Astroloji

Astroloji: Dolunay Yengeç Burcunda 6-7 Ocak 2023


Çağlan Tunçbilek 26 Aralık 10:02

Dolunay Yengeç burcunda oluşumunun genel özelliklerine baktığımızda samimiyet sorgulaması görüyoruz. Duygularımızda ne kadar samimiyiz ve karşıdan ne çeşit bir samimiyet bekliyoruz? "Merkür retroda enerjisi" giderek artıyor. Geriye çekilme eğilimi var. Etrafımızda temiz bir alan istiyoruz. Şu an kim temiz bir alanı hak ediyor ya da bunu yapmaya hangimiz muktedir? Duygular bir bedelle olgunlaşıyor. Bu güzel bir şey. Mars retrosu, Merkür retrosu, dolunay ve eskilerle görüşme olgusunun tetrapleti ancak bir film geçidi gibi olduğunda eğlenceli olacak. Yani insanlar birbirlerini bir şeylere zorlamadığında daha güzel olacak. Akışa bırakırken almamız gereken dersi almamız önemli. Ayrıca işlerimizi de ihmal etmememiz gerekmekte. Çünkü hedefler ihmal edilmeye gelmez. Yukarıda anlattığım şartlarda arkadaşlarla görüşmekte uygun olacaktır.

Yazarlar için verimli bir dönemdeyiz (özellikle kadın yazarlar). Kolay para kazanma isteği ve bununla ilgili zihinsel çaba var. Rahatımız için daha kolay para harcayacağız. Daha çok kadınların hareketli olduğu ya da hareket etmek "zorunda" kalacağı bir transit dönemi. Kadınların "kadınsı konularda" olgunlaşabilmeleri sıkıntılarını yazarak ve formüle ederek olabilecektir. Ancak daha gerçekçi olursak olgunlaşmayı sıkıntı hissi getirecek.

Şimdi yukarıda yazdığım enerjilerle yaşamın hangi alanlarında karşılaşacağız burçlara göre anlatalım.

Burçlara göre dolunay yorumları

Koç Burcu (özellikle Yükselen Koç): Toplum içinde sizi bazı şeyler yapmaya zorlamalarına tepki verebilirsiniz. Ama bu tepki hemen değil daha sonra telefonla, sosyal medya ile ya da kendi evinizde bu kişi ya da kişilerle yalnızken olacaktır.

Boğa Burcu (özellikle Yükselen Boğa): Uzaklardaki bir konu ya da kişi belkide yüksek öğrenimle ilgili bir konu yakın çevrenizde önünüze gelirse şaşırmayın. Uzaklardan akrabalarınız ya da arkadaşlarınız gelirse sürpriz olmaz. Onlarla görüşme fikri ya da şekli bazı sıkıntılar var ama büyük sıkıntı değil. İstemediğiniz yeni bir şey başlatmak istemeleri de sürpriz olmaz.

İkizler Burcu (özellikle İkizler Burcu): İş konuları merkezinizdedir. Olmayacak konular ve hayallerle gelenler sizi gerebilir. İnsanların göremememkte direndikleri kör noktalarını çekmek zorunda değilsiniz. Ormanı göremeyenlerle vakit kaybetmeme kararı almanız sizin için zor olmayacak. Çalıştığınız işte maddi sorumluluklarınızda kendinizi hukuki olarak güvende hissetmiyorsanız ya hukuki kendinizi güvenceye alın ya da maddi sorumluluklarınızı bırakın. Kısa bir gecikme onların zorlamalarıyla sonuca ulaşmanızı sağlayacak.

Gerekeni yapın

Yengeç Burcu (özellikle Yükselen Yengeç): Duygusal anlamda kendinize dönüksünüz ve göstermediğiniz üzüntüleriniz var. Kendinizi karşınıza olmayacak şekilde çıkanları refleks bir şekilde redderken bulursanız şaşırmayın. Bu arada kör noktalarınızı görmek için bir çaba eğiliminiz de pek olmayacak. Çünkü herkeste bir tembellik eğilimi var. Olayların bu kadar karışmasında katkınız nedir? Bunlara ne kadar gerek vardı? Sorular ise bunlar.

Aslan Burcu (özellikle Yükselen Aslan): İş yerinde yalnız kalmak istiyorsunuz. Arkadaşlarla görüşmek, şu aralar pek istemediğiniz şeyler. Ama Merkür retrosunda bu durumlar da çok olur şaşırmayın. Belki de birkaç gün işe gitmemeye ihtiyacınız var. Psikolojik anlamda kötü hissettiğinizi düşünüyorsunuz. Böyle durumlarda uzun yürüyüş iyi gelir. Bu seferlik çikolata da yiyin. Bazı şeyleri erteliyorsunuz. Metal yorgunluğu hissediyorsunuz.

Yürüyüş yapın, çikolata serbest

Başak Burcu (özellikle Yükselen Başak): An içinde duruma göre davranmakta fayda var. Dengeli gitmek önemli. İşimize odaklanmak zor olsa da bu deveyi gütmek zorundasınız. Bu günler de bitecek. Yürüyüş iyi gelecek. Arkadaşlar ve akrabalarla görüşmeler olursa şaşırmamak lazım.

Terazi Burcu (özellikle Yükselen Terazi): Bu transitte oldukça gerginsiniz. Önemli olaylarda gerginlikler var. Her konuda dikkat edin. Anlaşma ve ortaklıklar için çok tercih edilecek bir dönem değil. Kafanıza yatmayan konularda hayır demeniz gerektiğini biliyorsunuz. Harekete geçmeyin. Sadece karşıdan hareket geldiğinde uygun olan tepkiyi verin.

Akrep Burcu (özellikle Yükselen Akrep): Yakın çevrenizde sizi zorlayan ilişkiler, sizi gereksiz zorlayacak kısa yolculuklar ve bazı akrabalarınızla zorlanacağınız istişareler olabilir. Yüksek öğrenimle ilgili bir konu ya da kişi, uzaklardaki bir konu ya da kişi ile ilgili bazı çıkışlar yapmanız gerekirse şaşırmayın.

Yay Burcu (özellikle Yükselen Yay): Bu dolunayda eskiden öfkelendiğiniz konulara bu aralar öfkelenemiyorsunuz. Geçici bir durum. Çevrenizdeki her türlü insani ilişkiler sıkıntılı geliyor. 12 Ocak 2023'ten sonra geçecek. Biraz sabır. Avantajınız kolay hayır diyebilmeniz.

Oğlak Burcu (özellikle Yükselen Oğlak): Bu aralar karşınızdakilerin duyguları sizi çok etkiliyor. İstediğiniz olmayınca kabalaşma riski var. Buna dikkat ederseniz kazançlı çıkarsınız. Temiz ilişkiler düzgün davranışlar bekliyorsunuz. İş konusunda da git geller yaşıyorsanız sürpriz olmaz. İş konusunda ayrılık daha düşük bir ihtimal.

Kova Burcu (özellikle Yükselen Kova): Bu aralar işe gitmek ve ev işleri yapmak, isteyeceğiniz en son şeyler. Yürüyüş ve tadı güzel yiyecekler belirgin bir rahatsızlığınız yoksa serbest. Yalnız kalmak iyi gelecek. Akışa bırakmanın zorluğunu yaşamakta sonuna kadar haklısınız.

Balık Burcu (özellikle Yükselen Balık): Gereksiz iyi niyetiniz için daha birkaç yıl daha yapabileceğiniz bir şey yok. Bu kadersel bir durum. Yalnız kalmak, bir hobi, işe odaklanmak, vaktinde gerekli ve dengeli tepkileri vermek iyi hissettirecek.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum