Astroloji

ASTROLOJİDE BU HAFTA: 16 NİSAN TERAZİ DOLUNAYI


Çağlan Tunçbilek 4 Nisan 09:02

Terazi dolunayı ve tüm burçlara etkileri: Sevgi enerjimiz olgunlaşıyor. Hırsımız sevdiklerimize karşı etkisiz. Yakınlarımıza daha anaç davranıyoruz. Kimse çevresindeki kurnazlık enerjisini kaldıramıyor. İşimizdeki ve yakın çevremizdeki ilişkilerimize daha farklı ve daha olgun bakmaya başlıyoruz. Bazı kişilere kendimizi daha uzak hissetmek, bizi üzmek yerine hafifletiyor. Davranış eğilimimiz zorlamak yerine etrafından dolaşmak ya da sadece önümüzdeki işe odaklanmaktır.

Yeni petrol, doğalgaz veya maden keşiflerinin haberlerini alabiliriz. Virüs salgınının etkisi azalıyor. Eşler arası iletişimde sorunlara dikkat edin. Başta saçlar olmak üzere kişisel bakım için istek artışı var. Sanatsal ifade ve sosyallikte de artış bekliyoruz. Ancak esasen kendimize dönüğüz. Fiziksel enerjimiz çok artacak. Bunu iş ve zayıflamak için sporda kullanabiliriz. Yaratıcı kapasitemiz en üst düzeyde. Bunu en önemli sorunumuzda kullanmak faydamıza olacaktır. Kendimizi çok güzel ve içten ifade edebiliyoruz. Şimdi Terazi dolunayının burçlara göre etkilerine geçelim.

Burçlara göre dolunay etkileri

Koç Burcu (özellikle Yükselen Koç): Eş, ortak, partner ve açık düşmanların duygularından çok etkileniyorsunuz. Bu transitte saygısızlık durumunda öfkeleneceksiniz; dikkat. Haberci rüyalar görebilirsiniz. Fazla deşmeyin. Yakın çevrenizde derin görünen bir kişi aslında daha farklı özellikler de ihtiva ediyor. Eğlenceli bir şeyler yapabilirsiniz. Yakınlarınız bu konuda size yakın destek veriyor.

Boğa Burcu (özellikle Yükselen Boğa): Karşıdan gelen bir teklifi reddetmişseniz bu güzel bir durum. İleride işinize yarayacak. Kendinize dönmeniz, fikirlerinizi açık yüreklilikle ama dengeli bir şekilde ifade etmeniz olumlu sonuçlar verecek. Vaatlerin içinden gerçekleri ayırt etmeye çalışın. Gerçeği bulduğunuz da oraya doğru ilerleyin. Hayaller vakit kaybı olacaktır. Ancak vakit kaybı da insanı olgunlaştırır. Bunu bilerek hayallerinize ilerleyebilirsiniz.

Bazen az daha çoktur

İkizler Burcu (özellikle Yükselen İkizler): Yalnız kalmak istiyorsunuz. Bu durum iş yerindekilere ya da evde iseniz evdekilere karşı tahammülünüzü azaltıyor. Bekârsanız gizli olma ihtimali olabilecek bir ilişkiye sürüklenebilirsiniz. Geçmişinizin olumsuz bir tekrarı olmayacaksa bunda sorun yok. Size işinizde yeni bir görev verilebilir. Bu durum iş konusundaki şanssızlığınızı biraz azaltır. İş konusunda psikolojik tatminden ziyade maddi tatmini göz önüne alın. Huzur için bir sır: Beklentileri azaltın!

Yengeç Burcu (özellikle Yükselen Yengeç): Kendinizi sevin. Kendi çabanızla sahip olduklarınızdaki odaklanın. Evi daha çok seviyorsunuz. Bu düşünce 16 Nisan'a kadar güzel bir durum. Yaklaşmak istediğiniz kişilere ya da yaklaşanlara kontrollü olursanız sorun çıkmayacak. Önce onları dinleyin. Akışa bırakmak daha huzurlu hissettirecek. Ailede bir konuyla ilgili başlangıç olabilir. Başlangıç haberi alabilirsiniz. Ortaklar ya da eşinizle ilgili de bir haber olabilir.

Aslan Burcu (özellikle Yükselen Aslan): Aklınız yeniden arkadaşlarınızda. İş ya da diğer yakın arkadaşlarınızla görüşme durumları olabilir. Ancak bazıları ile hayat felsefeleriniz konusunda oldukça farklılık olduğunu görerek onlardan biraz uzaklaşabilirsiniz. Bekâr olanlarınızın evlilik konusunda çok umutlu olmayan düşünceleri var. Bu düşünceleri zamana bırakın. Bu aralar sık öfkelenmeniz normal. Bu transit dönemi bittiğinde sakinleşeceksiniz.

Dolunayda öfkeye dikkat

Başak Burcu (Özellikle Yükselen Başak): Kendinizi tanıtım konularından ziyade, üniversite, yükseköğrenim, uzaklar, uzak yolculuklar sizi daha çok cezbediyor. Hangi konuda ihtiyacınız varsa hayat felsefenizi bu konuda geliştirmek durumunda olduğunuzu hissediyorsunuz. Şimdi olmasa bile bir süre sonra bunu başaracaksınız. Çalışıyorsanız çok hoşunuza gitmese de başkalarının para, vergi ve benzeri konuları ile uğraşmak zorunda kalmanız sizi sıkıyor. İnsanlar sizi öfkelendirebilir. Öfkelendiğinizde bir noktadan sonra sakinleşmek için çaba harcayın.

Terazi Burcu (özellikle Yükselen Terazi): Bencil davranışlarda bulunanlar var. Bu durum 16 Nisan'a kadar içe çekilmenize neden olacak. Kendinizle olmak bu dönemde size enerji veriyor. Kendi fikir ve tercihleriniz; eş, ortak ve açık düşmanlarınıza, avukatlarınıza karşı savunduğunuz şeylerdir. Bunda hiçbir sıkıntı yok. Para kazandığınız işle ilgili çok fazla yapabileceğiniz bir şey yok. Eğer sadece ev işleri yapıyorsanız kendinizi akışa bırakın. Ama ortaklıklarla ilgili bazı yapılması gerekenler varsa bunlara odaklanın. Faydalı olacak.

Akrep Burcu (özellikle Yükselen Akrep): Olumsuzluklar olacak. Ani başlayıp biten bir ilişki de olabilir. Buna rağmen eş, ortak, açık düşmanlar ya da danışmanlarınıza odaklanmaktan vazgeçmeyin. Acele karar almazsanız karlı çıkacaksınız. Borsa, kripto, döviz konularında ve romantizm, spor ya da çocuklar konusundan birinde hareketlenme var. Sosyal çevrenizden (bu spor ya da çalıştığınız yerden birileri olabilir) arkadaşlarınızla sosyalleşebilirsiniz. Ama aklınız evde ve yalnızlıkta. Daha çok kendinize dönük bir dönemdesiniz. Biraz canınız sıkkın ama geçecek.

Yay Burcu (özellikle Yükselen Yay): Şifacılık konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz. Aşk, evlilik ya da çocuklarla ilgili ya da kripto para, borsa döviz konularında bazı şanssızlıklar yaşayabilirsiniz. Garantili yatırımlar sizin için daha uygundur. Özgüveniniz ne zaman yerine gelir? Kendinizi akışa bıraktığınızda, beklentinizi azalttığınızda, sadece işinize odaklandığınızda özgüveniniz yerine gelecek. Yeni bir işe başlayabilirsiniz. Belki de başladınız. Dışarı işini bıraktınız ve ev işine geri döndünüz. Unutmayın; bu durum geçici olabilir. Düşünmeden ani karar verdiyseniz yeni iş ya da konum çabuk değişebilir.

Karar vermeden önce acele etme

Oğlak Burcu (özellikle yükselen Oğlak): Evde oturmayı sevmiyorsunuz ama bu aralar evde ikamet ediyor olabilirsiniz. Belki de basit bir hastalıktan olabilir. Evde ikamet ederken arkadaşlarınızla telefondan ve sosyal medyadan da çokça görüşebilirsiniz. Sosyal çevrenizden sizi üzen bazı değişiklikler olmuş olabilir. Kripto para, döviz, borsa gibi konularda dalgalı bir dönem yaşamış olabilirsiniz. Bu tarz yatırımlardan ziyade daha garantici olsanız daha iyi olur. Çocuklarınızdan eğitim sebebiyle uzakta olmak da üzüyor olabilir.

Kova burcu (özellikle Yükselen Kova): Toplum önü duruşuna kafa takmaktan ziyade kritik işlerinizi interneti kullanarak evinizden bitirmek daha uygun görünüyor. Ancak öncelikle bu konuda nasıl denge sağlayacağınızı düşünmelisiniz. İşinizle ilgili tanıtımlar, yazı yazmak, size zor geliyor. Canınızı sıkan şey için “Her işte bir hayır vardır” lafını aklınızdan çıkarmayın. Çözüm psikolojinizi toparlamak. Ondan sonra yapmanız gerekenler için yeterli enerjiniz olacak.

Balık Burcu (özellikle Yükselen Balık): Dolunay enerji veriyor. Öfkelenmeye hazırsınız. Ama dikkat edin öfkelenirken haksızlık yapmayın. Bazı şeyler yolunda gidiyor olabilir. Ancak durumu fazla abartmayın. Adaletli olmak kolayca yapabildiğiniz bir şey. Eğer varsa bir ayrılık “her işte bir hayır var” deyin. Düşmanlarınızdan ses ne kadar çok çıkıyorsa o kadar doğru işler yaptığınız bir dönemden geçiyorsunuz. Gerekli olduğunda hatalar olsa da doğruyu bulmak için değişmeye devam etmelisiniz.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum