde haberci renkli rüyalar görebilirsiniz. İş yerinde bazı insanlarla diğerlerine göre daha fazla yakınlaştığınızı fark edebilirsiniz. Çalışmıyorsanız ailenizden bir kişi ile uzaklaşıp birisiyle daha olumlu bir dostluk havasına girebilirsiniz. Yine bazılarınızda gizli aşk hisleri ya da depreşen eski aşk konuları gündemde. İşinizdeki arkadaşlarınız, eşiniz ya da ortaklarınız zaman zaman sizi öfkelendirebilirecek. Gruplarda güçlü ve verimlisiniz. Özel konularınızdaki durumu çevrenize yansıtmıyorsunuz. Özellikle bu durum önyargılara neden olacağı için sizde öfke artışına neden olabilir.

Oğlak Burcu (özellikle Yükselen Oğlak): Gruplarda yeni başlangıçlar… İş arkadaşlarına hayırseverlik gündeme gelebilir. Girdiğiniz gruplarda garip denebilecek kişilerle tanışabilirsiniz. Grup arkadaşlarınız içinde daha özgür davranışlar sergileyebilirsiniz. Kariyer getirinizle ilgili yeni bir başlangıç, maddi getirinizin artma umudunu size getirebilir. Ama dikkatli olun ve fazla umutlu olmayın derim. Sadece gerekli çabayı gösterin.

Yardım et ve işin için çabala

Kova Burcu (özellikle Yükselen Kova): Toplum önü duruşunda yeni bir başlangıç bekleyin. Bunlar nelerdir? Yeni bir iş, yeni duygusal bir birliktelik, evlilik, kariyerde gelir artışı gibi konulardır. Tüm bunlar meydana gelirken etik ve ahlaki değerler hep önemli olacak. Konularda kadersel çekim olacak. Yakın çevre ve arkadaşların birisi gidip yerine başkasının öne çıkması gündemde olacak. İlk defa söylemiyorum ama kendi değerinizi bilin. Hiçbir konuda aceleci olmayın çünkü bu tutulma döneminde sonuç beklenmiyor. Bu tutulma dengeli olma ve başlangıç dönemi.

Balık Burcu (özellikle Yükselen Balık): Seyahatler söz konusu. Küçük veya büyük bir eğitim alabilirsiniz. Öğretmenlik ya da öğrencilik yapabilirsiniz. Hayat felsefenizi irdelemeniz söz konusu. Yaşam felsefeniz üzerine yeni ve olumlu yaşam felsefeleri ekleyeceksiniz. Ortaklıklarda anlaşmaları iyi yapın. Sözlerden bazıları yerine gelmeyecek. Aşk, romantizm çocuklar ve sosyal çevre ile ilgili dengesizlikler var. Bunlara fazla takılmayın. Hayatın birçok yönü var. Çok boyutlu düşünün.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum