Astroloji

Astroloji: Yeniay Başak'ta Ağustos 2022


Çağlan Tunçbilek 22 Ağustos 10:58

Yeniay Başak'ta oluşumunun genel özellikleri ile başlayalım. Son bir haftadır başlayan bu etki, zihnimizi en üst kapasitede çalıştırıyor. Anlatmak istediklerimizden fazlasını konuşmamak şans getirecek. Eski ve yeni tecrübeler olgunluğumuza ve konuşmalarımıza yansıyor. Başkaları ile ilgili fikirlerimizi dürüstçe söylemek için mutlaka uygun ortamın oluşması veya karşıdan talep gelmesi uygun olacaktır. Enerjimiz zihnimizde iken konular hata bulmak ve bunları düzeltmek için planlar yapmakla ilgili olacaktır.

Ailevi konularda akıcılık ve çabuk anlaşma eğilimi var. Son bir haftada ve 27 Ağustos'a kadar bağırsak ve cilt sorunları, baş ağrısı, ateşli hastalılar, diş sorunları sürpriz olmayacaktır. Trafik kazaları ve her çeşit kazalar Mars-Uranüs orta noktasını algol tetiklediği için olmaktadır. Admetos'un konumu ise bu kazalardan ders alınmasını sağlayacaktır. Ardından kasıtlı olaylara farklı, dikkatsizliklere farklı önlemler alınacaktır. Önceki haftalarda algol mars kavuşumunda gördüğümüz vefatların hala devam etmesi Yeniay'ın gerçekleştiği Başak burcundaki bulunduğu dereceden ileri gelmektedir. Yeniay kazalardan ziyade hastalık vefatları, algol orta tetiklemesi kaza vefatlarına neden olmuştur. Bu etkiler 27 Ağustos sabahı bitecektir. Bu dönemde Mardin'de büyük bir kaza, Akit Gazetesi sahibi, Putin'in baş danışmanı Aleksandr Dugin'in kızı, Olivia Newton John, sel nedeniyle çok sayıda vefat gerçekleşti. 27 Ağustos'a kadar risk devam etmektedir.

Şans konusu da bu dönemde önemlidir. Şansımızı kendimiz yaratabiliriz. Bu da mantıklı bir cesaretle olacaktır. Ancak yeni başlangıçlar için 27 Ağustos'tan sonrasını beklememiz gerekmektedir.

Burçlara göre yorum

Koç Burcu (özellikle Yükselen Koç): Çalışıyorsanız işinizde; çalışmıyorsanız evinizde yeni bir başlangıç hissi var. Günlük rutinlerinizde bazı değişimler sürpriz olmaz. Yeni bir işe başlayabilirsiniz. Çekici görünümünüz devam ediyor. Ana işinize odaklanmanız en uygunu olacaktır. Başkalarının angarya işlerine çekilseniz de yaptığınız işe ya da hedeflediğiniz işi planlamanız uygun olacaktır.

Boğa Burcu (özellikle Yükselen Boğa): Çocuklar, sevgili, sosyal çevre, spor, spekülatif (kripto,döviz, borsa) konularda yeni bir başlangıç hissi olabilir. Son zamanlarda işinizle ilgili konularda oldukça tecrübe edindiniz. İşiniz konusnda kendinizi oldukça enerjik hissediyor olabilirsiniz. Bu enerjiyi harekete geçmek için kullanırken çevrenize zorlayıcı olmamaya dikkat edin. Bu şekilde işle ilgili aksilikler oluşmasını engellemiş olursunuz.

İkizler Burcu (özellikle Yükselen İkizler): Bu hafta öfke dengenizi ayarlamanız uygun olacaktır. Yakın çevrenizle herkesin birbirini bildiği ve 27 Ağustos'ta bitecek bir danışıklı dövüş dönemindesiniz. Bir haftadır spekülatif değerlerle (borsa,döviz, kripto), çocuklar ya da sevgilinizle ilgili konularda yaratıcı zekanızı kullanıyorsunuz. Bakalım ne sonuç çıkacak? Dengeli olursanız 27 Ağustos'tan sonra olumlu sonuçlar gelebilir. Son kararı kendiniz verin. Mantığınıza uymayan işleri yapmayın.

Yengeç Burcu (özellikle Yükselen Yengeç): Yakın çevrenizle ilgili yeni kararların alınacağı bir dönem. Mantıklı bir karar alın ve arkasında durun. Karlı çıkacaksınız. Son kararınız inandığınız ve sizin verdiğiniz bir karar olsun. Aldığınız bilgiler kararınızda etkili olacak. Ancak olayı çok fazla abartıp dramatize etmezseniz daha iyi olur.

Sıkıntılar geçer

Aslan Burcu (özellikle Yükselen Aslan): Ev konularından kendinizi kurtaramazken işinizde yeni bir düzenlemeye gitmeniz uygun olacaktır. Çalışmıyorsanız evdeki sorunları çözmeniz gerekmekte. Işığınız çevrenizi aydınlatırken isteksizliğinizi belli etmediğiniz bir anaçlık sizi şirin göstermekte. Arkadaş gruplarından ziyade yakın çevrenizle ya da yakın akrabalarınızla ilgili yaratıcılığınızı kullandığınız bazı konular var.

Başak Burcu (özellikle Yükselen Başak): Çevrenizde dürüst insanları aradığınız bir dönem. Hayırı daha kolay söylüyorsunuz. Bu olumlu. Bu şekilde sıkıntıları baştan önlemiş oluyorsunuz. Yaptığınızı işi Başak olduğunuz için sorumluluk anlayışı ile ve duygusuz bir şekilde yapıyorsunuz.

Terazi Burcu (özellikle Yükselen Terazi): 27 Ağustos'a kadar her yalnız kalma fırsatını değerlendiriyorsunuz. Psikolojiniz olumsuz eğilimde. Ancak 28 Ağustos'tan sonra böyle olmayacak. Yaratıcı zekanız anlaşmazlıkları çözmek için uğraşıyor. Gruplardaki anaç tavranızı kendinizi zorlayarak gösterebiliyorsunuz.

Akrep Burcu (özellikle Yükselen Akrep): Toplum önünde sevgi dolu ve anaç görünümünüzün arkasında kimsenin bilmediği bazı sorunları çözmek için bütün yaratıcı zekanızı kullanmaktasınız. Gelecekle ilgili bazı planlar, kariyer getirisi ve arkadaş grupları ile ilgili yeni düzenlemeler gelebilir. Kariyer getirisi için biri bitiş ve bir başlangıç konusu hala gündemde.

Sabredin; bu bir süreç

Yay Burcu (özellikle Yükselen Yay): Bu yeniayda sabır dönemine girdiniz. Toplum önü duruşunuzla ilgili bir değişiklik söz konusu. İş, yöneticiler, kısa bir eğitim, annenizle ilgili biri konu. Başlangıç ya da ayrılıklarla ilgili bir konu da olabilir. Yeni bir başlangıçla ilgili ailenizin samimi görüşleri sizin için önemli olacaktır.

Oğlak Burcu (özellikle Yükselen Oğlak): Yüksek öğrenim, uzaklardaki bir konu ya da kişi, hayat felsefeniz ile ilgili konulardan birinde bir başlangıç, yeniden düzenleme durumu ortaya çıkacak. İşinizdeki enerjiniz ve yaratıcı fikirlerinizle toplum önünde dikkat çekiyorsunuz. İş ve aşk konularında özverili yaklaşımı zoraki yaptığınızı belli etmiyorsunuz.

Kova Burcu (özellikle Yükselen Kova): Eşiniz, ortağınız sizi açıkça kıskanıp gerginlik çıkaranların şimdi özverli ve sevgi dolu yaklaşımı sizi kandırmasın. Onlara karşı olması gereken daha farklı bir yaklaşım benimsemelisiniz. Önce saklanan şeyi ya da sizle ilgili gizlemeye çalıştıkları çıkarlarını araştırın.

Balık Burcu (özellikle Yükselen Balık): Yeniayda işinizle ilgili ya da günlük rutinlerinizle ilgili bir sistem değişikliği gündeminizde. Bunu yapın. Sağlıklı beslenin. Adaletli olmayanın ve bunda ısrar edenin ne kadar adalet hak ettiğini tekrar düşünün. Adaletli davranmak her zaman iyi davranmak değildir.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum