Astroloji

Astroloji: Yeniay Oğlak Burcunda 23 Aralık 2022


Çağlan Tunçbilek 13 Aralık 10:23

Oğlak'ta Yeniay döneminin özellikleri şöyle. Dengeli ve gerçekçi yaklaşım ya da ani harekete geçme etkisi var. Kişi dengeli ya da agresif tavrını olgunluk kapasitesine göre gerçekleştirecektir. Bulunduğumuz transit dönemi oldukça zorlayıcı. Mars gerilemesi İkizler'de. Bu durum özellikle teknik konularda zihinsel olarak tükenmiş hissettirebilir. Merkür retrosunun etkileri bir kaç gündür başladı. İletişim sıkıntıları etkili olmaya başladı. Yeniay'ın verdiği kararlılık dışarıdan gelen zorlayıcı etkiye karşı koymakta. Bunun tersi de söz konusu. Söylediğimiz gibi bu tepki olgunluk yapımızla ilgili olacak. Ay Oğlak'ta zararda; bu da unutulmasın. Beklenti ve potansiyel farklı boyutlarda.

Mars retrosu ve Merkür retrosu 12 Ocak'ta bitecek. Bu sıkıntılı Yeniay 23 Aralık'ta bitecek. Merkür retrosunun tüm etkileri 2 Şubat'ta bitecek. Mars retrosunun verdiği tükenmişlik ya da şiddetli yorgunluk hissi Mart 2023 sonu bitecek. Peki bu ne demek? "Genel olarak sadece işimize bakmakta fayda var" derim. Önümüze gelen işlerimizi yapalım. Eski arkadaşlarla telefonda ya da yüzyüze görüşebiliriz. 28 Aralık'a kadar anlaşmaları yapmakta fayda var. Aldığımız taşınmazlardan korkmayalım. Almak gibi aldığımız şeyi daha sonra satmak da normaldir.

Burçlara göre Yeniay yorumu

Koç Burcu (özellikle Yükselen Koç): İş evlilik, patronlar belkide annenizle ilgili bir konuda yeni bir durumla karşılaşmış olabilirsiniz. Ancak size çok da mantıklı geldiği söylenemez. Ancak kontrol mantıklı taraf sizseniz sizde.

Boğa Burcu (özellikle Yükselen Boğa): Uzaklardaki bir kişi, konu, iş ya da yüksek öğrenimle bağlantılı bir konuda karşıdan gelen etkiyle ya da sizin etkinizle bir başlangıç durumu var. Ancak aklınızdakiyle muhattap olduğunuz konu arasında sıkıntı var. Bu şekilde bir dönem.

İkizler Burcu (özellikle Yükselen İkizler): Başkalarının ya da ortağınızın işleri ile ilgili bazı konularda bir hareket sürpriz olmaz. Bazı gizli konularda hareket sürpriz olmaz. Yeraltı ve madenlerle (altın, gümüş, petrol, doğalgaz, vs. ile) ilgili konularda hareket olabilir.

Sadece iş konularına odaklanın

Yengeç Burcu (özellikle Yükselen Yengeç): Karşınızdaki hareketlenme sizin için uygun mu? Dengesiz bir hareket var. Karşınızdaki hata yaptığında kabul edebilecek birisi mi? Ortaklık, eş, kıskananlar ya da danışmanlar ana konularınız...

Aslan Burcu (özellikle Yükselen Aslan): İşinizdeki ve işten gelen arkadaşlarla ilgili bir hareketlenme var. Bu hareketlenme bir noktaya kadar size normal geliyor. Bir noktadan sonra çekici gelmiyor ya da ters geliyor.

Başak Burcu (özellikle Yükselen Başak): Merkür retrosu etkilerinde arkadaşlarla telefon ya da yüzcek görüşmeler var. Bunun dışında işimize ve önümüze bakmakta fayda var. İşimizle ilgili aşmamız gereken konular bitinceye kadar sabır ve dikkat gerekiyor.

Terazi Burcu (özellikle Yükselen Terazi): Sosyal medyadan bazı etkiler alabilirsiniz. Hoşunuza gitse de bir noktadan sonra mantıksız gelecek. Yine hareketli yapınızdan kaynaklı farklı günlerde birden fazla misafiri ağırlamanız sürpriz olmaz. Akrabalar misafir olarak gelebilir. Arsa ve evle ilgili konular önünüze gelebilir.

Evde hareket var

Akrep Burcu (özellikle Yükselen Akrep): Akrabalar, arkadaşlar ve eski arkadaşlarla görüşmeler sürpriz olmaz. Romantik enerji artarak devam etmekte. Ama derinlerde şüpheler var.

Yay Burcu (özellikle Yükselen Yay): İşinizdeki hareketlenme gururunuzu okşasada bir noktadan sonra mantıksız geliyor. Denge ve mesafe ayarı önemli. İş yerinize eski arkadaşlarınız gelirse sürpriz olmaz. İş içinde maddi gelirinizi az da olsa arttıracak ek bir görev gelebilir. Ancak değmez diyebilirsiniz.

Oğlak Burcu (özellikle Yükselen Oğlak): Agresif ve başlatıcı yapınız olsa da yaptığınız yönelime pek inanmıyorsunuz. Huzur vermiyor. Ticari ve duygusal anlamda agresif olduğunuzu fark edin. Yukarıda yazdığım giriş yapısı ile bunu birleştirin. Bu şekilde bu transit dönemindeki uygun kalıbı bulacaksınız.

Kova Burcu (özellikle Yükselen Kova): Bu yeniay suçlamanın kazandırmayacağı bir dönem. Aşırı hareketten ziyade içe çekilmek size daha çok huzur verecek. Kuralsızlık ya da aşırı kuralcılığın arasını bulmak önemli. Gevşeyebilmek önemli.

Balık Burcu (özellikle Yükselen Balık): Arkadaş gruplarındaki yoğun hareketi olması gerektiği gibi yönetebilmelisiniz. Kontrol sizde olmalıdır. Aşırı özveri yerine karşınızdakilerden sorumluluk almasını isteyin. Maddi harcamalarınıza dikkat edin. Gelir gider dengesi sizi rahatlatacak.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum