Gündem

Antalya e-Twinning Matematik Seferberliği Çalıştayı


Onur Ömer Düzgün 28 Kasım 22:05

Matematik çoğu insan için bir korkulu rüyadır. Milli Eğitim Bakanlığı bu önyargıyı kırmak, matematiği sevdirmek, matematiği günlük hayatta kullandırmak ve matematik başarısını arttırmak için bir seferberlik başlattı.

Matematik seferberliği adıyla iller bazında çalıştaylar düzenlendi. Okul öncesi öğretmenleri, sınıf öğretmenleri, ortaokul ve lise matematik öğretmenleri ve üniversitelerden akademisyenler bu ortak amaç doğrultusunda bir masada toplandılar. Hayatın her alanında karşımıza çıkan matematiği çocuklara küçük yaşlarda sevdirmek ve matematik başarısını arttırmak için yapılabilecekler konuşuldu.

Seferberlik kapsamında eTwinning de Antalya'da bir çalıştay düzenledi. Ulusal Destek Servisi'nin planlaması doğrultusunda hazırlanan programda mesleki gelişim atölyeleri ve matematik alanında uygulanan örnek projelerin yanı sıra YEGİTEK'in yaptığı matematik odaklı çalışmalar tanıtıldı.

"MatemaTik Seferberliği Çalıştayı"nda YEGİTEK'in tanıttığı ve sloganı "“Eğlen, Keşfet, Öğren” olan Matematik Dijital Eğitim Platformu büyük beğeni topladı. Platformda konuların günlük hayattaki uygulamalarından oyunlara, materyallerden konulara kadar pek çok şey var.

https://twitter.com/tcmeb/status/1561654520689606656?s=20&t=SySSdFQ6nkvzRfJ0I_U_ig

Çalıştaya katılan öğretmenlerden projeler hazırlanması istenildi. Oluşturulan projeler sayesinde hedeflere ulaşmanın yanı sıra projelere katılacak ortak çalışma arkadaşları ile işbirliğinin arttırılması amaçlandı. Ayrıca çalıştayda projelerin yer alacağı ESEP sistemi hakkında da bilgi verildi.

Bu yazıyı kargala!
1 Yorum
Cananogretmen
Cananogretmen
22:09 @ 28.11.2022
Matematik her yerde diyorum. Bu tarz çalıştayların çoğalması ve öğretmenlerimizin sürekli kendini yenilemesi gerektiğini düşünüyorum. Kaleminize sağlık ????