Astroloji

ASTROLOJİDE BU HAFTA - BURÇ YORUMLARI


Çağlan Tunçbilek 27 Haziran 16:32

Bu yazıda 12 burcu astroloji bakışıyla yorumlayacağız. İki hafta önceki yazımda cesaret gerektiren yatırımlar yaparken dikkat edin demiştim. Bu şekilde birkaç gün önce döviz, altın, kripto gibi aparatların değerlerinde ciddi düşüşler yaşadık.

Son üç günde bir gandanta hareketlenmesi yaşadık. Bu oluşumda çeşitli konularda psikolojik gerginlikler, çatışmalar olabiliyor. Bu etki daha açık olarak şok yaşama anında kendine hâkim olup karşıya farkındalık yaratıcı konuşmalar yapmamıza neden oluyor. Karşıdan gelenler bizde de yeni bakış açıları ve yeni başlangıçlara eğilim oluşturmakta. Burada anlatmak istediklerimizden çok ilişki kurduğumuz kişi ve kişilerle ilgili anladıklarımız önemli. Bu etkinin tamamen geçmesi için 28.06.2022 sabahını beklememiz gerekecek. Daha sonra biraz gevşeyebiliriz. Çünkü olumlu ya da olumsuz bazı konuları çözdüğümüzü görmek bize daha iyi hissettirecek.

Tüm hafta Cuma (24.06.2022) ve Salı arası (28.06.2022) yaşanan gerginliğin yorgunluğunu hissedeceğiz. Pişmanlık, kararlılık, haklılık ve değersizlik hisleri birbirine karışacak. Birisinden ya da bazı kişilerden duygusal olarak uzaklaştığımızı hissedebiliriz. Bu durum birazda olayların önlenemez kadersel çekiminden kaynaklanmakta. Ne zamana kadar? 03.07.2022 Pazar'a kadar...

Burçlara göre astroloji yorumları

Koç Burcu (özellikle Yükselen Koç): Bu aralar arkadaşlarınızla güzel vakit geçirebilirsiniz. Ama bu durum artık çok tat vermiyor. Evde bazı konulara kafayı takarken acı çektiğinizi hissedebilirsiniz (etki birkaç gün içinde başlayacak). Ev işleri ya da birisinin sahip olduğu bir firmanın işleri (yani çalıştığınız iş) açıkçası sizi hiç ilgilendirmiyor. Çok üstünüze gelirlerse bazı sorumluluklardan veya işten ayrılabilirsiniz. Bu etki bazılarınızda sabredilebilir (daha yüksek ihtimal) bazılarınızda ise sabredilemez (daha düşük bir ihtimal) olacak. Ev iyi gelmiyor. Dışarı çıkın ama güvendiğiniz kişilerle.

Boğa Burcu (özellikle Yükselen Boğa): Yakın zamanda size acı veren şiddetli bir öfke patlaması yaşadıysanız şimdi sakinleşme vakti. Olayları analiz etme vakti. Kontrolünüz dışında gelişen olaylar, insanların sözünüzü dinlememesi ve şanssızlıklar sizi haklı kılıyor. Hatanız belki biraz sert çıkmış olmak olabilir. Ama sonuçta siz de insansınız. Şimdi eş, ortak, kıskananlar, açık düşmanlar ve hukuk konularından birisinde gerginlik durulmuş durumda. Ancak yeniden alevlenebilir. Bu sefer daha sakin olun.

İkizler Burcu (özellikle Yükselen İkizler): Bu haftada bilgeliğiniz ve ışıldamanız devam ediyor. İşinizde bilgeliğinizi kullanmanız gerekiyor. Buda hiç hoşunuza gitmiyor. Anlaşılmak zor. Özellikle karşının böyle bir derdi yoksa… Yapacak bir şey yok. Kurnazlar etrafınızda. Acımayın. Kendiniz ne istiyorsunuz, ona bakın. Kendi programınızı dayatın. Kurnazlar ortadan yok olacaktır. Oh ne rahat… Bu şekilde verimlilik artacak.

Kendi planlarınızı uygulayın

Yengeç Burcu (özellikle Yükselen Yengeç): Başkalarının lafıyla yatırım yapmayın. Kendi fikir ve hislerinize güvenin. Çocuk, partner, sosyal çevre ve spor konusunda üzülmemek için akışa bırakmanız gerekiyor. Ancak şu da var; “Değişmesi gereken var mı? Varsa kim ve nedir?”; bunu iyi belirleyin. Değişmek sizin sorumluluğunuzdaysa ve değişemiyorsanız yazdığım konularda üzülmek de çok mantıklı değil.

Aslan Burcu (özellikle Yükselen Aslan): Evde huzur aramak ve bulamamak. Şüpheler gururunuzu oldukça yaralıyorsa bunu fazla takmamaya çalışın. Ama bu durum kalıcı değil bir noktada aşacaksınız. Arkadaş gruplarında kendinizi iyi hissedeceksiniz. Gelecekle ilgili mantıklı yatırım planlarınız olabilir. Bugünlerde geleceğe biraz daha fazla umutla ve bilgece bakabiliyorsunuz. Esas konunuz nedir? Ne kadardır, düşünüyorsunuz? Başkalarına danışarak mı karar vermelisiniz? Yoksa kendiniz mi karar vermelisiniz? İnsan kendi ile ilgili kararları nasıl vermeli? Şimdi mi? Sonra mı? Ne zaman?

Başak Burcu (özellikle Yükselen Başak): Yükseköğrenim, uzaklardaki kişiler, hayat felsefeniz veya hukuki konulardan birisi bu transit döneminde sizi zorlamış olabilir. Bu kısımla ilgili konular çözülmesi gerekiyordu bunu biliyorsunuz. Bunun yanında yakın çevre, iş ve okuldan gelen arkadaşlar da son bir haftada sizi zorladı mı? Evetse şimdi bu gerginlikler bitti, biraz gevşeyin. Tekrar bu konular üstünüze gelirse kısa bir dönem son bir defa daha sabretmeniz gerekebilir. Ondan sonra tamamen bitecek.

Terazi Burcu (özellikle Yükselen Terazi): İş konusunda ve ortaklarla konuşmanız gereken maddi konular sıkıntılı. Genel anlamda ilkelerinize aykırı durumlar bir süredir devam ediyor. Bu durum bir süre daha devam edecek. Ancak bu transit döneminde artık duygusal tepki vermeye eğilimli durumdasınız. Bu etkinin şiddeti doğum haritanızın durumuna göre olur. Bir ayrılık kararı düşük bir ihtimal. Yorgun olduğunuz belli oluyor. Herkes görüyor. Ama bazı konular var ki onları göremiyorlar. Şu kısasa kısas konusunun, sizi yorup yormadığını da düşünün. En azından yazın bunu bırakın da zihninizi dinlendirin.

İşinize veya tatile odaklanın

Akrep Burcu (özellikle Yükselen Akrep): Bu aralar başkalarının sağlık konuları sizi biraz strese sokmuş olabilir. Eğer öyle bir durum varsa ya hemen sorun bitmiştir ya da çözümler ortaya çıkmıştır. Biraz sabredin. Kendinize odaklanmak iyi gelmiyor. Buna çok takılmayın. Çünkü bu aralar herkes sizi gerebilir. Buna hazırlıklı olun. Çevreyle ilgili sorunları halledin ve kendi işinize odaklanın başka yapacak bir şey yok.

Yay Burcu (özellikle Yükselen Yay): Olgunlaştırıcı bir dönem. Çok sayıda etkiyle sıkıştırılıyorsunuz. Bir kısmı güzel etkiler derim. Birden fazla kişi ya da konu durumu var. Verdiğiniz sözler var. Olaylar her an olumsuz bir şekilde birbirine karışmasın. Dikkat edin. Gizli konular sıkıntılı. Tüm boş vakitlerde mümkünse evde olmak lehinize olacak. Sıkıntılı konuların kısa vadede çözülmesi zor. Bunu siz de biliyorsunuz. Böyle durumlarda olması gerekenleri yapmak ve akışa bırakmak en güzelidir.

Akışa bırakın

Oğlak Burcu (özellikle Yükselen Oğlak): Yay ve Oğlaklardaki harekete bu aralar hiçbir burç yetişemiyor. Maşallah! Oğlakların doğum haritasıyla birlikte öngörü yapmak çok daha tatmin edici oluyor. Hareketi daha ayrıntılı görüyoruz. Birçok sıkıntıyı çözmeye çalışırken yakın çevre, arkadaşlar, kuzen komşu gibi yapılarla buluşmak sizi gevşetecek. Çalıştığınız işe odaklanmak ve iş arkadaşlarıyla vakit geçirmek iyi gelecek. Ama teke tek; grup değil. Grup görüşmelerinden uzak durmanız daha iyi olacak. Güven konusu yıpratmakla birlikte bu konular Venüs yardımıyla yazın yumuşayacak. Tartışmakla olumlu bir sonuca ulaşmak kısa vadede mümkün görünmüyor.

Kova Burcu (özellikle Yükselen Kova): Tamam, son zamanlarda bazı sıkıntılar yaşamış olabilirsiniz. Buna çevrenizde şahit olmuş olabilir. Ama 2023’ten itibaren “içsel olarak” yaşama daha yumuşak bakmaya başlayacaksınız. Elden geldiğince ev, ikamet, tadilat, taşınma, baba ya da ebeveynle ilgili sorunlara odaklanın. Başkasının yanında çalışıyorsanız sıkıntı var. Kısa vadede sıkıntılar çözülmeyecek. Bu aralar işte kandırılmamak için dikkat edin. Kendi işinizi yapıyorsanız çok hayalperest olmamak kaydıyla kazanç var. Ayrıca ev rutinleri ve varsa evcil hayvanlarla ilgili konular da sizi yoruyor. Psikolojik sağlığı düzeltecek spor ve hobi aktivitelerini unutmayın.

Balık Burcu (özellikle Yükselen Balık): Çocuklar, partner, spor, sosyal çevre, borsa, döviz, kripto para gibi spekülatif değerler odak konularımız. Bu sayılan konulardan birinde bazı sıkıntı, kayıp ya da güven sıkıntıları var. Uzaklardaki bir kişi ya da konu siz zorluyor. Mecburen ilgileneceksiniz. Ancak yapabilirseniz yakın çevrenize işten gelen arkadaşlara odaklanın. İşinizle ilgili tanıtımlara ağırlık verin. Ancak bu son saydıklarımda kargaşa var. Bir ay kadar sinirlenseniz de sabredin. Tanıtım ve iş geliştirme konusunda yardım etmek için talip çok. Mantıklı karar verin. Çevreden fikir alın ama son kararı siz verin. Karar mantığınıza uysun.

Bu yazıyı kargala!
1 Yorum
ebulak
ebulak
17:25 @ 27.06.2022
Birebir yaşadıklarımı anlatmışsın cuma gününden beri…