Astroloji

Arkadaşınızı Doğru Seçin: Burçlar, İlişkiler ve İş


Konuk Yazar 3 Haziran 06:43

Merhaba. Bu hafta size burçlar arasındaki arkadaşlık uyumlarından bahsetmek istiyorum. Daha önceki yazılarımda burçlardan bahsettim, yine burçların genel özelliklerine göre arkadaşlık ilişkileri de farklıdır. Arkadaşlıklarda burç uyumu deyince sadece romantizmden söz etmek doğru mu? Tabii ki hayır.

Burçlar arkadaşlık ilişkilerini etkiler mi?

İnansak da inanmasak da her insan bir burca aittir. Her insanın da arkadaşlık anlayışı ve bir arkadaştan beklentileri farklıdır. "Hangi burç nasıl bir arkadaştır, hangi burçlar daha vefalı, hangileri daha vefasızdır". Gelin hep beraber arkadaşlıklarda burç özelliklerine bakalım bir göz atalım.

Koç Burcu

Zihinsel ve duygusal canlılıklarını ilişkiler sayesinde sağlayan Koç burçları, başarı için geniş bir çevreyle ilişkide olma gereksinimi duyarlar. Çok inatçı olmalarına rağmen içlerinde kesinlikle kötülük yoktur. Özellikle yakın arkadaşlarına içten bağlıdırlar. Bu arkadaşlarından biri sıkıntıda olsa hemen bir çözüm yolu ararlar. Ona karşı çıktığınızda sizinle savaşacaktır çünkü önüne engeller çıkarılmasından nefret ederler ve bu da uyumu zorlaştırabilir.

Koçlar açık sözlüdür ve etrafını harekete geçirir. Anı anına uymaz. Sosyal çevrede zeki, şakalarına gülecek ve onu alkışlayacak kişiler olmasını isterler.

Boğa Burcu

Arkadaşlığa büyük bir önem veren Boğa burçları sağlam, sevimli, sıcak bir arkadaşlık sunarlar. Arkadaşlıklarına en bağlı ve en güvenilir burçlardır. Zengin olmasalar da zengin bir çevre tarafından kolayca kabul edilirler. Yeme içmeyi de seven Boğa burçları, istedikleri takdirde usta aşçılara taş çıkaracak bir masa donatabilirler.

İş hayatında ise kimseye güvenmez ve tehlikeli hiçbir işe girişmez. Kendini kolayca kontrol edebilir hatta oldukça da sabırlıdırlar. Zor sinirlenirler ancak sinirlendiklerinde de tehlikeli olabilecek kadar öfkelidirler.

İkizler Burcu

Bir hava grubu ve değişken bir burç olan İkizler burcunun arkadaşlık ve dostluk anlayışı da farklıdır. İkizler burcu için arkadaşlık, eğlence ve zihinsel aktivitedir. Her kesimden arkadaşı olan İkizler burcu için selam verdiği herkes arkadaştır ancak dostluk öyle değildir.

İş hayatında daha çok zekaları ile yararlı olurlar ancak işler yolunda gitmediğinde çabuk kızar ve çevresini de telaşlandırır. Olabilecek olayları önceden hissederek doğru kararlar verebilir.

Yengeç Burcu

Arkadaşlıklarında içtenlik ve samimiyet arayan Yengeç burçlarının arkadaş sayısı azdır. Arkadaşlarına yardım etmekten hoşlanırlar ancak bunun karşılığında onlardan saygı ve beğeni beklerler. Arkadaşlarını duygularıyla seçen Yengeç burçlarının arkadaşlarıyla güçlü bağları vardır. Onlar konuşmadan da anlaşabilirler.

İş hayatında ise önlem almayı severler fakat aynı zamanda da tutucudurlar. Kendilerine ve yaptıkları işe karışılmasını istemezler ama kendi hallerine bırakıldıklarında ise hata yapabilirler. Onunla aynı görüşü paylaştığınız sürece arkadaşlığınız devam edecektir.

Aslan Burcu

Cömert ve sevimli insanları kendine çeken Aslan burçları arkadaşlıklarına bağlı ve güvenilirdirler. Aslan burçlarının olumsuz yönleri ise gururlu ve yönetici olmalarıdır o yüzden arkadaşlarının onu pohpohlamasını, saygı duymasını ve kendilerine bağlı olasını beklerler. Öğüt vermeyi çok seven Aslan burçları birileri yardım istediğinde onlara yardım etmeyi severler ve arkadaşlarını yalnız bırakmazlar.

İş hayatında güçlü ve patronca olabilirler ama bir o kadar da içtendirler. Eğer bir iş yapacaklarsa önce kendileri buna inanmalıdır. O zaman yaptığı işle özdeşleşebilirler.

Başak Burcu

Arkadaşlıkları zor olan Başak burçlarının arkadaş sayısı çok olsa da bunların çoğu sadece tanıdıktır. Başak burçlarına yaklaşmak, onlarla uyum sağlamak kolay değildir çünkü çok seçicidirler ve yakınlaşmak isteyen arkadaşlarına mesafeli davranırlar. Özel hayatlarına müdahale edilmesini istemezler çünkü özel alanları kendilerine aittir.

İş konusunda da analiz etmeyi seven Başak burçları aynı zamanda çok çalışkandırlar. İlerici düşünür fakat düşüncelerini daha çok kendilerine saklarlar, çok nadir ortaya koyarlar. İşinde kesinlikle duygusal davranmazlar ve her zaman en iyisini ister. Onu ezip geçemezsiniz. Parayla arası çok iyidir ve işin finansman yönüyle ilgilenir. Zor pazarlıklara girer fakat kolayca da işi sonuca bağlar.

Terazi Burcu

Estetik anlayışı yüksek olan Terazi burçları girdikleri her ortamı güzelleştirirler ve şıklık getirirler. İyi giyinmeyi, eğlenceyi, arkadaşlarının evine gitmeyi severler fakat ev sahibi olarak da konuk olarak da kibar ve neşelidirler. Onların olduğu yerde kavga dövüş olmaz. En iyi arkadaşları yaratıcı, güzel sanatlarla uğraşan ya da merakı olan insanlardır. Üstelik kendileri de bu konularda yeteneklidirler.

Terazi burcundan bir iş arkadaşınız varsa eğer sizin haklarınızı korur ve sizin güveninizi kaybetmek istemez.

Akrep Burcu

Genellikle yalnız olmayı seven Akrep burçlarıyla anlaşmak zordur. Sezgileri güçlü ve duygusaldırlar fakat duygularını paşlaşmayı sevmezler. Başına buyruktur ve duygusal olarak kışkırtılmazlarsa güvenilir arkadaşlardır. Gerçekten sizi arkadaşı olarak kabul ettiyse sizin için savaşmaya hazırdır ama ihtiyaç duymadıkça arkadaş edinmez. Çünkü arkadaşlığın çok az bulunduğunu bilir.

İş hayatında bir şeyde ısrarcı olması sizi tüketebilir fakat asla pes etmezler ve rakiplerini de pes ettirirler.

Yay Burcu

Neşeli, içten, şakacı, eli açık ve son derece zeki olan Yay burçları çok iyi arkadaştırlar fakat o kadar şakacı olduğuna bakmayın yeri geldiğinde de çok ciddi olabilirler. Onlarla arkadaş olmaktan büyük keyif alırsınız. ve hiç sıkılmazsınız. Eğer hayatınız monotonsa Yay burcunun yaşama sevinci, enerjisi sizi şaşkına çevirebilir ve nefessiz bırakabilir.

İş hayatında şansa inanırlar ve büyük riske girebilirler. Bazen onları frenlemek gerekir. Eğer bir işe kafası yattıysa (sonunda zarar dahi olsa) sizin öğütlerinizi dinler ama yine de kendi bildiğini okur. Heyecan ve serüvenden hoşlanırlar. Paraya çok önem vermezler ve yeri geldiğinde sınırsız para harcayabilirler.

Oğlak Burcu

Fiziksel olarak sağlam ve dengeli ve becerikli olmasına karşın aslında çekingen, kararsız ve kendi içinde bazı korkuları vardır. İlk görüşte soğuk olabilirler ama çok yakın arkadaşları onun çok duygusal olduğunu bilirler. Duygularını kimsenin ulaşamayacağı bir yere koyarlar. Yani tam olarak istediğimiz gibi bir arkadaş olmaları zordur.

İş hayatında ise inceleyip araştırmayı çok severler. Araştırmadan hiçbir işe girişmezler ve hiçbir şeyi şansa bırakmazlar. Her zaman bir B planları vardır çünkü işinde sağlam ve güvenli adımlarla ilerlemeyi severler. İş ortalığı ise onlara göre değildir.

Kova Burcu

Arkadaşlığı çok seven Kova burçları en iyi arkadaş olma potansiyeline sahiptir. Kıskanç ve bencil değildir fakat arkadaşlık ilişkilerinde kimseye ayrıcalık tanımazlar. Arkadaşlıklarında kişisel özgürlüğünü her zaman ön planda tutar. Kova sevgili ve eş olarak çok uygun olmayabilir çünkü dostluğu ön planda tutarlar.

Kova burçları alacak ve vereceklerine çok sadıktırlar ve bu konuda onlara güvenebilirsiniz. İşini geliştirmek içinse para harcamaktan kaçınmaz.

Balık Burcu

En iyi arkadaşı aradıkları için arkadaşlıklardan çok şey beklerler, bunu elde edemeyince o kişiye olan ilgilerini kaybederler çünkü onlar imkansızı arar. Sevgi ve arkadaşlığının farklı olduğunun farkına varması gerekir ve genellikle ya ikisi birden ya da hiçbiri der. Buna karşın yalnız kalmayı da sevmezler.

İş hayatında arka planda olmayı severler ve sorumluluk almak istemezler fakat sizin yanınızda dururlar. Sabit düşünceli kişilerle de anlaşamazlar.

Hem sosyal hem de iş hayatınızdaki dengeyi kurmak adına burçlar arası ilişkiler böyle. Siz de arkadaşlarınızı seçerken bunlara dikkat edin.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum