Astroloji

Astroloji: Dolunay Koç'ta 9 Ekim 2022


Dolunay oluşumunun genel özellikleri ile yazımıza başlıyoruz. Merkür retrosunun da etkisiyle bir haftadır bazı konulara takıldıysak bu normaldir. Takıldığımız konuyla ilgili kontrol bizde değil. 9 Ekim'e kadar yeni bakış açıları geliştirmeye açığız. Bu durum huzur getirecek. İki çeşit şans var. Birincisi takıntı yaptığımız konu ile ilgili olması gereken bir bilgelik geliştirme fırsatı... İkincisi ise daha dünyevi. Bu konularda önümüze çıkan fırsatlardan haberimiz bile olmayabilir. Örneğin "ilk evim" kampanyası ya da ek iş, yeni bir iş, yatırım gibi konulara dikkat! Aşağıda burçlara göre çok belirgin konuları söylemeye çalışacağım. Dengeli ve mantıklı gittiğimiz taktirde o sevmediğimiz Satürn bize destek veriyor. Önümüze çıkan şanslı konuda sorumluluk anlayışımızı ortaya koymamız gerekmekte. İlginç olan Merkür Retrosu bitmiş olmasına rağmen bazı arkadaşlarımızla buluşmaya devam edebiliriz. Yine özellikle bir haftadır çevremize yardım ettiğimizi düşünürsek hatırlayabiliriz. Bu etki 9 Ekim'e kadar sürecek (fikir vermek de bir yardımdır).

Dolunayın konumu ve Merkür Retrosu'nun artçı etkileri devam ediyor. Bu nedenle kurnazlık ve manüplasyon olumlu sonuç vermeyecek. Uzun süredir angarya olarak gördüğünüz ve çözmediğininiz işleri çözün. Gökyüzündeki enerji bize pratiklik veriyor. Yalnız bu işler yine de bizi çok sıkacak. İş bitinceye kadar biteceğine emin olamayacağız(!) Çünkü sevmiyoruz ve sempatik değil. Ama bitecek. Astrologlar güzel yorumlar yapacaklar. Eşlerinizi, duygusal partnerinizi bu transitte rahat bırakın, karışmayın. Sevgi enerjisi akışı kapalı. İş zamanı. Çok değil 9 Ekim'e kadar. Sezgiler yoğun çalışıyor. Başlangıç enerjisi fazla. Yine bir haftadır ve 9 Ekim'e kadar...

Mide, bağırsak sorunları, boyun ve omuz ağrıları ile her türlü adale tutulması, sivilce sorunları olursa sürpriz olmaz. Bu etki bir haftadır var ve dolunay gelene kadar da (9 Ekim 2022)devam edecek.

Bu transitin mottosu "sorumluluklar (iş, yardım), farkındalık (olgunlaşma), şans"!

Burçlara göre astrolojik yorum

Koç Burcu (özellikle Yükselen Koç): Sevgiye ya da eğlenceye ayıracak ya zamanınız yok ya da uygun değil. Kazancınızı beğenmemenize rağmen ortaklık tekliflerine de açık değilsiniz. Ancak zihniniz kariyer ve kazanç artışı ile ilgili yaratıcı fikirler üretiyor ve planlar yapmaktan geri durmuyor. Çevrenizdeki şansı görün. Eğer güvensizlik varsa 11 Ekim'e kadar düşünüp sonra karar verin.

Boğa Burcu (özellikle Yükselen Boğa): Bu dolunay şaşırtıcı bir çıkış yapmanın zamanı değil. Evet; işler yolunda gitmediği için enerjinizin düşük olması normal. Ev işlerine hayvanlara kendinizi vermek saçma gelse de olumlu. Yeni ya da farklı bir iş kurmak yerine işinize devam etmek daha uygun. Çalışıyorsanız işinizde ilerlemenin önü açık. Sizi kıskananlar, açık düşman, eş ve çok yakınlarınıza çekilmeyin. Kendi değerlerinize dönün. Onları yeniden yapılandırın. Zor ama karlı olacak. Doğum haritalarınızda çok ters bir şeyler yoksa 2023, bu yıldan daha iyi olacak.

İkizler Burcu (özellikle Yükselen İkizler): Enerjinizi öfke yerine işlerinizi halletmek için kullanıyorsunuz. Bu güzel. Grupların içinde net konuşun. Tartışmaya girmeyin. Diğerleri yanlış anlar. Anlaşamadıklarınızla teke tek görüşün. O da çok gerekli ise... Ani çıkışlar işlerin yürümesi açısından uygun değil. Konuşmalar beklenen tarzda olsun. Sezgiler kuvvetli ama fark ettiğiniz şeyle ilgili konuları 11 Ekim'den sonra ve evden halledin.

Yengeç Burcu (özellikle Yükselen Yengeç): Çevreye karşı konumunuzu kendinizce yetersiz bulurken, evde kendinizi daha huzurlu hissediyorsunuz. Babanız, ağabeyiniz ya da sizden büyük bir erkek figürü ile bu transitte daha mutlusunuz. Ama her şey tam istediğiniz gibi olmadığı için bu sizi tatmin etmemekte. Bastırdığınız öfkeniz mide ağrısı yaparsa sürpriz olmaz. Aklınızdakileri açıkça ortaya koymamak için kendinizi zor tutsanız da bu aralar sonuç alamayacağınızı biliyorsunuz. Karşıdan bir hareket gelirse dengeli şekilde konulara yaklaşmak gerekiyor. Başka yol yok!

Dengeli gidin, ani çıkış yapmayın

Aslan Burcu (özellikle Yükselen Aslan): Evet; beceriklisiniz. Ama işinizi ya da işinizin konumu, iş alanı ve benzeri konuları sevmiyorsunuz. Daha farklı bir konum olsa belki daha mutlu olabilirdiniz. Uzaklardaki bir konu, kişi, yüksek öğrenimle ilgili bir konu ya da değişen hayat felsefenizi yaşamanıza uyarlayamamak sizi iki arada bir derede bırakıyor. Bu nedenden bir haftadır ve 9 Ekim'e kadar (dolunay), komşu, kuzen işten gelen arkadaşlar ve her türlü iletişim türü ne kadar güzel görünse de size tat vermemekte.

Başak Burcu (özellikle Yükselen Başak): Bazılarınız yeni bir işe, eğitime başladı. Bazılarınıza iş teklifi gelmiş olabilir ya da iş konusunda bir terfi beklenebilir. Ancak hiçbiri tat vermiyor. Bazılarınız iş konusunda kararsız. Bazılarınız işi gönülsüzce kabul ederse sürpriz olmaz. Yakın çevreniz iş konularınızla ilgili olumsuz fikirlerinizi uzun süre dinleyebilir. Hazır olsunlar. Yaratıcılığınız 9 Ekim'e kadar oldukça fazla. Çalıştığınız firmanın, kurumun kazandığı para ve bunların ticari sırları sizi hiç ilgilendirmiyor. Başaklar ya işlerini kabul edecekler ya da kendi işlerini kuracaklar. Son çare gününüz geldiyse emekli olmak (!).

Terazi Burcu (özellikle Yükselen Terazi): Sadece işinizi yapın. Karşınızdakileri memnun etmek mümkün değil. Haritada farklı birşey yoksa 2023 daha iyi olacak. Bir taraftan maddi konular, bir taraftan ev/arsa işleri, spekülatif konular, bir taraftan ortak, kıskananlar, çok yakınlarınızın sıkıntıları var. Bunları dengelemek maharet istiyor.

Akrep Burcu (özellikle Yükselen Akrep): Bir süredir kimsenin bilmediği özel hayatınızdaki konular bitiyor ve daha durağan bir yaşantıya geçiyorsunuz. En azından her şey görünür olacak. Ev ve iş konuları sizi sıkıyor. Ortaklar, açıkça kıskananlar, yakın gördükleriniz ya da partneriniz oldukça hareketli. Onlarla yüzleşmeniz kolay olmasa da olumlu olacaktır. Dertlerini dinleyin. Sakince çözmek için çabalayın. Sabırlı olun. Sosyal çevreniz ve borsa, kripto, döviz gibi spekülatif yatırımlarınız, çocuklarınıza eğitim sınırlarını aşan aşırı özveriniz belki de yaptığınız spor dozunu tekrar düşünüp yeni düzenlemeler yapmanız uygun olacaktır.

Düşünme ve yeniden düzenleme yapma zamanı

Yay Burcu (özellikle Yükselen Yay): 11 Ekim'den sonra aileniz ya da kuzen gibi akrabalarınızla yeni bir iş başlangıcı yapma kararı alabilirsiniz. İşe ya da teklife güvenmek için biraz daha düşünün. Aynı zamanda iyi niyetiniz, etik değerleriniz harekete geçmenizi bu zamana kadar erteletmiş olabilir mi? Bu transitte arkadaşlarınız konusunda dengeleme yapmakta zorlanabilirsiniz. Aslında 9 Ekim'e kadar daha çok işleriniz ön planda olsun istiyorsunuz. Yine 9 Ekim'den sonra bazı gizli işlerinizi arka planda göstermeden yapacaksınız.

Oğlak Burcu (özellikle Oğlak Burcu): Çok fazla hareket var. Altından ancak oğlaklar kalkabilir. Toplum önünde duruşunuz güzel. Sizin için en önemli şey buysa sorun yok. Ama daha fazlasını istiyorsanız doğum haritasına baktırmak oldukça faydalı olacaktır.

Kova Burcu (özellikle Yükselen Kova): Kaybedecek bir şeyiniz yok. Söyleyebilirsiniz. Dengeli olursanız toplumsal değerlerle çatışmaz. Çocuklar, duygusal partner ya da çok sayıda kur yapan insan sizi yoracak. Enerjinizi çekecek. Bu dönemde çeşitli konularda hayır demek herkes için zor olacak. Nedeni yine çeşitli toplumsal ve yaşamla ilgili kural ve değerler olacak.

Balık Burcu (özellikle Yükselen Balık): Ev ya da iş konularıyla ilgili sıkıntılarınız, başkalarının maddi konularına ya da bazı gizli konulara çekilmenizi engelliyor. Daha doğrusu tat vermiyor. İstek yok. Yakın çevrenizde fazla baskı var. Evinizdede bazı konuların değişmesini ya da düzenlenmesini istiyorsunuz. Belki de başka bir konuta geçmek hayaliniz. Çevrenizde huzurlu görünmek için bu zamana kadar sabrettiniz. Memnunsanız sorun yok. Bu transitten sonra saf olmadığınızı bir noktadan sonra gösterme eğiliminiz olabilir. Olmayabilir de... Bunu zaman gösterecek.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum