Astroloji

Astroloji: Burçlar ve Aşk Uyumları


Konuk Yazar 19 Haziran 09:05

Aşk bir sanattır aslında; var oluş ile yok oluş arasındaki ince çizgidir. Bir olgunluk ve duruş gerektirir. Aşk her zaman karşılıklı olmaz. Bazen aşık olursun, bunu karşıdakine itiraf etmekten korkarsın ve aşkını kendi içinde yaşarsın. Bazen de aşkını söylemekten çekinmez ve onunla aşkı dolu dizgin yaşarsın. Bazı burçlar aşkta ilk anda uyumu yakalarken bazı burçlar ise ilişkilerini devam ettirmek için oldukça ciddi mücadele verirler. Peki burçlar aşk için ne söylüyor? Sevgilinizin veya eşinizin burcunu biliyor musunuz? Onu çok seviyorsunuz ama astrolojik olarak uyumlu musunuz? Hangi burçlar iyi anlaşır, hangi burçlar hayatı birbirine zindan eder? Haydi, aşkınıza bir de astrolojik olarak bakın.

Ya çok yanlış zamanda karşılaştık ya da hiç karşılaşmaması gereken iki insandık. Biz neydik bilmiyorum. Sevgili desem değil. Aşık desem değil. Bildiğin rastlantıydık işte. Ondan öteye gidemedik.

Ahmet Batman

Burçların aşk uyumu

Koç Burcu

İlişkilerde genellikle içgüdüsel hareket eder. Aşkı dolu dolu yaşamak ve yaşatmak ister. Enerjisi çok yüksektir. İlişkilerdeki gelgitlerin ilişkiye canlılık kattığını düşünür. Duygularını çok kolay ifade eder. Onun aşkı çocuksu ve samimidir. Koç burcu aşkta da öncü ve cesurdur. Bu yüzden ilişkiyi yöneten taraftır. Eğlenceli bir aşıktır. Bağımsız hareket etmeyi sever fakat yeri geldiğinde partnerini de sahiplenir. Monoton bir yaşamı sevmeyen Koç burçları aşkta coşku ve heyecan arar. Sıradan ilişkiler ona göre değildir. Övülmek onların zaafıdır. Partnerleri tarafından övülmek, Koç burçlarını harekete geçirir.

Koç burcu hangi burçlarla uyumludur?

Koç burcu ateş elementi olduğu için yine kendisi gibi ateş elementi olan Yay ve Aslan burcuyla uyumludur. Ateş elementi burçlarla, ateşli bir aşk yaşayacaktır. Eğlenceli ve yaratıcıdır. Su elementi olan Yengeç, Akrep ve Balık burcu ile enerjileri uyuşmaz ve anlaşamazlar. Tutun ki aşk başladı, bir süre sonra tıkanıklıklar yaşanması olasıdır. Zıt burcu olan Terazi burcuyla, birbirlerinden öğrenmeleri gereken çok şey olacaktır. Terazi burcu Koç burcuna, uyumu ve "ben" yerine "biz" demeyi öğretir.

Boğa burcu

Boğa burçları partnerlerini sahiplenirler ve genel olarak çok dışa dönük değildirler. Bazen de kıskanç olurlar ve maalesef bu kıskançlığı çok abartıp partnerini de boğabilirler. Boğa burçları bir ilişkide güvenirliği ön planda tutarlar. İlişkide huzur isterler. Kaliteyi sevdikleri için aşkta da kalite ve keyif ararlar. İstediği partnerinin zeki, akıllı ve çalışkan olmasıdır. Geçici ilişkilerden çok, kalıcı ve uzun soluklu ilişkinin insanıdır. Kendini güvende hissetmediği bir ilişkiyi devam ettirmesi zordur ama kendini güvende hissederse engeller onu kolay kolay yıldıramaz. İlişkiyi sorunlu bile olsa devam ettirir. Ayrılmak onun için çok zordur.

Boğa burcu hangi burçlarla uyumludur?

Başak ve Boğa burcuyla genel olarak uyumludur. Birbirlerini anlarlar; ilişkide kolaylıkla istikrar ve kalıcılığı sağlayabilirler. Ancak Yengeç ve Balık burcuyla da anlaşabilirler. Özellikle Akrep burcu ile birbirlerinden çok şey öğrenebilirler. Kova, İkizler, Terazi, Aslan, Koç ve Yay burcu ile pek anlaştığı söylenemez çünkü aralarında kıskançlık, inatçılık ve mücadele olacaktır. Enerjik olan bu burçlar, Boğa burcunun konfora düşkün ve sıradan yapısını bozacaktır.

İkizler burcu

Hava elementine sahip olan İkizler burcu insanı, ilişkilerde çok duygusal değildir. Onlar için entelektüel zeka daha önemlidir. İletişimi kuvvetli olduğu için partneriyle her konuda konuşabilmeyi -buna aşk da dahil- isterler. Romantizm ve aşırı duygusallık ona pek ilgi çekici gelmez bu nedenle de aşkını uzun süre devam ettirmekte zorlanabilir. Mizah anlayışına sahip ve öğrenmeye açık kişilere doğru çekilirler. Özgürlüğü kısıtlansın istemez fakat partnerlerinin her şeyini de bilmek isterler. İkizler burcu herkesle anlaşır ve toplum içinde geniş bir çevreye sahiptir.

İkizler burcu hangi burçlarla uyumludur?

Kova ve Terazi burçlarıyla rahat iletişim kuracaktır fakat Koç ve Aslan burcu insanlarıyla eğlenceli bir aşk yaşayabilirler. İlişki dışa dönük ve sosyal olacaktır. Yay burcu insanı ile zihinsel bir uyum yakalar. Özellikle ikisi de değişken niteliğe sahip olduğu için bağımsız bir ilişki yaşanması muhtemeldir. Yay burcu insanı daha sezgiseldir ve İkizler burcuna sezgisel olmayı öğretir. Başak ve Balık burcu ile aşk yaşamak, onlara boğucu ve sıkıcı gelecektir. Çünkü Başak ve Balık burcu daha duygusal ve durağandır.

Yengeç burcu

Ailevi değerlere önem veren Yengeç burçları uzun soluklu ilişki yaşamak isterler. Özel bir birliktelik yaşamak isteyenler için Yengeç burçları ideal burçtur. İlişkilerinde partnerinden destek görmek ister. İnişli çıkışlı bir ilişki onlara göre değildir. Çünkü kırılgan bir yapıları vardır. Anaç yapıda oldukları için partnerlerini duygusal olarak tatmin etmek isterler. Fakat duygularını direkt değil, dolaylı yoldan anlatmayı sevdikleri için karşı taraf onları anlamakta zorlanır.

Yengeç burçlarını anlatan en güzel tabir, "koşulsuz" olacaktır.

Yengeç burçları hangi burçlarla uyumludur?

Su elementi olduğu için diğer su elementi olan Balık ve Akrep burcu ile aralarında güzel bir enerji akışı olur. Partnerler duygusal olarak birbirlerini tatmin ederler. Başak ve Boğa insanı ile kendini güvende hissederler. Onların sahiplenici tavırlarından hoşlanırlar. Oğlak burcuyla birbirlerinden öğrenmeleri gereken çok şey vardır. Anlaşmazlıklar olsa bile zamanla bunların üstesinden gelebilirler. Aslan ve Koç burcunun davranış tarzları Yengeç burcuna ters gelecek, onları bencil bulacaklardır. Kova ve Yay burcu insanlarının özgür doğası ve ilişkilerdeki bağımsız tavırları Yengeç burcuna oldukça terstir.

Aslan burcu

Flört etmeyi seven Aslan burçları aradıkları ilişkiyi bulduklarında da sadık bir partner olurlar. Sevdiklerine karşı cömerttirler. Partnerine lüksü yaşatmakta bonkördürler. Ayrıca partnerinden ilgi görmek, sevgi sözcükleriyle şımartılmak isterler. Sevdiğini romantizmin doruklarına çıkartabilirler.

Aslan burçları hangi burçlarla uyumludur?

Koç ve Yay burcuyla birbirlerini kolaylıkla anlayacak ve uyumlu bir ilişki yaşayacaktırlar. Aslan burcu lider olmak isteyecek bu nedenle anlaşmazlıklar çıkacaktır. Kova burcuyla birbirlerini tamamlayan bir uyum yakalayabilirler. Terazi ve İkizler burcu insanları ile enerjik ve uyumlu bir birliktelik yaşarlar. Yengeç, Akrep ve Balık burçları ile anlaşamazlar. Bu burçlar su elementi olduğu için Aslan burcunun "ben merkezli" olması sorun yaratacaktır.

Başak burcu

Hizmet odaklı ve çalışkan olan Başak burçları, kendileri gibi çalışkan partner isterler. İlişki yaşayacağı insan akıllı, yardımsever ve fedakar olmalıdır. Başak burcunun mükemmeliyetçi bir yapısı olduğu için ilişkide de bunu arar. Eleştireldir. İlişkilerde olgun ve tutarlı kişilere doğru çekilirler. Mantıklarının yatmadığı bir ilişkinin içinde olmak istemez. Sürprizleri ve ani duygu değişimlerini sevmez.

Başak burçları hangi burçlarla uyumludur?

Başak burcunun gerçekçiliği ile Balık burcunun duygusallığı birbirini tamamlayacaktır. Birbirlerini oldukları gibi kabul ederlerse ilişki yürür. İkizler ve Yay burcunun enerjik yapısı Başak burcuna uymaz, onu rahatsız eder. Boğa ve Oğlak burcuyla uyumlu bir birliktelik yaşayabilir. Yine aynı şekilde Akrep ve Yengeç burcuyla da uyum sağlayacaktır ancak Aslan ve Koç burçlarıyla zor anlaşır.

Terazi burcu

Terazi burcu ilişki insanıdır. Bu yüzden sürekli partner değiştirir ve biten ilişkilerin ardından ağlayıp sızlanmaz. Mantık birlikteliği onlara göre değildir çünkü onlar aşk insanıdır. Sevmek ve sevilmek isterler. Ayrıca gösterişli şeyleri de severler. Bir ilişkide gerilimi ve mücadeleyi sevmezler. Onları mutlu etmek istiyorsanız ilgi ve şefkat göstermelisiniz. Bazı Terazi burçları da hayallerindeki partneri aradıkları için hayatlarına kimseyi almazlar.

Terazi burcu hangi burçlarla uyumludur?

İkizler ve Kova burcuyla uyumu yakalayacaktır. Koç burcuyla birbirlerinden öğrenmeleri gereken çok şey olabilir. Koç burcunun savaşçı özelliklerinin aksine Terazi burçları barışı temsil eder. Yani Koç, Aslan ve Yay burçlarıyla uyum ve eğlenceyi yakalayacaktır.

Akrep burcu

Akrep burcu aşkta tutkuludur ve duygularını yoğun yaşar. İlişkilerinde krizler yaşar ve bu krizlerle gelişir. Bir ilişkiye zor başlar ama ayrılmak da onun için çok zordur. Ayrılmak, "hayatın sonu" anlamına gelebilir. İlişkilerde krizler yaşansa da ilişkisini sürdürmek için mücadele eder. Partneri kendisine teslim olursa romantizmin doruklarına çıkabilir. Kısaca Akrep burcu insanı zordur.

Akrep burcu hangi burçlarla uyumludur?

Kendisi gibi su elementi olan Yengeç ve Balık burçlarıyla iyi anlaşırlar. Karşıt burcu olan Boğa burcuyla birbirlerinden öğrenmeleri gereken çok şey vardır ve genelde de anlaşırlar. Aslan burcuyla anlaşamazlar çünkü ilişki sürekli bir rekabet halinde olur. Terazi burcuyla da anlaşabilirler ama bu değişkenlik gösterecektir. İkizler ve Yay burçları değişken olduğu için iletişim problemi yaşarlar. Ancak Oğlak ve Başak burçlarıyla uyumu yakalarlar.

Yay burcu

Yay burcunun partneri maceracı bir ruha sahip olmalıdır. Yaşadığı ilişkilerin kendisini geliştirmesini ister. Onu dış dünyaya kapatan, kısıtlayan bir partnerle anlaşamaz. Aşkta çapkınlığa meyilli olan Yay burçları, içlerinden geldiği gibi davranırlar.

Yay burcu hangi burçlarla uyumludur?

Koç ve Aslan burcuyla enerjik bir aşk hayatları olur. Kova burcuyla ortak noktası, öğrenmeye olan meraklarıdır. İkizler burcuyla birbirlerini tamamlarlar. Boğa burcu, sabit olduğu için Yay burcunun hareketli yaşamı ona uymaz. Başak burcu da çok detaycı ve eleştirel olduğu için Yay burcunu yorar.

Oğlak burcu

Aşka dayalı birliktelik yerine, mantığa dayalı bir ilişki yaşamayı tercih eder. Güven verici ve olgun partnerlerden hoşlanır. Duygularıyla bir ilişki yaşamaz, hayata ciddi bakar. Akıllı ve çalışkan kişilerle bir arada olduklarında daha mutlu olur. Kalıcı bir birliktelik ister ve partnerlerine sadık kalır. İlişkide dürüstlük ana temasıdır ve yalanı asla affetmez. Oğlak burcu, sevgisini göstermeyi gerekli görmez.

Oğlak burcu hangi burçlarla uyumludur?

Özellikle Boğa ve Başak burcuyla uyum sağlayacaktır. Yengeç burçları ile de anlaşır çünkü birbirlerinden çok şey öğrenirler. Akrep burçlarının hırslı bir doğası olduğu için aralarında problemler çıkacaktır. Balık burcuyla da uyum sağlayacaktır. Ancak Terazi ve Koç burçlarıyla anlaşamaz.

Kova burcu

Kova burcu için aşk, arkadaşlık demektir. Partneriyle arkadaş olmak onun için çok önemlidir. İlişkide aradığı bağımsızlıktır, özgürlüğünü yaşayabileceği ilişkiler seçer. Bir ilişki rutin ilerlememelidir. O benzersiz bir ilişki ister fakat sıradan romantik ilişkiler onun doğasına aykırıdır. Ayrıca zeki insanlar onu heyecanlandırır.

Kova burcu hangi burçlarla uyumludur?

Kendisi gibi hava elementine sahip olan İkizler ve Terazi burcuyla uyum sağlar. Ayrıca Koç, Aslan ve Yay bucu ile de anlaşacaktır. Ancak Aslan burcuyla karşılıklı dengeyi sağlayabilirlerse uyum gösterebilirler. Boğa ve Oğlak burcunun tutucu tavırları, onu yorar ve anlaşamazlar. Başak burcunun aşırı titiz ve düzenli olması Kova burçlarının hoşuna gitmez yani uyum sağlayamazlar.

Balık burcu

Sevmek ve sevilmek onlar için çok önemlidir ve hayallerindeki aşkı yaşamak isterler. Aşk onlar için bir masaldır ve teslimiyet romantizmin temelidir. Bunun için karşı tarafa hemen inanır ve bağlanır. Balık burçları, sıklıkla platonik aşklar yaşarlar. Aşkta ulaşılmaz olanı severler ve bu ulaşılmaz aşk onların yaratıcılığını ortaya çıkarır yani duygularını şiirlerle, müzikle dile getirebilirler.

Balık burcu hangi burçlarla uyumludur?

Başak burcuyla tamamlanma duygusu yaşarlar. Oğlak ve Boğa burçlarıyla dengelendiğini hissedeceklerdir. Yengeç ve Akrep burçlarıyla duygusal bir bağ kurarlar ama ateş elementi olan Koç, Aslan ve Yay burçları "ben merkezli" oldukları için anlaşamazlar.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum