Astroloji

Astrolojide Bu Hafta: Balık’ta Dolunay Eylül 2022


Çağlan Tunçbilek 5 Eylül 09:41

Balık'ta dolunayın genel etkileri ile başlıyoruz. Duygularımız hırs yüklü. Etik değerler için başarı odaklı harekete geçme eğilimimiz var.  Birçok şey yapmak için enerjimizi dağıtmaya hazırız. Sadece en önemli bir ya da iki konuya odaklanalım. Yapabileceğimizden fazlasına enerjimizi harcamayalım. Bu dönemde insanlar az sayıda kişinin bildiği ya da hiç kimsenin bilmediği bir özelliğini, düşüncesini, yeteneğini, fikrini sürpriz bir şekilde gösterebilir. Bu transitte çalışkanlığımız etik ve dürüst amaçlar için kullanıldığında fayda verecek.

Doğum haritasında ayı bu noktada olan O. J. Simpson eşini öldürmekten yargılandı. Burada duygulara göre değil daha çok mantığıa göre davramak daha uygun görünmekte. Bu şekilde olaylardan zarar almadan çıkabileceğiz. Başkalarına istemeden ya da mecburen yardım etmek zorunda kalabiliriz. Çok yakınımız konumunda ya da eskiden daha çok sevdiğimiz birisi ya da bir konu olabilir. Transit böyle. Bu şekilde sonradan pişman olmayacağız ve daha fazla sorumluluktan kurtulacağız.

Diğer yandan işe ara verme ve dinlenme dönemine de tekabül eden bir enerji de var etrafta. Bu durum daha çok yıllık izinlerin yoğunluğunu göstermektedir. Düşüncelerimizi ifade etmekte rahat ancak para konuları ve sevgi ifadesinde zorlanmaktayız.

Yukarıda yazdığım ve aşağıda yazacağım etkilerin 28 Ağustos’tan sonra başladığını unutmayalım.

Burçlara göre yorumlar

Koç Burcu (özellikle Yükselen Koç): Olumsuz bir psikoloji ve melankoli eğilimi var. Bir taraftan iş konularında olumlu gelişme ve etkiler varken sağlığınızla da ilgilenmeyi ihmal etmiyorsunuz. İşinizde ve sağlıkla ilgili konularda kendinizi zorlarsanız sonuçlar olumlu olacak.

Boğa Burcu (özellikle Yükselen Boğa): Borsa, döviz, kripto para gibi spekülatif konularda daha cesaretli olabilirsiniz. Çocuklarınız, sevgiliniz ve spor konularını ön plana çıkarabilirsiniz. Çalışıyorsanız işle ilgili, çalışmıyorsanız ev konuları ile ilgili sorunları konuşmak çözümleri getirecek. Balık'ta dolunay tam zamanı... Belki de konuştunuz bile. İşinizin üzerine çok düşerseniz, para getirisi ile ilgili konularda getiriniz azalır. Dengeli gidin.

İkizler Burcu (özellikle Yükselen İkizler): Enerjinizi dengeleyebilirseniz evinizdeki güzel hava çevrenize de yansıyacak. Bazı gizli konularda daha cesaretli olabilirsiniz. İlerleme kaydedeceksiniz. Bunun için telefonu ve sosyal medyayı kullanabilirsiniz.

Cesaretli olmakta sorun yok

Yengeç Burcu (özellikle Yükselen Yengeç): Kıskananlar, kuzenler başta olmak üzere yakınlarınızla iletişim artışı yaşayabilirsiniz. Bazılarınız erkek kardeşi ile maddi konuları görüşebilir. Bu konularda öfkelenme riski var. Gelecekle ilgili bazı planlarınızı dengeli bir şekilde ilgili kişilerle konuşabilirsiniz. Dikkatli olarak bunu yapın. Ateşli hastalıklara dikkat edin.

Aslan Burcu (özellikle Yükselen Aslan): İşiniz ve çalışmıyorsanız evinizle ilgili olumlu yumuşak gelişmeler bekleyin. İşinizle ilgili bir sorumluluk artışı, taltif, terfi sürpriz değil. Belki de hoş bir sürpriz… İşinizi çok severek yapmıyorsanız; o başka… Yakın çevre, erkek kardeş, kuzen, arkadaş gruplarının aktif olduğu bir dönemden geçiyorsunuz.

Başak Burcu (özellikle Yükselen Başak): Dışarıdan çekici, otoriter ve rekabetçi görünüyorsunuz. Kendinizle, sağlığınızla özellikle diyet konuları ile ilgilenebilirsiniz. Olumlu dönüşler olacak. Kariyerinize etki edecek küçük eğitimler almaktan çekinmeyin. En azından plan yapın. Vakti gelince harekete geçin.

Kötü değil ne güzel

Terazi Burcu (özellikle Yükselen Terazi): Balık'ta dolunay döneminde yaratıcı zekanız, hizmet ile ilgili konularda devrede. Çıkarınıza uyacak ortaklıklara girme planları yapıyor musunuz? Çalıştığınız işle ilgili konularda ya da çalışmıyorsanız ev rutinleri konusunda ani bir hareketlenme yaşayabilirsiniz.

Akrep Burcu (özellikle Yükselen Akrep): Arkadaş grupları ve sosyal çevreden olumlu dönüşler geliyor. Spekülatif (döviz, borsa, kripto, vs.) konularda, çocuklar, sevgili, spor konularında hareket bekleyin. Görünenden farklı konularla ilgileniyorsunuz. Bazı gizli konularla ilgili görüşmeler fikir fırtınası yapmanız sürpriz olmaz. Ani ortaklık teklifi, romantik teklifler alabilirsiniz. Konuları inceleyin.

Yay Burcu (özellikle Yay Burcu): İşinizle ilgili özellikle sosyal medya ağırlıklı olmak üzere güzel dönüşler alabilirsiniz. Bu harekete evinizden cevaplar veriyorsunuz. İşle ilgili konularda dengeli olmak kaydıyla bazı konuşma ve girişimler başarıya ulaşırsa sürpriz olmaz.

Konuşun ama enerjinizi kontrol edin

Oğlak Burcu (özellikle Yükselen Oğlak): İşinizle ya da kendinizle ilgili tanıtım ya da araştırma, kendini geliştirme zamanı. Kitap çıkarmak için uygun bir transit. Uzaklardaki bir konu, yüksek öğrenimle ilgili konular ve yeni bir felsefe işinize yarayacak. İş konularında birden fazla alternatif ortaya çıkabilir. Ev işleri ve ev hayvanları ile ilgili hareket yaşayabilirsiniz.

Kova Burcu (özellikle Yükselen Kova): Bazı konularla ilgili evden telefon ya da sosyal medya aracılığıyla dengeli olmak kaydıyla konuşma yapabilirsiniz. Çocuklar, romantik, spekülatif konular (döviz, borsa, kripto, vs.), sosyal çevre ve sporla ilgili hareket yaşayabilirsiniz. Diyet için uygun spor düşünebilirsiniz.

Balık Burcu (özellikle Yükselen Balık): Bu aralar olumlu teklifler alabilirsiniz. Bir cevap vermeniz gerekecek. Uzaklardan ziyade yakın çevrenizde, kendi tanıtım ya da iş araştırmalarına girişmeniz daha uygun. Daha çok mantık odaklı olun. Felsefeye girmeyin.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum