Astroloji

Astroloji: Terazi'de Yeniay 26.09.2022


Çağlan Tunçbilek 19 Eylül 10:40

Terazi'de yeniay oluşumunu anlatırken, 2 Ekim'de bitecek merkür retrosunun etkilerini de yorumlarımızda bulacaksınız. Bilindiği üzere astrolojide merkür retrosun zihnimiz üzerinde yavaşlatıcı etkisi var. Her türlü iletişim sıkıntıları bu dönemde ortaya çıkabilmekte. İletişimi sağlayan her türlü alet ve makinelerde arızalar bekleriz. Sevdiğimiz ama görüşemediğimiz insanlarla bu dönemde görüşme imkanımız olur. Yeni bir işe ya da ilişkiye başladığımızda sıkıntıların olabileceğini unutmayalım. Aslında bazen retroya bir hafta kala bile bu sıkıntıları yaşamak mümkün olmakta. İletişimimizi sağlayan arabalarımızı kullanırkende dikkatli olmamız gerekir. Daha çok geri plan işlerini yapmak oldukça verimlidir. Kitap yazmak ya da sanat eseri çalışmaları yapmak için de ideal bir dönemdir. Anlaşma yapmak zorunda kalırsanız korkmayın. Fırsat kaçacaksa çok dikkat ederek anlaşma yapın ve işe başlayın.

Bu retro ve yeniayın temel mottosu sabır, olgunlaşma ve sonuçta dengeye ulaşmadır. Burçlara göre bu durum farklı konularda gerçekleşmekte. Bu retronun etkileri aslında biraz trajikomik. Merkür retrosu alınganlığı arttırırken, yardımseverlik ve ego birlikte çalışmakta. Bu durum Türkiye'nin Şangay toplantısına katılmasında açıkça görüldü. Bu toplantıda yer sofrası açılıp kravat takılmayınca, AB toplantısı lider yemeğinde ceketler çıkarıldı ve "ceketsiz ata daha rahat binilir" esprisi yapıldı. Türkiye'ye alındılar. ABD'nin Güney Kıbrıs'a ambargoyu kaldırmasıda bu küskünlükle ilgili oldu.

İlişkiler ve para kazanma konularında insanların karşılarından beklentileri farklı. Herkes kendi isteğine odaklanıp karşının isteğine empati yapamadığı için mutsuz oldu ve olmaya devam ediyor. İsteklerimizin gecikmesi olumsuz görünürken aslında bu durum bizi olgunlaştırarak sonradan huzur verecek olması ise olumludur. Bu nedenle kendimize odaklılık da yoğun olduğu için karşıyı zorlamak yerine kendi işimize bakmakta bu dönemde en karlı davranış olacaktır.

12 eylülden beri yardımseverlik, cömertlik, çalışkanlık ve merkür retrosunun da etkisiyle arkadaşlarla görüşme de ön plandadır.

Burçlara göre yorumlar

Koç Burcu (özellikle Yükselen Koç): Eş, ortak ve rakip gördüklerinizle ilgili yeni bir başlangıçtan çok da memnun değilsiniz gibi. Özellikle iş konusunda ya da ev işlerinde gönülsüz bir yardım söz konusu. İş, eş, kariyer ya da küçük eğitimlerle ilgili kendinizi zorladığınızı hissedebilirsiniz. Uzaklardaki , bir konu ya da kişi ile ilgili bir bitiş ve başlangıç planı veya süreci var mı?

Boğa Burcu (özellikle Yükselen Boğa): İş konuları ön planda. Yeni bir işe başlayabilirsiniz ki bu merkür retrosunda olduğu için zor olacaktır. Çalışıyorsanız işinizde yeni bir düzenlemek söz konusudur. Ancak bu değişim çok da hoşunuza gitmiyor. Çalışmıyorsanız evle ilgili bir takım hareketlenmeler var. Çok da hoşunuza gitmiyor. Spekülatif konulara- yani döviz, kripto para ve borsa konularına- biraz canınızı sıkıyor olabilirsiniz. Romantik konularda olumsuz fikileriniz olabilir. Çocuklarınızla ilgili bazı maddi konuları çözmek durumunda kalabilirsiniz.

İkizler Burcu (özelikle Yükselen İkizler): 12 Eylül'den itibaren çevrenize karşı sert çıktığınız anlar oldu mu? Yine de "ya sabır" dediğinizi bilmiyorlar. Arsa, ev konuları ile ilgili bazı yorucu sorumluluklar ortaya çıkarsa şaşırmayın. 2 Ekim'den sonra bu konular yoluna girecek. Bu transitte borsa, kripto para, altın, döviz konularında hareketlenme var. Başkalarının paraları ile ilgili sorumluluk artışı olabilir. Ancak destek görmemeniz sizi çok etkilemesin. Bu konularda muhalefetle karşılaşmanız normal. Yapacağınız işlerle ilgili arka plan çalışmaları yapmanız faydalı olacaktır. İkizler bu transitte ağırlıklı olarak maddi konularla uğraşacak.

Maddi konulara dikkat

Yengeç Burcu (özellikle Yükselen Yengeç): Evle ilgili bir tadilat, ev değişikliği ya da arsa konuları gündemde. Başka bir açıdan evinizin uzun süredir planlayıp yapamadığınız bir eksiğini giderebilirsiniz. Eski ve görüşmediğiniz arkadaşlarınızla buluşmanız sürpriz olmaz. İşinizle ilgili tanıtım çalışmaları için arka plan çalışması yapmak için çok uygun bir dönem. Öfkenizi bastırıyorsunuz. 31 Ekim'den sonra bundan bıksanız da bu gerginlik ister istemez yine de sizi çekecek. Bu durumu sizi kıskandığını düşündüğünüz kişilerden uzak durarak azaltabilirsiniz. Başınızı kaldırın. Siz bileğinizin gücü ile hayatını sürdüren birisiniz.

Aslan Burcu (özellikle Yükselen Aslan): Bu aralar işinizi pek sevmiyorsunuz. Belki dönemsel bazı sorunlar var. Sabır gerekiyor. Yakın çevrenizle ilgili yeni bir başlangıç söz konusu. İşten gelen arkadaşlarınızla ilgili de dengelemekte zorlandığınız düşünceleriniz var. Kariyer getrinizde bazı gelgitler olabilir. Gelecekle ilgili farklı seçenekler kafanızı karıştırabilir.

Başak Burcu (özellikle Yükselen Başak): Çevrenize karşı hoş görünsenizde sizin pek tadınız yok. İşle ilgili bir başlangıç ya da iş içinde yapı değişikliği süpriz olmaz. Başkalarının maddi konuları iş konularnızı nispeten olumsuz etkiliyor. Buluduğumuz dönem maddi konular açısından oldukça zorlu. Başka fırsatları bekleyip fazla üzülmemek uygun olacaktır.

Terazi Burcu (yükselen Terazi Burcu): Bu aralar akışa bırakmakta fayda var. Sadece önünüze gelen işleri yapın. Sorumluluklarınızı yapın. Olumsuzluklar olursa da bunlar kadersel olacaktır. Sizin suçunuz olmayacak.

Akışa bırakın

Akrep Burcu (özellikle Yükselen Akrep): 12 Eylül başlangıç olmak üzere işle ilgili bir yön değişikliği söz konusu. Bu durum geçici de olabilir. Yani işin içinde bir gereklilik de olabilir. 12 Eylül'den sonrası başarılı bir şekilde biten bir tedavinin ilk günleri olabilir. Bu ebeveynlerle de ilgili olabilir. İşiniz tat vermiyor. Biraz mecburiyet var. "Buna da şükür" deyin. Değişim kısa vadede mümkün değil. Sizi kıskananlarla ilgili yaşantınızda bir değişiklik de meydana gelebilir.

Yay Burcu (özellikle Yükselen Yay): Kariyer getiriniz (geliriniz), arkadaş gruplarınız ve gelecekle ilgili planlarınızla ilgili yeni bir başlangıç söz konusu. Ancak bu durumları spekülatif yatırımlarınız, çocuklarla ilgili konular, sanatsal çalışmalarınız, duygusal partnerinizle ilgili konulardan birisinin olumsuz etkisi altında gerçekleştiriyorsunuz.

Oğlak Burcu (özellikle Yükselen Oğlak): Bu ara herkesin işlerinde sorun var. Bu açıdan kendinizi fazla germeyin. İş, eş kariyer, küçük eğitimler ya da anne ile ilgili konulardan birinde yeni bir başlangıç bekleyin. Ancak ev konuları sizi yavaşlatıyor. Belki bir ev değişikliği, tadilatı ya da arsa konusu plan dahilinde. Henüz hareket yok. Bazılarınızda babayla ilgili anlaşmazlıklar buzdolabında bekliyor olabilir. Bu gerginlik Jüpiter gerilemesi bitince artabilr.

Kova burcu (özellikle Yükselen Kova): Yakın çevrenizin engellerine rağmen, yüksek öğrenim, uzaklardaki bir konu ya da kişi ile ilgili bir başlangıç söz konusu. Bu durum herkesten farklı olan orijinal hayat felsefenizde uyumlu değişimler getiriyor.

Balık Burcu (özellikle Yükselen Balık): Ortak, eş, sizi kıskanan, açıkça düşmanlık yapanlardan bir tanesi ile yüzeysel ilişkiler söz konusu. Bazı anlaşmazlıklar olabilir. Ancak sonu kötü olmayacak. İşiniz pek tat vermiyor. Kazandığınız para sizin için önemliyken. Başkalarının kazandığı para hiç mi hiç umurunuzda değil. Her şey karşılıklı diyorsunuz. Gereksiz özverinin hiçbir değer görmediğini -tartışmasız- anladınız. Artık bu şekilde yeni sözler vermezsiniz değil mi?

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum