Astroloji

ASTROLOJİ HARİTASINDA BU HAFTA: 16 - 22 MAYIS


Çağlan Tunçbilek 16 Mayıs 11:27

Astroloji; bu hafta farklı özelliklerimizi, yeteneklerimizi, kimsenin bilmediği yönlerimizi ortaya koyduğumuzu ya da koyacağımızı söylüyor. 14 ve 15 Mayıs'ta bu durum başladı. Herkesin daha sabırlı ve özveride bulunduğu bir dönem. Yaptığımız işte bir ciro artışı hissedebiliriz. Haftanın ilk yarısında çok konuşurken, ikinci yarıda kişiliğimizin farklı yönlerini insanlara göstereceğiz. Haftanın enerjisi bizi açık sözlü olmaya zorlarken kırgınlıklar yaratmamaya da dikkat etmemiz gerekmekte. Yine işimizde ve arkadaşlarımızla sohbetlerimizde mükemmeliyetçi yaklaşımlar sergileyeceğiz. Çevremizdekilerin net olmasını da bekleyeceğiz. İş bilmeyenleri çevremizde görmek istemeyeceğiz. Fikir değiştirmeyi düşünmüyoruz. Ama çevremizdekiler de aynı durumda; bunu unutmasak iyi olur.

Sosyal çevre

Astroloji, bize 14 Mayıs cumartesiden itibaren yaklaşık 7 gün eski dost ve arkadaşlarla görüşmelerimiz artacak diyor. Bazı dostluklar pekişerek daha sık görüşme kararları alınacak. Hiç tahmin etmediğimiz insanları görebilir ya da onlarla ilgili yeni bilgiler alabiliriz. Geçmişin verdiği tecrübe dost toplantılarında ilişkilerimizi daha olgun bir şekilde gerçekleştirmemize sağlayacak. 14-18 Mayıs arası fikirlerimizi kabul ettirmek isterken baskıcı bir görünüm verebiliriz. Bu duruma dikkat edelim. Bu şekilde bir yaklaşım kötü sonuç vermeyecek. Ancak çevremizin sohbetten zevk almasını da engellemek istemeyiz değil mi?

Esprilerin çok yapıldığı, sezgi gücümüzün arttığı, etik para kazanma şekli ve yollarını tercih ettiğimiz bir hafta. Sevgi konusunda daha bilge davranacağız. İnsanlar eski arkadaşlarına daha sevecen yaklaşacaklar. Ön yargıyı aştığımız için onların farklı, olumlu ve bize yarayacak yönlerini de görebileceğiz. Aşk, romantizm, sevgi konusunda sonuca ulaşamayacağımız bir hafta.

Ebeveynler, eşler, bireysellik

Ebeveyn konumunda olanlar perşembeye kadar zorlanacaksınız. Daha doğrusu biraz özgürlük isteyeceksiniz. Tam tersi bazılarınız da 14 Mayıs'tan 18 Mayıs'a kadar ebeveyn sorumluluğu yoracak. 18 Mayıs öğleden sonra daha iş odaklı, soğuk ve iş bitirici olacaksınız. Kadınlar eşleriyle iyi geçinirlerse erkekler bönkörlük yapmaktan çekinmeyecekler.

21 ve 22 Mayıs'ta daha bireysel olmak isteyeceğiz. Özellikle erkekler daha fazla yalnız kalmak isteyecekler. Bu iki günde bireysel çalışma ile yaratıcılığımızı kullanıp orijinal "şeyler" üretebiliriz. Kitap yazmak ve okumak, spor ve yürüyüş için güzel bir hafta sonu olacak. Yani normal şartlarda 21 Mayıs cumartesi sorumluluk artışı olabilir. 22 Mayıs pazar ise tam olarak içe çekilmek isteyeceğiz. Elbetta ani bir şeyler çıkmazsa. Bu durum doğum haritalarına bağlı olacak. Yalnız iş anlamında bu hafta biraz hareket olsa da işi ilerletme anlamında korkak davranacağız. Bu uygundur. Çünkü Merkür retrosunda hangi konu olursa olsun atak olma yerine akışa bırakmak ve çok dikkatli olmak kayıpları önleyecektir.

Görüldüğü üzere akışın gösterdiklerini yaparken atak olmadığımız, çekindiğimiz, özgüvenimizin düşük olduğu bir haftadan bahsetmiş olduk.

Gezegen etkileri

Bir başka açıdan baktığımızda Güneş'in Boğa'da ilerliyor olması garanticilik, güven ihtiyacı ve iştah artışını da devam ettirmekte. Maddi konular üstünde yoğun planlar da yapıyoruz. Neden? Çünkü astroloji haritasında Merkür retrosu harekete geçmek yerine bizi zihinde tutuyor. Güneş'in 21 ve 22 Mayıs'taki etkisi ruhsal anlamda çok olumlu olacak. Hepimiz kendi yapımıza göre eskisinden daha mantıklı, hoşgörülü bir bakış açısını geliştireceğiz.

Romantizm konusunda çarşamba pazar arası biraz takıntı yapabiliriz. 16 Mayıs akşam yemeğine kadar alınganlık, ayrı durma, isteksizlik devam edecek. Ama yemekten sonra rahatlayacağız. Salı ve Çarşamba duygular daha çok hayat felsefemizde belki eğitim konularında ya da belli bir kişi veya gurupta olacak. Yukarıda belirttiğim gibi Perşembe - Cumartesi arası bazı iş girişimleri ya da işimizde hareket artışı bekliyoruz. Duygusal olarak da buna hazır olacağız. Hafta sonu ise duygular özgürlük ve yalnızlık isteğimizi desteklemekte. Sanırım çayırları bayırları dolduracağız.

Aşk ve para konularında dedikodu var. Takıntı ve dedikodu birbirine karışıyor. Bu haftaya özel değil ama insanlar uzun süredir fikirlerini söylemekte hiç zorlanmıyor. Ancak bu da ilişkilerde bazı sıkıntıları da getiriyor. Bu durum 2023'e kadar uzar. Zihnimize hakim olabilmeyi geliştiriyoruz. Hangi konuda ihtiyacımız varsa...

Son olarak para, romantizm ve evlilik konuları hayallerimizi gerçekleştirme enerjimizi çok fazla etkiliyor. Bu durum kurban moduna girmemizi sağlamasın; dikkat edelim. Zaten kesin kararları Haziran ortalarına bırakma tavsiyemi daha önceki yazılarımda söylemiştim.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum