Astroloji

Astroloji: Mars Boğa'da Merkür Yengeç'te


Çağlan Tunçbilek 11 Temmuz 09:07

Birkaç gündür Mars'ın Boğa Burcu içindeki enerjisini hissediyoruz. Enerjimizi riskli konularda harcamak istemiyoruz. Daha çok keyif konuları gündeme geldiğinde hareketleniyoruz. Harekete geçmekte gecikmeler, sorumluluklarımızı yapamama endişesiyle daha sonra aceleci bir tavır almamıza neden olmasın. Müzik ve sanatla ilgilenmek ve toprak burcu olan Boğa'da toprakla ilgilenme isteği artabilir. Memlekete ve tatile gitmeler başladığı için müzik ve toprak birçoğumuz için ön plana geçecektir. Merkür'ün bulunduğu ev bu sefer biraz karışık. Kendimizi evimizde hissetmek istediğimiz yer neresiyse kandırıldığımızı orada hissedebiliriz. Aslında bu daha çok son bir haftadır oldu. Buna neden Sirius-Güneş kavuşumuna Lilith'in eşlik etmesidir. Ancak bu etki aslında olayların korkunçluğuna göre çoğunlukla düşük etkili oldu. Bir tek farkla... Doğum haritalarımızda şanssız tetiklemeler olmadıysa... Bu hafta geçen haftaki olayların artçı şoklarını beklemeyin. Ya hiçbir şey olmayacak ya da beklediğimizden daha hafif şeyler olacak.

Burçlara göre yorumlar

Koç Burcu (özellikle Yükselen Koç): İşte ve evinizde hareket var. İş yerinde riskli etkiler var. Karar vermek zor. Birden fazla etki varsa şaşırmayın. Evdeki sıkıntılarınızı çözmek için zihninizi son noktasına kadar kullanıyorsunuz. Geçen hafta evde yakınlarınızdan birisine açık konuşmuşsanız bu kötü değil. Pişman olduğunuzu düşünmüyorum.

Boğa Burcu (özellikle Yükselen Boğa): Bu aralar içsel enerjiniz çok fazla ve dengesiz. Bir konuda birkaç hafta içinde sert ve şaşırtıcı bir şekilde çıkış yapmanız sürpriz olmaz. Aslında haklısınız. Ancak fazla dolmuş olmanız ve sert bir çıkış yanlış anlaşılmanıza neden olur. Dikkat! Arkadaş çevresi, kuzen ve kardeşlerle ilgili bazı çözümsüz görünen konularda da geçen hafta bir çıkış yapmış olmanız da sürpriz değil. Yaptıysanız iyi yaptınız boş verin. Bir şey olmaz.

İkizler Burcu (özellikle Yükselen İkizler): Kıskananlar ve istemediğiniz sorumluluklar sizi gererken çevrenize de ışıltı yayıyorsunuz. O da ayrı bir konu. İş yerinde ya da çalışmıyorsanız ev işleri ile ilgili yaptığınız bazı konuşmalarda haklıydınız. Hiçbir sıkıntı yok. İşleriniz zaten sizi sıkıyor; bir de üzerinize gelmesinler. Her şeyi hazırolda kabul etmek zorunda değilsiniz.

Yengeç Burcu (özellikle Yükselen Yengeç): Dikkatinizi dağıtan her şeyi yapın. Eğer sağlığınız el veriyorsa... Yürüyüş, meditasyon, çay, kahve, dondurma (çikolatalı), dizi... En yakın dost her şeyi yapın, geç kalkın, yıllık izin yapın. Çalışmıyorsanız ev işlerini erteleyin ya da ev işi iyi geliyorsa kendinize iş çıkarın. Duvarları silin. Gece yatağa yorgun girin.

Akışa bırakamıyorsan dikkatini dağıt

Aslan Burcu (özellikle yükselen Aslan): Bu ay ne kadar üzgün olduğunuzu belki kendiniz bile fark etmiyorsunuz. Acaba alışmakla mı ilgili? Yakında bu kadar kötü hissetmeyeceksiniz. Bu durum sizi olgunlaştırıyor. Dengesiz bir durum var. Git-geller var. İnsanlar bu durumu bilseler herkes ne olacağını merak eder. Sizi kıskanmadığına emin olduklarınız hariç hiç kimseye bir şey belli etmeyin.

Başak Burcu (özellikle Yükselen Başak): Bazen titizlik, çalışkanlık, düzenli olmak, iyi niyet yetmeyebiliyor. Olsun! Bunlar belki de geçen haftanın konularıydı. Bu hafta daha stabil. Yüksek öğrenim, uzaklardaki bir konu ya da kişi, hayat felsefeniz gibi konulardan birinde değişim hissedebilirsiniz. Çok abartmadan kendi içinizde olgunlaşmak güzeldir.

Terazi Burcu (özellikle Yükselen Terazi): İş dışı zamanlarda kafanızı tam boşaltın. Bu zamanlarda iş düşünmek yok. Enerji biriktirin. Geliri en verimli şekilde kullanmak için fazladan çaba harcayın. Risk almak için ortam çok dengesiz. Aklınızdaki soruya sizden uzakta birinden danışma alarak cevap bulmaya çalışın. Ondan size zarar vermez. Hatta kısa süreli de olsa kazanç gelebilir.

Akrep Burcu (özellikle Yükselen Akrep): Son bir haftada sizi sinirlendiren şeyler oldu. Ama bu hafta daha stabil. Biraz yorgun olmanız öfkeli olmaya yatkın yapıyor. Bunun için uykunuza dikkat edin. Dinlenme fırsatlarını kaçırmayın. Eş, ortak ve sizi açıkça kıskanan kişilerle ilgili ciddi hareket var. Durum çok dengesiz. Bu gruplarla başlayacağınız ya da yapacağınız iş sekteye uğrayabilir. Girişim yapmaya karar verirseniz aralıksız olarak kontrol altında tutmanız gerekir. Davalarla ilgili durumda dengesiz.

Zihninizi ve bedeninizi dinlendirin

Yay Burcu (özellikle Yükselen Yay): Çalıştığınız yerde durum stabil değil. Takipte kalmanız daha doğru. Siz harekete geçmeyin. Harekete geçmeye zorlanırsanız en az riskli kararı verin. Yeni bir başlangıç için stabil halde duran his, çok umutlu olmasın. İyilikler geçici, tartışmalar ise yaralayıcı olacaktır. Siz geçici iyilikleri tercih edin. Huzursuzluktan kaçın. Çözüm için anahtar kelime karşıdan dürüstlük beklemek olacaktır.

Oğlak Burcu (özellikle Yükselen Oğlak): Üzüldüğünüz konular çözüm için bekliyor. Hoşunuza giden konular dikkat etmezseniz zarar verebilir. Ev ahalisi çok mu tembel? Siz gezme eğllence mi istiyorsunuz? Onları ikna ederek yapsanız daha iyi olur. Geçen hafta eş, ortak, açık düşman, avukat ve kıskananlardan birisyle fikirlerinizi açıkça konuşmuş olmalısınız. Bu açıdan iyi yaptınız. En azından mesafe koyma açısından iyi oldu. Çözüm yoksa uzaklaşacak duruma gelerek soğutmak iyidir.

Kova Burcu (özellikle Yükselen Kova): Yumuşak ortamlar gevşemenize iyi geliyor. Bunu bu ay başarıyorsunuz. Gezmek tozmak, sizin işiniz. Daha sonra gerçek dünyaya dönmek hayatın gerçeği. Sonra yine gezersiniz. Olsun. Arkadaşlarınızla birlikteyken onlar çok mutlu. Onlara enerji veriyorsunuz. Örnek oluyorsunuz. Ama siz onlar kadar eğlenemiyorsunuz. Bu yıl geziler konusunda şansınız fazla. Önemli olan zevk alabilmek. Almış gibi yapmak değil. Açıkçası ev konusu, ev işleri, temizliği size göre değil. Ama yapacak bir şey yok.

Balık Burcu (özellikle Yükselen Balık): Dürüstlük ve etik değerlere bağlı kalmak para getirecek. Millete iş yapmayı öğretiyorsunuz. Eksiklerini gideriyorsunuz. Önümüzdeki bir ay devredebileceğiniz işleri başkasına devredin. Her şeyi siz yapmayın. Yakın çevre çok dengesiz ve enerjik. Onları bir düzene sokup yaramazlık yapmalarını engelleyin. Onlara iş verimliliğini öğretin. Bu size orta vadede rahatlama getirecek. Bu açıdan önümüzdeki 35 gün önemli.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum