Astroloji

Astrolojide Bu hafta: Oğlak'ta Dolunay


Çağlan Tunçbilek 4 Temmuz 11:02

Astrolojide bu haftaki konumuz Oğlak'ta Dolunay.Cesaret ve dürüst davranışların takdir toplayacağı bir dönem olacak. Haklı olduğumuz konularda fikirlerimizi söylememiz normal. Fikirlerimizin kabul görmeme ihtimali olsa da kişilik haklarımızın sınırlarında bazen bunu yapmalıyız. Çoğu zaman bu çıkışları bize ters gelen konuşmalardan sonra yapabiliriz. Bu şekilde kendimizi ve insanları standardize etmiş olacağız. İnsanlar herkesin kendileri gibi düşünmediğini zaman zaman görmeli değil mi?

İş konusunda tavizsiz tavırlarımız var. Yaratıcı, pratik ve dürüst tavrımız yine de takdir görecek. Herkes yaptığı işte kendi sınırlarında ağırlığını ve liderlik özelliğini ortaya koyacak. Bu dolunay bizi cömert, dürüst, şanslı kılarken arkadaşlarımızla daha sık görüşeceğiz. Migreni olanlarda atak sürpriz olmaz. Hastalıklar bu dönemde iyileşebilir ya da etkisi olumlu anlamda azalabilir. Ancak ameliyat konusu mutlaka doğum haritası ile birlikte değerlendirilmelidir. Biz halen devam eden hastalıkların gidişatını kastettik.

Başkalarını anlamamız ya da yardım etmemiz gerekebilir. Bu konular aniden belirebilir. Bu etki birkaç gündür başladı bile.

Burçlara göre yorumlar

Koç Burcu (özellikle Yükselen Koç): Evde kendinizi psikolojik olarak oldukça sıkışmış hissediyorsunuz. Ev tadilatı, kiralama ya da satın alma varsa dikkat edin. Kandırılmayın. Mutsuzluğunuzu ve acı çektiğinizi çevrenizden saklamakta zorlanıyorsunuz. İş konusunda haklı olan bazı sorunları çözmek için heran harekete geçebilirsiniz. Ancak yapıcı ve çözüm odaklı olacağınıza emin misiniz? Buna psikolojik anlamda hazır olmadan harekete geçmeyin.

Boğa Burcu (özellikle Yükselen Boğa): Uzaktaki bir konu, kişi ya da hayat felsefenizin hayal kırıklığına uğramasıyla ilgili bir üzüntü yaşayabilirsiniz. Belki de yaşadınız. Bu etki birkaç gündür var. Yakın çevre, kardeşler, kuzenler, komşular ve kısa yolculuklardan birisi ile ilgili hayal kırıklığına dikkat. Ancak siz sadece akışa bırakın. Bu transitte rahatlatacak şey düşüncelerinizi öfkelenmeden çevrenize aktarmaktır. Bunu yeri geldiğinde yapın. Ev rutinleri ya da iş konusunda bir şans var. Ancak kalıcı olamayabileceği için anın güzelliğini yaşayın.

İkizler Burcu (özellikle Yükselen İkizler): Başkalarının paraları, vergiler ya da genel anlamda maddi konular sizi oldukça yordu ya da yormaya devam ediyor. İş konusunda bazı saygısızlık yapanlar var. Şimdilik bir şey yapamasanızda vakti gelince ve aynı konuda israr olursa gerekli cevabı alır. Karşı hatasını bildiği için konuyu kesinlikle açmaz.

Öfkelenmeyin işinize odaklanın

Yengeç Burcu (özellikle Yükselen Yengeç): Karşınızdakilerin duygularından çok etkilendiğiniz bir dönem. Özellikle eşiniz ya da sizi kıskananlar ön planda. Bazı konularda kendinize kızıyor olabilirsiniz. Siz kıymetlisiniz. Hatasız insan var mı? Hayır! İçsel olarak hatanızı bilip aynısını tekrar etmeyin. Spor ve hobilerinize odaklanın. Biraz akışa bırakın. Kabulkar olursanız özellikle bayramda daha huzurlu olacaksınız.

Aslan Burcu (özellikle Yükselen Aslan): Azınlık bir kısmınız bir yakınınızın tedavisi ile ilgilenmek zorunda kalabilir. Ancak dönem tedaviler açısından olumlu. Bu güzel haber. Bazılarınız ise yalnız kalmak ve farkındalığını arttırmak istiyor. Güven konusunda hala kafanıza oturmayan şeyler var. Bu dönem yakında bitecek. Arkadaş grupları ile görüşmeler ve kariyer getirisinde kısa süreli bir artış ya da ek gelir bekleyin.

Başak Burcu (özellikle Yükselen Başak): Kariyer getirisi ile ilgili ya da gruplarda yapılan konuşmalarla ilgili canınızı sıkan konuşmalar olmuş olabilir. Sizi sevenlerden en az birisi size hak vermiştir. İşte gerçek olan sadece budur. Bu dönem kısa sürede geçecek. Sizi işinize ve sorumluluklarınıza bakın. Duruma olduğundan daha fazla önem yüklemeyin.

Sabır

Terazi Burcu (özellikle Yükselen Terazi): Birşeylere üzgünsünüz. Bazı şeyleri fazla kişiselleştirmezseniz sorun kalmayacak. Bu aralar "evim evim güzel evim" diyor musunuz? Normalde uzun süredir evde vakit geçirmekten zevk alamamanıza rağmen... Demek ki kafanızı boşaltmanız gerekiyor. Şimdi artık herkes sizi öfkelendirmeyecek. Biraz gevşeyin.

Akrep Burcu (özellikle Yükselen Akrep): Arkadaşlarınız size destek olsa da duygusal anlamda tatmin olmanız transit bitinceye kadar zor. Uzaklardaki bir konu, kişi ya da yüksek öğrenimle ilgili işler sizi üzüyor olabilir. İnsanların bazı fikirleri size ters gelirken sizde düşüncelerinizle kendinizi kolayca savunabiliyorsunuz. İşler sizi gerebilir. Sık sık öfkelenebilirsiniz. Sabırlı olmanız gereken döne bu transitin sınızrlarını biraz aşıyor. Öfke yerine sabır ve işinize bakmayı tercih edin.

Yay burcu (özellikle Yükselen Yay): İş konularında çözmeniz gerekenler hala devam ediyor. İşteki sıkıntılarla ilgili olarak yine işten birisi tarafından teselli edilirseniz sürpriz olmaz. Ortak, eş sizi kıskananlar ya da avukat ve benzeri danışmanlarınızla bazı tartışmalar yaşayabilirsiniz. Sözünüzü sakınmıyorsunuz. Ancak Venüs durumu yumuşatıyor. Uzlaşmacı olmaya çalışın. Önümüz yaz...

Tartışmayın istişare edin

Oğlak Burcu (özellikle Yükselen Oğlak): Ortak, eş, avukat, rakipleriniz ya da mesleki anlamda eş değerleriniz sizi üzüyor olabilir. Bu sefer kendinizi teselli etmekte çok başarılısınız. Kendinize güveniniz tam. Bu kötü durum uzun sürmeyecek fazla kafanıza takmayın. Sosyal çevre romantik eş, spor, ve spekülatif para konularındaki birden fazla seçenekler kafanızı karıştırıyor. Bu konularda hata yapmanız an meselesi. Göreviniz hata yapmamak için iyi düşünüp sakin olmak. Ayrıca vaktinde atağa kalkmaktır.

Kova Burcu (özellikle Yükselen Kova): İş ve ev konularıyla ilgili sözünüzü sakınmıyorsunuz. Oldukça cesaretlisiniz. Sanırım işiniz artık ya sıkıyor ya da istediğiniz şekle sokamadığınız için fazla tat alamıyorsunuz. İş ortamı sizin için önemli. Takıntılı mısınız? Sevdiğiniz bir kişiden destek gördünüz ya da göreceksiniz. Ama bu size yeterli bir tat vermeyecek. Ev konularını ihmal etmeyin. Tatilden sonra yapacaklarınızı planlayın.

Balık Burcu (özellikle Yükslen Balık): Spor, sosyal çevre, çocuklar, döviz, borsa, kripto para gibi spekülatif değerle ve romantik konulardann birinde karşınızdakiler açık sözlülüğünüzle karşı karşıya kalacaklar. Gruplarda bu sıkıntınızla ilgili sizi çok da tatmin etmeyen bir destek alaiblirsiniz. Yakın çevrenizde hareket ve ani gelişen olaylar var. Bunlara düşünerek karar verin. Şu an önceliklerinizden birisi bu alan. Yakın çevre, kısa geziler ve tanıtımınıza odaklanın. Tanıtımınız herşeyden fazla önemli diğer konular dikkatinizi dağıtmasın.

Bu yazıyı kargala!
1 Yorum
ebulak
ebulak
18:49 @ 04.07.2022
Terazi burcu birebir tuttu valla