Astroloji

ASTROLOJİDE BU HAFTA: 14-22 HAZİRAN


Çağlan Tunçbilek 13 Haziran 12:18

Astroloji haritasında tüm burçlar bazı konuları sorguluyor. Etrafımıza sorular sorarken kendimizi bulabiliriz. Meraklıyız. Ama merakımızı giderirken dedikodu ve sır konularında etik olmamızda fayda var. Merakımız ve sorduklarımız bize faydalı olsun. Parasal kayıplar açısından riskli bir dönem. Garanti konular dışında pozisyonu korumakta fayda var. İhtiyaçlarımızı almakta fayda var. Hafızamıza ihtiyacımız olacak. Tecrübemizi kullanırsak bu transitten zararsız çıkarız. Karşının yerine kendimizi koyacağız. Başkalarının sıkıntılarını paylaşabiliriz.

Bu transitin esas konusu duygusal anlamda sabit olamamaktır. Duygusal anlamda dalgalanabiliriz. Özellikle iş konularında kararsız kalabiliriz. Eşler aralarında gerginlik riski var. Bazı konuları 15 Haziran'dan sonraki günlerde konuşabilirsiniz. Kararlı bir diyet kilo vermeyle sonuçlanır. Cesaretliyiz. Öfkelenme eğilimi var. Sabırsızlık var. Kas eklem ve bağ dokusu hasarları daha hızlı iyileşiyor. Fiziksel olarak zindeliğimiz artıyor. Kendimizi daha güçlü hissediyoruz.

Stresten uzak durmaya çalışıyoruz. Aklımız yalnız kalmakta ve evden çıkmamakta. Bunu belli etmiyoruz. Migreni atağına dikkat. Büyükler çocuklaşabilirler. Çocuklarla çocuk olmaktan keyif alabilirler. Aralıksız ciddi olmak bunaltmış durumda.

Ayrıca yeni ayda ve dolunayda bahsedilen başlangıçlar ve değişimler çoğu zaman büyük dönemeçleri ifade etmezler. Bunun için doğum haritalarının önemli desteği gerekir. Ay ve Güneş tutulmalarında bu tip durumları daha çok bekleriz.

Burç yorumları

Koç Burcu (özellikle Yükselen Koç): Çok öfkelisiniz. Çalışıyorsanız işte, çalışmıyorsanız evde istediğiniz bir düzenleme ile ilgili dengeli bir konuşma yapmanız gerekiyor. Öfkenizi kontrol edemeyecekseniz konuşmayın. İş konularında hareketli olmanız gerekiyor. Yapmanız gereken işler sizi bekliyor. Bunları bitirin. Ebeveyn ve ev konusunda psikolojik ya da fiziksel bir başlangıç var. Belki ev tadilatı, taşınma var. İşin içinde anne-baba varsa bu sürpriz olmaz. Evle ilgili konularda dikkat edin. Aldatmaya çalışabilirler.

Boğa Burcu (özellikle Yükselen Boğa): Bunalma ile birlikte özgürlük isteği birbirine karışıyor. Şükredebilmekte ve uyumlu olabilmekte çok zorlanacaksınız. Gizli ya da özel konularınızın yolunda gitmemesi psikolojinizi oldukça zorluyor. Eş, ortak ve açık düşmanlarınız vaktinizi çok almakta. Onlarla mecburen ilgilenmek zorunda kalıyorsunuz. Onlarla bu transitte tartışmamak, olayları büyütmemek ve kendi içinize çekilmek daha uygun görünüyor. Bu şekilde bazı konular kendiliğinden çözülecek. Ama daha birkaç hafta var.

İkizler Burcu (özellikle Yükselen İkizler): Fiziksel ve psikolojik kendinizle ilgilenin. Bu size iyi gelecek. İş, aşk, kariyer getirisi konularından birinde hareket var. Küçük ya da büyük yeni bir başlangıç var. Sizin için bu yeni bir fırsat. Ancak bu fırsatı olumlu hale getirmek kolay değil. Fırsatın içinde etik olmayan, aslında size dost olmayan kişiler olabilir. Dikkat edin. Belki başka bir fırsat bekleseniz daha iyi olur. Kurallarınızı ortaya koyun; iş tam sizin kurallarınızla olacaksa bu değişime girin.

Kuralları siz koyun; kandırılmayın

Yengeç Burcu (özellikle Yükselen Yengeç): Çektiğiniz psikolojik acıyı çevrenize göstermiyorsunuz. Psikolojik anlamda yeni bir başlangıç yapıyorsunuz. Ev işleri ile ilgili (bu evcil hayvanınızda olabilir) ya da işinizle ilgili yeni bir başlangıç var. Bazılarınızda belirgin, çoğunluğunuzda ise belli belirsiz bir başlangıç olacak. Eş, ortak ve açık düşmanlarınızı artık fazla önemsemiyorsunuz. Artık onlar birinci odağınız değil. Çocuklar ya da borsa, kripto para, döviz gibi spekülatif yatırımlar ya da romantik partnerinizden birisi ile ilgili sizi tüketen bir durum var. Akışa bırakın. Zorlamayın. Bunun yerine gelecekle ilgili planlar yapın. Arkadaş gruplarınızla görüşün. Kariyer getirinize odaklanın. En güzeli budur.

Aslan Burcu (özellikle Yükselen Aslan): Dürüstlük ve güven konularında şüpheleriniz sizi hem yoruyor hem de acı veriyor. Sevgi, sabır ve özveri konusundaki etikliğiniz kıskançlığa neden oluyorsa şaşırmayın. Cesaretli bir duygulanımınız var. Bazı konularda geciktiğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Önemli konularda karar önemlidir. Sonra da plan yapmak önemlidir. Aklınızda devamlı “karar alsam mı almasam mı” düşünceleri varsa demek ki kesinlikle bir konuda karar almanız gerekiyor. Bunun zamanını siz belirleyeceksiniz. Gelecekle ilgili daha huzurlu planlar yapabileceğiniz bir transit dönemidir. Arkadaş gruplarınızla görüşebilirsiniz. Kariyer getirinizi arttıracak fikirler ve ani kazançlar gelebilir.

Şartlara göre harekete geç

Başak Burcu (özellikle Yükselen Başak): Arkadaş gruplarıyla buluşabileceğiniz, kariyer getiriniz ve gelecekle ilgili planlar yapılabileceğiniz bir transit dönemi. Kariyerinizde derinleşmeniz, ilerlemenizin belirginleştiği bir dönem. Ayrıca bu durum çevrenizde hayranlık ve kıskançlık yaratabilir. Yüksek öğrenim ve uzak yolculuklarla ilgili plan ve işleriniz varsa bunlarla ilgilenin. Hayat felsefenizle ilgili odaklanma artışı ve bu konularla ilgili bir çıkış yapabilirsiniz. Bu çıkışınız dengeli olmayacaksa yapmasanız daha iyi olur.

Terazi Burcu (özellikle Yükselen Terazi): Toplum önü duruşunuzla ilgili yeni bir başlangıç var. Ama daha toplumun haberi yok. Hayat felsefeniz, uzaklardaki bazı kişi ya da kişiler ve yükseköğrenimle ilgili konularda -belki bazı hukuki konulardan birindeki- başarılarınız çevrenin takdirini alacak ya da ilgili kişilerin takdirini alacak. Bunla birlikte kıskananlar, ortaklarınız ve hareket eden her şey sizi germeye devam ediyor az kaldı. İş konusunda yapmanız gerekenlere odaklanın. Evet, işinizde gereksiz ya da sıkıcı olan ve çekildiğiniz konular var. Bunlarla sadece gerektiği kadar ilgilenin. Ayrılık ve bitme konularından kaçabiliyorsanız kaçın. Ama kaçamadığınızı hissediyorsanız akışa bırakın.

Sabır; az kaldı

Akrep Burcu (özellikle Yükselen Akrep): Hayat felsefeniz, yükseköğrenimle ilgili konular, uzak yolculuklar, ezoterik konular, başkalarının parası ile ilgili konulardan birinde bazı değişiklikler ve başlangıçlar var. İş ya da ev rutinleri ile ilgili konular sizi oldukça sıkıyor ama Temmuz'un ilk haftasında hafifleme başlayacak.

Yay Burcu (özellikle Yükselen Yay): Birçok konuda oldukça hareketlisiniz. Başlangıç hisleriniz, üzüntüleriniz, sevinçleriniz, çabalarınız birbirine karışmış durumda. Ancak tavsiyem öncelikle işinizdeki konuları nazikçe çözme yönünde çabalarınıza devam etmenizdir. İkinci olarak ortak, eş ve kıskanan kişilerle ilişkilerinizi uyumlu hale getirmeye öncelik vermeniz yönündedir. Bu alanlar daha rahattır. Başkalarının paraları, bazı gizli konularla ilgili aldığınız sorumluluklara dikkat etmeniz önemlidir. Aldatılma riski var. Verdiğiniz sözleri yerine getirmeye dikkat edin.

Oğlak Burcu (özellikle Yükselen Oğlak): Eş, ortak ya da açık düşmanlarınızla, avukatlarınızla yeni bir anlaşma, başlangıç söz konusu. Bu anlaşmalarla ilgili dikkat edin sadece kendinize güvenin. Yine başka gizli bir konuda da başlangıç hissi var. Bu tarz bir başlangıcın ilerleyişi için ise bireysel haritanın bilinmesi gerekir. İkinci başlangıç, iş, sağlık, düşünsel (içsel) ve romantik konulardan birinde beklenebilir.

Kova Burcu (özellikle Yükselen Kova): İşinizde ya da ev rutinlerinizde (evcil hayvanlar dâhil) yeni bir başlangıç söz konusu. Evet, evinizi beğenmiyor olabilirsiniz. Değiştirmek ya da tadilat istiyor olabilirsiniz. Ancak evle ilgili bu hareketlenmede kandırılmamaya dikkat etmeniz gerekiyor. Bir başka durumda yeni bir işe başlayacaksanız ya da işinizde bir değişiklik olacaksa bu konuda da dürüst olmayan davranışlar olabilir. Sosyal çevre, dolar, borsa gibi spekülatif konularda ve duygusal konularda olumlu hareketlenme olabilir. Spora başlamanın önü açıktır.

Balık Burcu (özellikle Yükselen Balık): Sosyal çevreniz, sevdiğiniz insan, çocuklar ve spekülatif konularda ya da sporla ilgili konulardan birinde bir başlangıç söz konusudur. Çevrenizin dürüstlüğüne dikkatinizi verin. Şüphe duyduğunuz bu konularda ona göre davranın. Spor konusunda bir başlangıç düşünüyorsanız yapabileceğiniz bir program olmasına dikkat edin.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum