Astroloji

Astroloji: Güneş Tutulması Akrep'te - 25 Ekim


Çağlan Tunçbilek 18 Ekim 09:34

Güneş tutulmaları yön değiştiricidir. Fazla umutlu olmak ya da umutsuzluğa kapılmak çok anlamlı değildir. Burada önemli olan şey konuları ve genel yaklaşımı hissetmektir. Son 6 ayda kadersel ve kontrolümüzün dışındaki olaylara şahit olduk. Sevdiğimiz bir insan ya da insanlarla ilgili üzüntü verici olaylarla karşılaştık. Bazı beklenmedik hareketlerini gördük. Bir ara Algol devredeydi. Bu etki bir kaç hafta devam ederken bir çok beklenmedik vefatlara şahit olduk. 25 Ekim öncesi Bartın'daki felaket ve vefatlar da bizi çok üzdü. Şimdi 25 Ekim'deki Güneş Tutulması meselesine bahsedelim.

Zor gelecek bir başlangıç söz konusu. Tek başına yapmamız gereken iş ya da işler var. Zaten bunu kendimizde bu şekilde istiyoruz. Başladığımız ya da başlayacağımız konuda kendimizi olgun hissediyoruz. Bu sefer sonuç alma şansımız daha fazla. Elbette doğum haritalarımızı göz önüne alarak olayları incelemek daha iyi olacaktır. Çünkü etkilerin gücü doğum haritalarımızın yapısına göre olmaktadır.

Yapacağımız iş ya da işlerde yaratıcılığımızı kullanmak bizi rahatlatacak. Sadece kendi işimize odaklanmak herkes için faydalı olacak. Hem işin kendisi hem de başlama kararı sorumluluk getirecek. Bilinçaltımız sorumluluk istemiyor. Ancak sorumluluk almayı kabul etmekte başarıyı getirecek. Maddi kazancımızı arttırmak isterken gösterdiğimiz çabanın takdir görmesini beklemek yerine sadece kendimiz için çalıştığımızı düşünelim. Dürüstlük ve çabaya odaklanalım. Çabalarımızın meyvelerini ancak diğer tutulma zamanına yakın (Nisan 2023) ya da tutulmadan sonra daha rahat görebileceğiz.

Doğum haritalarımızda belirgin bir engel yoksa maddi kazanç dönemi görünmekte. Şans var. Kariyerle ilgili ilerlemelerin önü açık. Ancak bu söylediklerim dengesiz bir cesarete neden olmasın. Ticari ve parasal konularda kandırılmamaya dikkat edelim. İştah artışı nedeniyle kilo almamaya dikkat etmeliyiz. Bir çok kişiyi Nisan 2023'ten sonra diyet dönemi bekliyor. Hak etmeyene yardım etmek hayal kırıklığı yaratacak. Eğer yardım edeceksek bunu takdir beklemeden yapmalıyız. Son olarak kritik (ön planda) olan konuda karşıdan ya da sizin tarafınızdan dürüstlük beklentisi var.

Gösterişsiz, "mantıklı", çalışkan ol. Takdir bekleme. Sonuç odaklı ol. İşini yap ve kazancına bak.

Burçlara göre yorumlar

Koç Burcu (özellikle Yükselen Koç): İş konuları ön planda. Dürüst ve etik bir şekilde işinize sarılın. Başkasının yanında çalışıyorsanız kandırılmamak için dikkat edin. Çalışmıyorsanız evinizle ilgilenin. Ev içinde yaratıcılığınızı kullanın. Ya da evden iş yapabilirsiniz. Kazancınız eskisi gibi olmadığı için gerilmeyin. Çabaya devam. Sözünüzün dinlemesi için insanları tek tek ikna edebilirsiniz. Ev ahalisi size ihtiyaç duyuyor. Bu konuda sabırlı olun. Beklentisiz sorumluluklarınızı yerine getirin.

Boğa Burcu (özellikle Yükselen Boğa): Yalnız kalmak istediğiniz bir dönem. Sizie enerji veren ve belki de yalnız yapabileceğiniz bir hobiyi ön plana çıkarın. Spor, meditasyon, kitap, müzik, el becerisi, internetten alabileceğiniz bir eğitim tavsiye ediyorum. Bu şekilde zihinsel açıdan dengenizi sağlayabilirsiniz. Gökyüzü akışa bırakın diyorsa zihinsel olarak bunu başarın. Giriş bölümünde yazdığım gibi olaylara yaklaşın. Bir karar vermeniz gerekecek. Doğru karar ana konuya değil kendinize dönerek vereceğiniz bir karar olmalı.

Kendinize dönün

İkizler Burcu (özellikle Yükselen İkizler): Dışarıdan hoş görünüyorsunuz. Her işi kendiniz yapmaya çalışmayın. İşleri devredin. Gizli konularınıza odaklanın. Bu konularda yaratıcı olmaktan çekinmeyin. Bu konularda şans açık. Ancak cesaret ve mantığı dengeleyin. İkiside gerekiyor. Etik olmayan konularla ve kişilerle vaktinizi harcamayın. Gerektiğinde ani çıkış yapın. Bu çıkışları toplum önünde yapmak zorunda değilsiniz. İşinizde yaratıcı, etik, cesaretli ve gerekirse zorlayıcı olarak kendinizi, işinizi, ve çevrenizi yükseltin. Yardımlarınızın takdir görmemesi sizi üzmesin. Şimdi bunlara üzülecek zaman değil. İş tanıtımınıza yüklenin. Yaratıcılığınızın merkezine reklamı alın. Tanımadığınız yaratıcı kişileri araştırın. Farklı gruplardan fikirler alın. Farklı gruplar sadece size bağlı olsun.

Yengeç Burcu (özellikle Yükselen Yengeç): Yakınlarınıza, yakın gördüklerinize yardım etmek ve takdir görmemek size neden acı veriyor? Aslında buna gerek yok. Odağınız işiniz olsun. Yardımları işiniz bittikten ve dinlendikten sonra yapın. Yardımın tadını kaçırmayın. Yakın çevrenizden sizi kandırmaya çalışanları, verdikleri sözleri yerine getirmeyenleri uyarın. Onları bıktırıncaya kadar sözlerini yerine getirmeleri için zorlayın. Yeni iş arayın. İşinizde daha az sorumluluk isteyin, eş arayın, küçük eğitimlere katılın. Ebeveyn ve eşinizdeale n kişilik haklarınıza saygılı olmalarını isteyin ve sağlayın! Hayat felsefeniz üzerinde çalışın. Huzur verici bir felsefeyi kabul etmek için kendinizle anlaşın. Ama bu felsefe gerçekçi olsun. Bunun için güvenilir birisine danışabilirsiniz.

Aslan Burcu (özellikle Yükselen Aslan): İnsanlara her konuda danışmanlık yapabilirken sizi öfkelendiren konuları çözemediğiniz ya da istediğiniz gibi dile getiremediğiniz bir dönem. Sadece dostlarınızla huzur bulduğunuzu hissedeceksiniz. Hayat felsefenizdeki dönüşüm verimli olacak. Öfkelendiren konular olgunlaşmayı sağlıyor. Bu altı ayda kör noktanızı görüyorsunuz. Evle ilgili konuların sizi çekmesini bir yere kadar engelleyemiyorsunuz. Ancak toplum önünde yaptığınız işler psikolojinizi düzeltiyor. Bu dönemde daha çok ses getiren işler yapmak şans getirebilir. Ancak dengeli olmak ve zamanı iyi belirlemek kaydıyla. Ayrıca bazılarınız yüksek öğrenim, uzaklardaki bir iş ya da kişiyle ilgili bir başlangıç yapabilir.

Bastırılmış öfkeye dikkat

Başak Burcu (özellikle Yükselen Başak): Yükseköğrenim, uzaklardaki bir iş ya da kişi ile ilgili konularda hareket var. Aşmanız sabretmeniz gereken konular var. Yakın çevre ve akrabalar sizi yaşamına çekeiyor. Aslında öncelik, yüksek öğrenim, hayat felsefesi, uzaklardaki bir iş ya da kişi ile ilgili konularınız düzenlemektir. Sorumluluklar ve aşmanız gereknler sizi beklemekte. Çabanız kadar getiri olacak.

Terazi Burcu (özellikle Yükselen Terazi): Maddi hırsı dengeli hale getirmek bu altı aylık dönemde uygun olcaktır. İşleri daha pratik yapmanın yollarını bulun. Kendinize daha çok vakit ayırmanın yollarını bulun. İnsanların kararları birçok zaman kendi kişiliklerini yansıtır. Yani aslında sizle değil kendileri ile ilgilidir. Akışı kabul edin. Bu her zaman iyidir. İşinizle ilgili emin olduğunuz pürüzleri ağırlığınızı koyarak gidermek bu sefer şans getirecek. Yine de zamanı ve dozu ayarlamak iyi olacaktır.

Akrep Burcu (özellikle Yükselen Akrep): İşinizle ilgili yeni düzenlemeler sürpriz olmaz. Kendinize fazla dönüksünüz. Bir noktadan sonra bazı konuları akışa bırakabileceksiniz. Ama muhemelen ilerleme 2023'e sarkar. Uzaklardaki bir konu, kişi ya da yüksek öğrenimle ilgili konular sizi biraz zorlayabilir. Duygusal konulara mantığınızla girebilirsiniz. Ancak önce hayat felsefenizi yeniden değerlendirmelisiniz.

Yay Burcu (özellikle Yükselen Yay): Romantizm, çocuklar, borsa, kripto gibi spekülatif konular, spor, sosyal çevre ya da babanızın mal varlığı ile ilgili konulardan birinde bir yön değişikliği bekleyin. Bu konılar aslında iş konularınızla bağlantılı. Olumsuz yorumlar olsada önemli değil. Ortaklarınız, eşiniz ve en yakınlarınızdan sevgi enerjisi aldığınız bir dönem olacak. Ancak maddi konular sizi biraz yoracak.

Kararsızlık

Oğlak Burcu (özellikle Yükselen Oğlak): Ev güzeldir. Bugüne kadar akıl hep dışarıdaydı. Hala da öyle. Ama evin güzelliğini de görmek gerekmez mi? Oğlaklar para nasıl kazanabilir? Uzmanlık sorusu. Her zamankinden farklı bir felsefe gerekiyor. Daha az kazanmak fikri gerçekten zor. Ama dünyanın sonu değil. Çocuklarla, eşinizle ilgilenmek, yürüyüş, meditasyon ve belkide borsa ve kripto gibi spekülatif aparatlarla geriden gitmek daha uygun olur. Ortaklar, eşiniz, kıskananlar grubuna yaptığınız iyiliklerin takdir görmemesi sizi üzecek. Bu üzüntüyü ancak beklentisizlik önler.

Kova Burcu (özellikle Yükselen Kova): Yakın çevre, arkadaşlar, akrabalarla ilgili bir düzenleme yapabilirsiniz. Toplum önü duruşunuz yerine evinizle ilgilenmek ya da evden çalışmak size daha çok huzur verecek. İşinizle ilgili tanıtım, yakın mesafe geziler yapmak isteyip yapamadığınız bir dönem geçeceksiniz. Başta işiniz olmak üzere sosyal medyayı önceden olduğundan daha farklı kullanarak kendinize olumlu dönüş sağlayabilirsiniz.

Balık Burcu (özellikle Yükselen Balık): İşinizle ilgili yeni bir başlangıç ya da düzenleme geliyor. Uzaklardaki bir iş, kişi ya da kişiler, din, felsefe, hayat felsefeniz gibi konulardan birisi sizi meşgul ediyor. Bu bir süre daha devam edecek. Ancak eninde sonunda kendinize ve yakın çevrenize dönmeniz ve kendi işinizle ilgilenmeniz gerekecek. Tanıtım gerekiyorsa bunu kendiniz yapın. Uzaklardan değil yakın çevrenizden yardım alın. Evde mutlusunuz. Yardımlarınız takdir görmeyecek. Bunu bilerek insanlara yardım edin.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum