Astroloji

ASTROLOJİDE BU HAFTA: DOLUNAY YAY'DA 14 HAZİRAN


Çağlan Tunçbilek 6 Haziran 11:31

Dolunay Yay burcunda gerçekleşiyor. Etkileri birkaç gündür başladı bile. Toplum içinde saygınlığın herkes için önemli olduğu bir transit dönemi. Bu nedenle saygınlık için saygıyı elden bırakmamamız gerekmekte. Güçsüz ve zayıf insanları koruma güdüsünde artış var. İş değişikliği ya da kararı alabiliriz. Kontrolcülük eğilimi ile güçsüzleri koruma ve kollama birbirine karışıyor. Mal varlığını arttırmak için planlar yapın. Bazı yatırımlarınızın değer kazandığını görebilirsiniz. Ayrıca duygusal anlamda öfkelenmeye yatkınız. Ateşli hastalık artışı var. Diş tedavisi planlaması yapabilirsiniz. Mide şikâyetleri ve omuz ağrısı da gibi konular sürpriz değil.

İşimizle ilgili konularda hafızamız güçlü. Sorumluluklarımızı tam yapmamız için bu gerekli. Araştırmacı ve yaratıcı yönümüz ön planda. Özellikle ruhsal konulara en ilgisiz olanlar bile bu dönemde ilgi duyacak.

Ayrıca hangi konuda olursa olsun 15 Haziran’a kadar önemli konularda “yeni” karar almamak önemlidir. Haziran'ın ilk iki haftasında aldığınız radikal kararlar güvenmeyin. Danışmadan harekete geçmeyin.

Başkalarına birçok konuda destek olurken kendi sorunlarımıza çare bulamıyoruz. Yay ve İkizler gezi ve tatil planlarını da akla getirmekte. Eski arkadaşlarla, akrabalarla görüştüğümüz bir transit dönemi.

Dolunay ve burçlara göre yorumu

Koç Burcu (özellikle Yükselen Koç): Başkalarının zararına olmadığı sürece sizin için önemli bir konuda harekete geçmekte sıkıntı yok. 5 Haziran'dan sonra uygun. Bazı şeyleri belki de yardım almadan kendinizin başarması gerekiyor. İşinizdeki bazı hareketlenmelere dengeli bir şekilde cevap vermekte sorun yok. Ama dikkatli olun. Düşünerek tepki verin. Uzaklardaki çok görüşmediğiniz bazı arkadaşlarınızla görüşme imkânınız olacak. İşle ilgili bazı sorumluluklar sizi sıkıyor ve bunları üzerinizden atmak istiyorsunuz. Ancak şimdi bunun zamanı olmadığını da biliyorsunuz.

Boğa Burcu (özellikle Yükselen Boğa): Sizi kıskananlar, ortak, eş ve danışmanlarınızdan kişilik haklarınıza saygı göstermelerinizi isteyebilirsiniz. Bu en doğal hakkınız. Bunu konuşmak için en uygun anı kollayın. Kendi işlerinize odaklanmak istiyorsunuz bu en doğal hakkınız. Aklınızda bir iş projesi varsa buna devam edin, hızlandırın. Bu konuda sorun yok. Yardım isteyenlere yardım etmekte de bir sorun yok.

İkizler Burcu (özellikle Yükselen İkizler): Danışmanlarınız, çok yakın dostunuz, eş, ortak ve kıskanan kişilerden gelen barışma tekliflerine sıcak bakabilirsiniz. Ancak çok da istekli değilsiniz. Her an olaylar değişebilir. Pamuk ipliği... Bu durum karşınızdaki için daha önemli. Kayıplarınız varsa ilgili kişilerden hızla karşılanmasını isteyin. İşinizde yaşamsal mecburiyetten çalıştığınızı düşünebilirsiniz. Şu anda ayrılamazsınız. Çalışmıyorsanız ev işleri sizi sıkıyor olabilir. Ev işlerinden ancak dışarıda iş bulursanız kurtulabilirsiniz.

Yengeç Burcu (özellikle Yükselen Yengeç): Hayatınızın merkezi olmayacak olsa da iş yerinde bazı kişilerle daha yakınlaşabilirsiniz. İş konumunuz da bir değişiklik olabilir. Çalışmıyorsanız ev işleri ile ilgili bir yenilik ya da evcil hayvanlarla ilgili yeni bir durum bekleyin. Aslında evde yalnız olup bazı konuları düşünmek bu ara daha çok işinize geliyor. Boş vakitlerinizde dışarıyı istemiyorsunuz. Böyle bir psikolojideyken arkadaş gruplarından tekliflerin de bini bir para… Kendinizi zorlayıp dışarı çıkın ve yakınlarınızla güzel vakitler geçirin. İyi gelecek. Bu transitte eş ve çocukları biraz kafanızdan atın. Yatırımlarınıza kafayı takmayın.

Dışarı çıkıp sosyalleşin

Aslan Burcu (özellikle Yükselen Aslan): Kuruntular acı veriyor. Odaklanmanız gereken sorunlardan uzak kalmayın. İstemeden yaptığınız bir başlangıç ya da barışma… İş yerinde tatsız hissetmeniz… Çalışmıyorsanız ev işlerinin sizi mutsuz etmesi konuları… Kıskananlar… Kritik konularda çevreyi bilgilendirme isteği gibi birçok yerden kendinizi sıkışmış hissedebilirsiniz. Ayrıca nereden başlayacağınızı bilemez bir halde olabilirsiniz. Öncelikle kuruntular ve kıskananları boş verin. İşinizi yoluna koyun. Sonra eğer bazı şeyleri haber vermeniz gerekenler varsa onları bilgilendirin.

Başak Burcu (özellikle Yükselen Başak): Etkiler son bir haftada başladı. Yazılanlar son bir haftada gerçekleşmiş olabilir. Toplum önünde zihinsel bir çaba gösteriyorsunuz. Bir konuda uzmanlaştığınızı herkes görüyor. Sosyal medya ve telefon araçlarıyla bazı kişilerle görüşmeleriniz olabilir. Eski arkadaşlar ya da işle ilgili görüşmeler… Kariyer getiriniz için bazı kişi ve gruplarla çalışmak zorunda kalabilirsiniz. Ama bu uzun sürmeyecek gibi… Bu nedenden dolayı profesyonelce davranıyorsunuz. Yine kariyer ve kariyer getirisi için bazı yardımlar yapmak durumda kalabilirsiniz. Başkalarının para, alışveriş konularına yardım etmek durumunda kalabilirsiniz. İhtiyacınız olan konularda yakınlarınızdan yardım göreceksiniz. Bu yardımı son bir haftada almış olabilirsiniz.

Terazi Burcu (özellikle Yükselen Terazi): Düşünsel konularda derinleşme var. Daha mekanik olan iş ve maddi durumunuza fayda verecek konularda derinleşiyorsunuz. Hayat felsefenizi bu konularda ilerletiyorsunuz. Yakın çevrenizle görüştüğünüz günler, komşu, işten gelen arkadaşlar, eski okul arkadaşları… Bu durum son bir haftada gerçekleşmiş olabilir. Ortaklarınız, danışmanlarınız ve kıskananların dedikodularını duyabilirsiniz. Az kaldı Temmuz başı bitecek. Sabır!.. En zoru da bunu çevreye göstermemek olsa gerek. Çözemediğiniz sorunlar bazen gereksiz enerji alır. Siz odaklanmanız gereken konulara odaklanın. Sorun bazen kendi kendini çözer.

Sabır!

Akrep Burcu (özellikle Yükselen Akrep): Eş, ortak, danışmanlarınızdan gelen tekliflere açık olmanız size çok fazla kaybettirmez. Onların sıkıntılarını çözmek sizi olgunlaştıracak. Ebeveyn ve evinizle ilgili sorunlar farklı plan yapmanızı engelliyor. Yine de planlı olarak tüm işleri halledebilirsiniz. Çocuklarınız, sevgiliniz ya da borsa, döviz ve kripto para gibi konularda akılcı davranıp davranmadığınızı aralıksız olarak kontrol edin. Çevrenizden fikir alın.

Yay Burcu (özellikle Yükselen Yay): “Karmaşık duygular içindesiniz lafı her halde yetersiz kalır. Her şeyi görüyorsunuz. Ama bakarmış gibi yaparak kendinizi mi kandırıyorsunuz? Cesaretli olmak her zaman kolay değildir. Bir de bazı şeyler zamanı gelince yapılmalıdır. Belki de zamanı değil. Yeni bir şey yapmadan olayları gözlemlerken güvendiğiniz bir yakınınıza kafanızı karıştıran konular hakkında sorular sorabilirsiniz.

Oğlak Burcu (özellikle Yükselen Oğlak): Eskilerden bir arkadaşla ya da eski bir işle ilgili yeni bir başlangıç görünüyor. Çok da istekli değilsiniz. Sıkıntılar daha duygusal olmanıza neden oluyor. Sonuçta siz de insansınız. Duygusallık suç değil. O da bir tat. Öfke dışında bir duygu, ne güzel!.. Pandemi, kriz, arkadaş grupları, eski ya da yeni kişilerle yeni ilişkiler sizi çok yorup yıpratıyor. En sonunda daha az karmaşık bir hayatı sağlayacaksınız; biraz daha var. Sabır...

Kova Burcu (özellikle Yükselen Kova): Arkadaş gruplarından birisi ile kısmi bir yakınlaşma olmuş olabilir. Sevdiğiniz kişi, çocuğunuz ve sosyal çevrenize karşı davranışlarınızda daha olgunlaşıyorsunuz. Olgunlaşmanız etrafın değil daha çok sizin hissettiğiniz bir şey. Bu durum sizi hafifletip, huzur veriyor. Yakın çevrenize ciddi anlamda destek veriyorsunuz. Bu güzel bir şey, sorun yok. Ama kendinize de destek vermeyi unutmamak kaydıyla…

Balık burcu (özellikle Yükselen Balık): Evde yaptığınız zihinsel çalışmalar sizi olgunlaştırıyor. Toplumun önünde yaptığınız bir başlangıç çok da heves ettiğiniz bir şey değil. Borsa, döviz, altın ve kripto para konusunda aldatılmadığınıza emin olun. Sosyal çevreniz, çocuklar ve varsa sevgiliniz size karşı dürüst olmalıdır. Bunu onlardan isteyin.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum