Astroloji

ASTROLOJİDE BU HAFTA: JÜPİTER KOÇ BURCUNDA


Çağlan Tunçbilek 9 Mayıs 11:26

Jüpiter 11 Mayıs'ta yaklaşık bir yıl Koç burcunda olacak. Şansımızı zorlayacak cesaretimiz olacak. Adaleti kendimiz ve herkes için cesaretle savunma etkisi olacak. Chiron'un bulunduğu burçta çevremize aşağıda burçlara göre yazdığımız konularda yardımseverlik eğilimimiz artacak. Yardım severliğimizi geliştireceğiz. Jüpiter Koç'tayken ummadık taş baş yarar dediğimiz olayları çevremizde sıklıkla görebiliriz. Sessizler, kibarlar ya da haksızlığa uğrayanlar konuşuyor. Haklarını koruyorlar. Kendilerini savunuyorlar. İnsanlar birbirlerinin yaralarına yardım ediyorlar. Temmuz'un son haftasından Kasım'ın son haftasına kadar gerileme dönemine girecek. Bu içe çekilme eğilimi yaratır. Her burçta farklı konularda olur. Jüpiter dönemini 4 ay başlangıç 4 ay içe çekilme ve 4 ay sonuçların alınması olarak da görebiliriz. Yani niyetlenip çabalama, bırakıp yeniden eksikleri düzeltme ve son olarak da sonuç bölümü. Elbette bu etki doğum haritası ile birlikte incelendiğinde çok daha ayrıntılı ve dönemsel olarak konuşulabilir. Şimdi burçları konuşalım.

Burçlara göre yorumlar

Koç Burcu (özellikle Yükselen Koç): Önemli bir yıldasınız; birçok konuda isteklerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Çabalamaktan vazgeçmeyin. Yükselen Koç kendi önemli planlarınızı uygulamaya çalışırken yardım da edeceksiniz. Sağlığı ve vücudu müsait olanlar için spor aracılığı için vücüdünüzü forma sokabilirsiniz. Ticari konularda atak yapabilirsiniz. Ancak hayallerinizle yaşamın gerçeğini mantıklı bir şekilde birleştirin. Hedeflerinize ulaşmak için insanları gereğinden fazla kontrol etmeye çalışıp yargılayıcı olmayın. Onları küçümsemeyin. Aşamayacağınız sıkıntıları zorlayarak değil yaratıcılığınızla aşın. Bu yıl en büyük yardımcınız moraliniz ve iyimserliğiniz olacak.

Boğa Burcu (özellikle Yükselen Boğa): Bu yıl gerçekten şans yanınızda ama kazandığınızı kaybetmemek için çok dikkat etmeniz gerekir. Uzun süredir istedikleriniz olmadı. Bu şekilde kazandığınızı korumayı da unutmayın. İyilikseverlikte bu yıl diğer burçladan öndesiniz. İyi niyetlisiniz. Bu davranışlar huzurunuzu arttıracak. Bu yıl söz konusu siz oladuğunuzda siz işlerinizi öncelikle yapın. Bu sırada fedakarlık yapmayın. İşlerinize zarar vermeyecek konularda fedakarlık yapın. Şansınıza değil yaşamın kurallarına uyarak gittiğinize emin olursanız şans size yardım edecek. Sadece şansa güvenmeyin. Öncelikle kendinize güvenin. Özellikle Kasım sonu ve Aralık başından sonra size güveniyorum.

İkizler Burcu (özellikle Yükselen İkizler): Pandemi etkisi kayboluyor. Arkadaş gurupları, eğlence ve sosyalleşme sizi bekliyor. Özellikle ilk hızınızı Temmuz sonuna kadar alacaksınız. Organizasyon sorunlarını ilk 4 ay görüp Kasım'dan sonra bunları düzelteceksiniz. Yazın işleri kurma ya da ilerletme açısından plan yapma dönemi olacak. Kariyer getiriniz, gruplarla ve gelecekle ilgili uzun süredir ilk defa umudunuzun artacağı bir dönem olacak.

Bu sefer daha iyi

Yengeç Burcu (özellikle Yükselen Yengeç): Tanınma konusunda şansınızın açık olduğu bir dönem. Bileğinizin hakkıyla kazandıklarınızı şimdi daha da ileriye götürebilirsiniz. Yaptıklarınızı asil bir şekilde gerçekleştireceksiniz. Şans enerjinizi hissetsenizde yaratım sizden hatalarınızı gidermenizi isteyecek. Bunu ağusto ve kasım sonu arasında düşünüp planlayarak sağlayabilirsiniz. Ondan sonra Mayıs 2023'e kadar elinizden geldiğince ilerleyin. Kontrolcülük ve çok fazla kurnaz olmamaya dikkat edin. Başarılar.

Aslan Burcu (özellikle Yükselen Aslan): Hayat felsefenizin, kişisel gelişiminizin, bazılarınız için akademik konuların ön planda olduğu bir dönem olacak. İnternet ve sosyal medyayı çok kullanacaksınız. Hırsına hakim olarak ve etik olarak bir işi başarmayı öğreneceksiniz. Muhtemelen bu konularda çok usta ve güvenilir bir destekçiniz de var. Bazılarınız için uzaklardaki konularla ilgili bir şans doğabilir. Transitin son aylarında bu durum sonuca ulaşır. Ancak sadece etiğe değil yaşamın döngüsüne de zamanında katılabilmelisiniz. Fırsat kaçabilir. Bu elbette istek, enerji ve yeterli olgunluğun geliştirilmesiyle başarılacak bir durumdur. Bu arada Ağustos ve Kasım sonu arası dönemde harekete geçmemek normaldir.

Bilinç artışı ve özgüven artışı

Başak Burcu (özellikle Yükselen Başak): Birinci derece yakınlardan maddi destek gelir. Spekülatif konularda şansınız artar. Ancak Kasım sonuna kadar risk alırken yinede çok cesaretli olmayın. Mantığınızı kaybetmeyin. Bazılarınız miras konularında hareket yaşayabilir. Ortaklık konularında bir şans beklenecek olsa da kesinlikle kasım sonundan önce bir ortaklık tavsiye etmiyorum. Ayrıca sıkıntılı ortaklıklardan güvendiğiniz birine danışarak ayrılabilirsiniz. Ya da ortaklığınızı size zarar vermeyecek hale getirebilirsiniz. Ortaklıklarda Merkür retrolarına da dikkat edin. İlk sekiz ay yanlış anlaşılma ve kandırılmalara karşı çok atak davranmayın. Kendi işinize bakın. İnsanlarla mesafenize dikkat edin. Aşırı takıntılı da olmayın. Sonuçta Başak'sınız.

Terazi Burcu (özellikle Yükselen Tearzi): Kasıma kadar, eş, ortak ve düşmanlarınızla ilişkinizi oturutmaya çalıştığınız bir dönem olacak. İlk 4 ay sıkıntıları not edin. İkinci 4 ay Kasım'a kadar bunları nasıl çözeceğinizi planlayın. Kasım sonundan Mayıs 2023'e kadar planınızı uygulamaya koyup işleriniz, ilişki sıkıntılarınızı giderin. Eşinizle veya partnerinizle sorunları çözmek ve ilişkinizi yeniden düzenlemek için karşılıklı konuşmanız gereken bir dönem olacak. Özellikle 29 Mayıs ve 6 Haziran arasına dikkat edin. Sakin ve sabırlı olun. Bu dönemde sadece fikrinizi aktarın ve karşının fikrini öğrenin. Sonuç Aralık 2022 - Mayıs 2023 arası dönemde olacak. İlk 4 ay bazılarınız aşırı kibre yenilebilir. Bazılarınızın ise iyi niyeti suistimal edilebilir. İkisi aynı anda olmaz. Güneş tutulması yorumuma paralel olarak aşırı lükse düşkünlük size fayda getirmeyecek.

Fırsat aramayın ama etik fırsatları değerlendirin

Akrep Burcu (özellikle Yükselen Akrep): Çalıştığınız iş konusunda uzun süredir gündeme getirmediğiniz sorunları çözebilirsiniz. Ancak bu hemen olmayacak. Bir şekilde kendiliğinden de gündeme gelebilir. Çözüm ilk başlarda istediğiniz gibi olmayacak. Yazın sizi rahatsız eden konuların çevreyi rahatsız etmeden nasıl çözüleceğini planlayacaksınız. Kasım sonunda ikinci defa harekete geçmekte bir sorun yok. Doğum haritanıza göre farklı durumlarda yaşabilirsiniz. Ama çabaya devam. Psikolojik ve fiziksel sağlığınızı korumak için spor ve sağlıklı beslenmeyi tavsiye ederim. Uyku sorunu varsa bunu da çözmek için eksikleriniz giderin. Perdeleri açık bırakmak, gece kahve içmemek, akşam yoğurt yemek, meditasyon yapmak, en az 40 dk akşam yürüyüşü, v.s...

Yay Burcu (özellikle Yükselen Yay): Sosyal konularda aktifsiniz. Sosyal çevrenizle ilişkilerinizi geliştireceğiniz bir dönem. Çocuklarınız varsa onlarla bazı sıkıntıları aştıktan sonra transitin sonlarına doğru ilişkiniz daha keyifli hale gelecek. Babanızdan destek gelebilir. 2. derece akrabalarla daha çok görüşebilirsiniz. İlişkiler daha güzel hale gelebilir. özellikle Temmuz'a kadar. Yaptığınız işte karşı cinsten destek alabilirsiniz. Ancak 31 Mayıs - 6 Haziran arası ve 30 Temmuzdan sonraki 3 haftada içe çekileceksiniz. Bu sizin için faydalı olacak. Lüks düşkünlüğüne ve borsa, kripto para gibi konularda şansınıza fazla güvenmeyin.

Kendini tanıt, uygun dil kullan, abartma

Oğlak Burcu (özellikle Yükselen Oğlak): Bu yıl sonu aileden size destek var. Transitin ortalarında yani yazın kısa süre bazı sıkıntılar olablir ama bu geçecek. Özellikle işinize fazla yoğunlaşırsanız ailenizden şikayet gelir. Babanızla ilgilenmeniz gerekebilir. Arsa ve toprak konuları gündeme alın. Ama dikkatli karar verin. Taşınma ev değişikliği olabilir. Ev tadilatı olabilir. İkametgah şartlarınız transit sonuna kadar daha güzelleşebilir. Hırsınıza aşırı lüks düşkünlüğüne ve aşırı yargılayıcı olmamaya dikkat edin. Mütevazilik başarınızı arttıracak.

Kova Burcu (özellikle Yükslen Kova): Bu yıl kendinizi tanıtmak için şansınız açık. Transit sonuna kadar yılmayın. Yazı yazmak, sosyal medyadan kendiniz tanıtım yolunuz açık. Kuzen, kardeş, komşulardan ve yakın çevrenizden destek var. Tanıtımınız için destek almanız sürpriz olmayacak. Kendinizi daha iyi ifade edebiirsiniz. İfade gücünüzü geliştirmek için çabalayın; dönüşler güzel olacak. Kısa yolculuklar yapabilirsiniz. Protest kişiliğiniz doğal yapınız olsa da sosyal medyada daha yumuşak ve abartısız olursanız kazanan siz olacaksınız. Tutumluluk konusuna dikkat edin. Bu konuda hepimizin birbirine örnek olması gereken bir dönem. Yeni markalar keşfetmekten korkmayın.

Balık Burcu (özellikle Yükselen Balık): İş konusunda rantabl olun; fayda fiyat oranına dikkat edin. Öncelikle en faydalı olacaklara harcamalarınızı yapın. Tutumluluğa dikkat edin. Bu dönem böyle! Manevi konularla maddi konuları dengeleyin. Her konuda planlı gidin. Yani iş konusunda daha az sert, duygusal konularda daha mantıklı olmak gerekiyor. Kumaşınız tam tersi ama başarı için Güneş tutulmasında açıkladığım gibi bu dönem dengeye çok dikkat etmemiz gerekiyor.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum