Astroloji

Astroloji: Dolunay İkizler Burcunda 8 Aralık 2022


Çağlan Tunçbilek 28 Kasım 09:57

"Dolunay ikizlerde" oluşumunun genel özellikleri şöyledir. Farklı konulardaki duygu ve düşüncelerimizi bir yakınımıza aktarıyoruz. Konular genelde sıkıntılar, kırgınlıklar, kontrol dışı durumlarla ilgili olacak. Auramız etik, yaratıcı, hedef ve başarı odaklı. Herkes kendine göre haklı. Sorunların devam etmesinin nedeni bu. Ama hiçkimse ne tam haklı ne de tam olarak haksız. Maddi ve duygusal ya da iş konularında güven ihtiyacı var. Bunun için mutlaka çaba gerekiyor ama enerji 12 Ocak 2023'e kadar yok. Güçsüz ve zayıfları koruma eğilimi var. Ünlüleri bu konuları konuşurken göreceğiz. Kendimizi de... Etki 5 gündür var. Son beş günde Konya'daki hayvan barınağındaki olayla bu etki başladı. Bu transitte mutlaka spor ya da en azından yürüyüş ve benzeri aktiviteler yapılmalı. Psikolojimize iyi gelecek. Zorlanacağımız konular var. Bunlar transitten sonra bitecek. Uzun sürmeyecek. Bütün etkiler 5 gündür devam etmekte.

Burçlara göre yorumlar

Koç Burcu (özellikle Yükselen Koç): Duygularınız yakın çevreniz, işten gelen arkadaşlarınız ve akrabalarınızla ilgili konularda. Uzaklardaki ya da yüksek öğrenimle ilgili bir durumda (özellikle maddi ya da sevgi konuları) duygularınızı harekete geçirmekte. Ayrıca toplum önü duruşunuzla ilgili bir hareketlenme sizi olgunlaştıracak.

Boğa Burcu (özellikle Yükselen Boğa): Bu dolunayda iş konuları ile ilgili sıkıntılarınız ön planda. Bu konularda bir yakınma içine girdiğinizi görebilirsiniz. Yüksek öğrenime bağlı bir durum ya da uzaklardaki bir konu ile ilgili olgunlaştığınızı hissettiğiniz bir durum yaşayabilirsiniz.

İkizler Burcu (özellikle Yükselen İkizler): Toplum idealize ettiğiniz bazı maddi ya da duygusal konuları çözdüğünüzü görebilir. Bunun yanında sevdiğiniz bazı insanların belli davranışlarını eleştirdiğinizi de fark edebilirsiniz. Bazı gizli ya da ortaklıkla ilgili konulara hayır dediğinizi de görebiliriz.

Yengeç Burcu (özellikle Yükselen Yengeç): İşinizle ilgili sizi sıkan bazı konuları anlatacağınız kişinin sizi kıskanıp kıskandağına emin olun. Düşmanlarınız, eşiniz ya da ortağınıza bir konuda hayır diyebilirsiniz ya da bir konuda belli standardı isteyip bu standardı uygulamaya koyabilirsiniz.

Aslan Burcu (özellikle Yükselen Aslan): İş, çocuklar, romantik partner, arkadaş grupları gelecekle ilgili umutlar etrafınızda dönen konular olacak. İşte, sevgide ve arkadaş gruplarında samimiyet ve temizlik mi istiyorsunuz? Bunlar sizi yoruyor mu? Spor veya uzun yürüyüşler tavsiye ederim.

Başak Burcu (özellikle Yükselen Başak): Kariyeriniz, anne, yönetici, evlilik, romantik partner konularından birisi odak noktanız. Bu konulardan birisi ile ilgili sorun ya da sorunlara oldukça eleştirel yaklaştığınızı fark edebilirsiniz. Ancak dengeli gitmekte fayda var. Enerjideki dengesizlik ve düşüklük şimdilik sadece temel sorumluluklarımıza odaklanmamıza izin vermekte.

Terazi Burcu (özellikle Yükselen Terazi): Evinizle ilgili ani sorumluluk artışı bekleyebilirsiniz. İş tanıtımlarındaki kalite, yakın çevrenizle ilgili samimiyet, temizlik sizin için önem arz etmekte. Bu durumla ilgili olarak uzaklarda konusunda uzman güvendiğiniz birisine danışabilirsiniz. Hayat felsefeniz zihinsel yaratıcılık yoluyla olumlu anlamda dönüşebilir.

Akrep Burcu (özellikle Yükselen Akrep): Bu dolunay döneminde -yakın akraba başta olmak üzere- her çeşit gruptaki konumunuza dikkat edin. Fazla zorlamayın. Bir süredir sürüncemede olan bir sorunu çözerken kendinizi bulabilirsiniz. Bu durum olumlu. İş konularında sizi yoran durumlar gündeme getirin. Konuşurken dahi aklınıza yeni çözümler gelebilir. Karşıdan çözüm önerileri gelebilir.

Çözüm odaklı olun

Yay Burcu (özellikle Yükselen Yay): Ortak, eş, avukat, açık düşmanlarınızdan bir tanesi ile belli bir konuyu konuşmak iyi gelecek. Tarafsız, etik gerçekçi ve sonuç odaklı konuşacaksınız. Belkide konuştunuz bile. Ayrıca işinizde bir konu bir şekilde çözüme kavuşacak. Bu konular toplumun haberi olmadan gerçekleşecek.

Oğlak Burcu (özellikle Yükselen Oğlak): Boş zamanlarınızda yalnız veya sadece sevdiklerinizle birlikte olurken onlarla çalıştığınız iş yua da çalışmıyorsanız ev konuları ile ilgili yakınmalarınız yapailirsiniz. Eş,ortak, açık düşman, avukat ya da her türlü danışmanlarınızdan birisi ile ilgili bir düzenleme yapmak zorunda kaldığınızı görebilirsiniz.

Kova burcu (özellikle Yükselen Kova): Yakın çevrenizle ilgili olarak kendinizi eleştirdiğiniz bir transit dönemi. Kıskananlara dikkat edin. Ev konuları ile ilgili atağa kalkın. Hatta belki de kalktınız bile. Ancak mantıklı ve dengeli bir enerji ile gidin. 9 Aralık'a kadar çalışmayabilirsiniz. Bazen dinlenmek herkesin hakkı. Buna ev işleri de dahil.

Balık Burcu (özellikle Yükselen Balık): Dolunayda toplum önünde ışıltılı görünürken evde biraz düşüyorsunuz. Evde ya da ev konuları ile ilgili konuşma gerekliliği hissedebilirsiniz. Arkadaş grupları içinde veya yöneticilerle belli konuları (maaş durumunu) konuşarak bir şekilde çözüme ulaştırmak zorunda olduğunuzu hissedebilirsiniz. Evlilikle ilgili hayalperest değil; ayağı yere basan şekilde düşünmeniz gerekmektedir.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum