Moda & Trend

ARMUT VÜCUT VE DOĞRU KOMBİNLER


Deniz Tanyolaç 31 Ekim 10:19

Kendinden emin ve mükemmel bir görünüm elde etmek için çıktığımız bu yolda, dördüncü yazım “armut vücut ve doğru kombinler” ile ilgili olacak. İlkemiz şu: “doğru kıyafeti seçmek aslında önce vücut yapısını tanımakla başlıyor.”  Armut vücut şekline sahip miyim?” sorusunu kendine soruyor ve cevabı merak ediyorsanız yazımı okumaya devam edin. Yazımda vücudunuzu oldukça güzel gösterecek stil önerileri ile karşılaşacaksınız.

Armut vücut yapısı

Armut vücut şekline sahip kişilerin genel özellikleri belirgin bir bel, dar omuzlar ve geniş kalçadır. Aşağıdaki özelliklere sahipseniz vücudunuz armut şeklinde olabilir:

  • Omuzlar kalçalardan daha dardır.
  • Bacaklar genellikle dolgun ve kaslıdır.
  • Zarif bir boyun, ince kollar ve omuzlar en belirgin özelliktir.
  • Belirgin bir bele sahiptir.
  • Kilo alımı önce kalça, uyluk ve alt karın çevresinde görülür.

Beyonce, Kim Kardashian, Christina Aguilera, Eva Longoria, Paris Hilton ve Rihanna  armut vücut tipine sahip ünlülere örnektir.

Armut vücut yapısına sahip kişilerde alt gövde üst kısma göre daha geniş olduğundan dengesiz bir görüntü oluşur. Bu yüzden kıyafet seçiminde dikkati geniş kalçalardan uzaklaştırıp üst vücut ve bel kısmında yoğunlaşacak modeller tercih etmelisiniz.

Alt giyim seçimi nasıl olmalıdır?

Armut vücut tipine sahip kişiler alt bedenleri geniş olduğu için, alt bedeni küçültecek pantolon modelleri tercih etmelidir. Genellikle düşük belli pantolonlar geniş kalçaları daha da ön plana çıkaracağından tercih edilmemelidir. Pantolon seçimini yüksek ve orta belden yana yapmalısınız. Renk tercihi genellikle koyu renkler olmalıdır. Dar kesim pantolonlar, bileğe doğru daralan modeller kesinlikle tercih edilmemelidir.

Etekler alt kısım için büyük kurtarıcıdır. Armut vücut tipine sahip kişilerde kalça geniş olduğu için orta veya yüksek belli etek modelleri tercih edilmelidir. Doğru etek uzunluğu diz boyu olmalıdır. Bu boy vücudunuzu uzatarak kalça ve uylukların daha ince görünmesini sağlayacaktır. Etek modellerinde fırfır ve katlardan uzak durulmalıdır.

Hangi vücut tipine sahip olduğunuzu bilmek, kendinizi daha iyi hissetmenizi ve daha iyi görünmenizi sağlayacaktır.

Vücudun üst kısmında tercih edilecek parçalar nelerdir?

Armut vücut tipine sahip kişilerde omuzlar kalçalara göre daha dar olduğu için, üst seçiminde omuzları vurgulayan ve genişleten modeller tercih edilmelidir. Bu yüzden omuz pedleri moda olmasa da kullanılabilir. Köprücük kemiğini gösteren, gözlerin vücudun üst kısma kaymasını sağlayan kare ya da kayık yaka model tişörtler oldukça şık görünecektir. Üst seçiminde akılda kalıcı renkler ve dikkat çekici detaylar tercih edin. Genellikle üst kıyafetlerde kabarık kollar, yarasa kol modelleri iyi seçenektir.

İster iş hayatı için ister günlük tarzınız için blazer oldukça kullanışlı bir parçadır. Blazer seçiminde bele dikkat çeken kemerli ceket modelleri doğru bir tercih olacaktır. Ceketlerde kısa modeller ince beli ortaya çıkarırken omuz ve göğüs bölgelerine de hacim katacaktır. Kalçanın alt kısmına kadar uzanan ceket modelleri geniş kalçayı gizlerken, boyunuzun uzun ve ince görünmesini sağlayacaktır. Göğüs ve yaka çevresindeki detaylar ve cepler gözleri yukarı çekmek için harikadır. Üstlerde parlak ve desenli modelleri önermiştim aynı öneri ceketler için de geçerlidir.

Tek parça seçimler

Elbise özel günlerimizin favori parçalarıdır. Armut vücut tipine sahip kişilerin elbise seçeneği bel bölgesine dikkat çeken modeller olmalıdır. Bu yüzden belden oturan alt kısmı genişleyen elbiseler tercih etmelisiniz. Bu modeller geniş kalçaları gizlemekte de etkili olacaktır. Etek boyu dizin altında olan modeller boyun olduğundan daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Düz kesimli elbise belinizi gizleyeceğinden olduğunuzdan daha kilolu görünmenize neden olacaktır. Maksi elbiseler armut vücuda sahip kişiler için mükemmel bir tercihtir. V yaka gibi omuzları açığa çıkaran modeller bakışları üst kısma yoğunlaştıracağı için doğru tercih olacaktır. Vücudu saran sıkı bir elbise özel bir gece için oldukça şık bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Elbisenizi topuklu ayakkabı ile tamamlayarak zarif görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

Tercih edilememesi gereken kıyafetler;

  • Dar kot pantolonlar,
  • Kalem ve düz etekler,
  • Çok kısa etekler,
  • Dar omuz hatlarına sahip üstler.

Vücudunuzu tanıyıp uyumlu giyinmek mükemmel bir görünüm elde etmenizi sağlayacak. İhtiyacınız olan tek şey, doğru parçaları seçmek olacaktır. Yazımın bu konuda size yardımcı olmasını diliyorum.

Eğer bu vücut tipine uygun değilseniz diğer yazılarımı inceleyin.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum