Astroloji

Astroloji: Mars Retrosu 31 Ekim - 12 Ocak


Çağlan Tunçbilek 31 Ekim 10:14

Mars retrosu oluşumu ile ilgili genel bilgiler ile başlayalım. Bilindiği üzere Mars enerjidir. Yıldızın (Güneş'in) ateşidir. Yıldızı yıldız yapan, can veren ateştir. Hareketi sağlar. Ateş dengesizdir. Normal şartlarda bir burçta 42 gün kalır ve o burçla ilgili konulara hareket getirir. Enerji verir. Ancak Mars retrosu süresince Mars, enerjisini 72 gün boyunca bizden esirgemektedir. Pasiflik, uyuşukluk ve gergin olmaya eğilim vardır. Mars kaçıncı evdeyse o evle ilgili konularda isteksizlik, odaklanamama ve bırakıvermek gibi eğilimler oluşmaktadır. Kendimizi sanki iterek işlerimizi yaparız.

Bu transitte para kazanma ve sevgi konularında isteksizlik ya da umutsuzluk eğilimine karşı dikkatli olun. Sevgi jestleri göstermek kolayken, duyguları net şekilde ifade etmek zor olacak. Bu durum maddi konularda da aynı olacak. Maddi konularda ne olacağını hissedip harekete geçmekte kendine güvensizlik söz konusu olacak. İlginç bir şekilde insanlar birbirini daha iyi anlayacak. Marsın retro oluşunun bir iyi tarafı kendimizi de dinleme fırsatı bulacak olmamızdır.

Burçlara göre yorumlar

Koç burcu (özellikle Yükselen Koç): Yakın çevrenizle görüşmek, kısa yolculuklar, işle ilgili tanıtımlar yapmak, kardeş ve kıuzenlerle görüşmek bu dönemlerde size çekici gelmeyen konular olacak. Bu arada eş ve ortak, kıskananlar ya da açık düşmanlarınızın üstüne gitmeyin. Onlarla gerginlik başlamasına neden olmamaya çalışın.

Boğa Burcu (özellikle Yükselen Boğa): Sıkıntı işiniz ya da ev işleri ile ilgili olacak. İş konusunda çok değişik boyutlarda hoşnutsuzluğunuz zaten vardı. Dışarı ya da ev işleri ile ilgili konularda insanların duyguları ya da tam tersi sizin duygularınız gerginlik yaratabilir. Büyük ihtimalle hareketsiz kalmayı tercih edeceksiniz. Sonuçta Mars retrosu en sonunda bitecek.

İkizler Burcu (özellikle Yükselen İkizler): Yürüyüş, müzik, yoga, film ya da bilgisayar oyunu, dostlarla görüşmek, kitap okumak iyi gelecek. Öfkeniz biraz bıkkınlıktan olacak. Bu geçmişten gelen bir durum.

Yengeç Burcu (özellikle Yükselen Yengeç): İkizler burcu ile aynı durum söz konusu. Bu transit bitene kadar dikkat dağıtıcı konulara odaklanmanız uygun olacaktır. Sizin haklı isteklerinizi ciddiye almayan yakınlarınıza oldukça öfkelenip kendinizi harekete geçmekte zorluk yaşarken bulabileceksiniz.

Aslan Burcu (özellikle Yükselen Aslan): İşinizle ilgili getiriler, arkadaş grupları ve gelecekle planlar yapmakla ilgili konulardan birinde zorluklar yaşayacaksınız. İşinizle ilgili zorlanma fazla olacak. İş içinde yeni bir düzenlemeyi zorlukla gerçekleştirebilirsiniz. Ortak, eş, açık düşmanlar, kıskananlar, sizden büyük birisi ile ilgili vermeniz gereken bir kararı güçlükle vermek zorunda kalabilirsiniz. Hem de bu enerji eksikliğinde...

Başak Burcu (özellikle Yükselen Başak): İş, çocuklar, romantik partner, sosyal çevre, spor ve spekülatif yatırımlar konusunda zorlandığınız bazı düzenlemelere gidebilirsiniz. Hemde enerji bu kadar azken.

Terazi Burcu (özellikle Yükselen Terazi): Ev konusunda, çocuklar, romantik partner, sosyal çevre, spor ve spekülatif yatırımlar konusunda zorlandığınız bazı düzenlemelere gidebilirsiniz. Hem de enerji bu kadar az iken... Yüksek öğrenim, uzaklardaki bir iş, kişi ya da değiştirmeniz gerken bir düşünceyle ilgili enerji düşüklüğü var.

Akrep Burcu (özellikle Yükselen Akrep): Bazı gizli konularda, miras, paylaşılan maddi değerler konusunda yapılması gerekenleri yapmakta zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Eviniz ya da babanızın evi konusunda bazı düzenlemelere gidebilirsiniz. Yakın çevre, kısa geziler, kuzeneler, kardeşlerle ilgili bazı konularda bazı hareketlenmeler yaşayabilirsiniz.

Sorumluluk gerektiren mecburi işler

Yay Burcu (özellikle Yükselen Yay): İnsanların tembelliği, sorumluluklarını yerine getirmemesi ya da geç yerine getirmesi sizi öfkelendirecek. Özellikle iş konularında güçlükle de olsa yapacağınız değişiklikler olacak.

Oğlak Burcu (özellikle Yükselen Oğlak): İş konusunda önemli düzenlemeler sizi bekliyor. Bunu yapacak enerjiniz var mı? Yok! Ama yapacak gibisiniz. Ancak girişte söylediğim gibi herkes birbirini anlıyor. Sevgi enerjisi fazla ama hareket enerjisi yok.

Kova Burcu (özellikle Yükselen Kova): Zorlu bir bitiş ve başlangıç. Yakın çevrenizde üzüntü duyduğunuz konular uzaklardan daha fazla hareketlendiriliyor. Ancak bu yeni birşey değil; geçecek.

Balık Burcu (özellikle Yükselen Balık): Arkadaş grupları, gelecekle ilgili planlar, gelirinizi arttırma, kazancınız konularına odaklanmak zorunda hissedeceksiniz. Ev sizin enerjinizi tüketiyor. Ama yine de ev sizi çekecek. Ama sonuçta bu durum retro bittiğinde düzelecek.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum