Gündem Moda & Trend

BABALAR GÜNÜ İÇİN EN BABA HEDİYELER


Deniz Tanyolaç 17 Haziran 08:33

Sizin kahramanınız kim? Hayatınızdaki özel adam babanız, dedeniz, kayınpederiniz, üvey babanız ya da sizi yetiştirmekte parmağı olan kişi için bu özel güne dair bir planınız var mı? Babalar günü yaklaşıyor. Hayatınızdaki en önemli erkeklerden biri olan babanızı mutlu etmek için hediye ya da bir plan arayışında olabilirsiniz. Yazımın bu konuda size yardımcı olacağını düşünüyorum.

Babalar Günü -pek çok ülkede- her yıl haziran ayının üçüncü pazar günü babaların onuruna kutlanan özel bir gündür.

Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. Dodd'un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü. Babasının doğum günü olan 5 Haziran'ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış. Fakat bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir.

Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910'da, Washington'un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge, kutlamaları desteklemiş ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson'dır. Her yıl, haziran ayının üçüncü pazarının, Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. 1972 yılında ise başkan Richard Nixon'ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD'de resmi tatil ilan edilmiştir.

Katolikler ise Babalar Günü olarak farklı bir tarihi kutlarlar. Onlar bu kutlamayı dini açıdan ele alıp Hristiyanlık peygamberi İsa'nın babası anısına, Mart ayının 19. gününü, St. Joseph Günü adı altında babalarına armağan etmektedirler. Bazı ülkelerde bu kutlamalar dinî özelliklerinin dışına çıkmıştır. (wikipwdia)

Babalar günü için hediye almak, onun sizin için ne kadar önemli olduğunu ve hayatınızda olduğu için ne kadar minnettar olduğunuzu göstermenin en ideal yoludur. Babalar günü için uygun hediye almadan önce onun ilgi alanlarını biliyor olmanız lazım. Ufak gözlemler, sohbetiniz esnasında yönlendireceğiniz kaçamak sorular işinizi görecektir.

Açık havada zaman geçirmeyi seven babalar

Babanız eğer doğa yürüyüşlerini, açık havada oturmayı, kamp yapmayı ya da piknikte mangal başını seven birisi ise bu bölümdeki seçeneklere göz atabilirsiniz.

Dayanıklı, katlanabilir, hatta taşınabilir bir sandalye dış mekanlarda vakit geçirmeyi sevenler için ideal bir hediye. Babanız gazete, dergi ya da kitap okurken bir şeyler içmeyi de seviyor mu? O halde bardak veya termos koyma yeri olan ürünler tercih edilebilir.

Seçenek olarak ProWare Üstün Kalite Kamp Sandalye Termal Çantalı ve Masalı ürünü inceleyebilirsiniz. Ayrıca seçeceğiniz bu sandalye, termal çantalı olduğu için içeceklerin daima soğuk olmasını sağlayacaktır.

Hava sıcaklığının yüksek olduğu bir açık havada, buz gibi içeceklerin tadını çıkarmak güzel olur. Bu yüzden ona bir termal çanta hediye edebilirsiniz. Açık hava maceraları için böyle bir çanta, tek kelime ile mükemmel bir tercih olacaktır.

Açık hava deyince piknik sevdalısı babaları da pas geçmeyelim. En çok hoşlandıkları mangal başı için portatif mangal-ızgara seti... Nereye giderse gitsin arabasında ona eşlik edecektir. Bu yüzden pikniklerin şefine yakışır modelleri inceleyebilirsiniz.

Maceraperest bir babanız mı var? Doğa yürüyüşleri seviyorsa olan tüm ihtiyaçlarını bir arada tutacağı bir sırt çantası alabilirsiniz. Yine doğada sık sık yürüyüş yapmayı seven babanıza outdoor ürünler tercih edebilirsiniz. Örneğin; outdoor ayakkabılar... Kaymaz taban, terlemeyi önleyen iç astar ve su geçirmez yapıları ile konforlu yürüyüşler yapmasını sağlayacaktır. Yine tişört, yağmurluk, pantolon modelleri için en sık başvurulan Columbia markasının ürünlerini buradan inceleyebilirsiniz.

Babanıza kişisel hediyeler seçimi yaparken

Çocukluğunuzdan yetişkinlik yıllarınıza kadar yanınızda en büyük destekçiniz olan ve bu zamana kadar sizin için bir çok şey yapan bu muhteşem adamlar için onları gülümsetecek "onlara özel bir hediye" tasarlayabilirsiniz. Kişisel bir hediye için bir kadehin ya da kullanabileceği herhangi bir içki bardağının üzerine, beraber çekilmiş fotoğrafınızı ekletebilirsiniz. Bu onun içeceğini yudumlarken gülümseyeceği bir armağan olacaktır. İşin içine biraz komedi katmak için beraber çekilmiş en komik selfienizi ekleyebilirsiniz. Bardak yerine baskıyı tişörtlerde de yapabilirsiniz.

Teknoloji seven babalar

Teknolojiye merakı olan, teknoloji ile ilgili her şeyi seven babalara özel çok fazla hediye seçeneği var. Örneğin, zamanı değerli babalarınıza tarih göstergeleri bulunan ve alarm da kurulabilen akıllı saatler; adım sayısı, mesafe, kalori, kalp atış hızı, nabız hızı, uyku takibi ve daha fazla veriye ulaşmayı sağlıyor. Apple watch serisi babalar günü için size oldukça fazla seçenek sunacaktır. Farklı markaların akıllı saat modelleri için önceki yazımı inceleyebilirsiniz.

Yeni dünyaya şık bir şekilde adım atmasını sağlayacak kulak içi kulaklıklar, babanıza bu yıl verebileceğiniz en güzel hediyeler arasında. Eğer babanız sık sık telefonla iletişimde bulunduğu bir işe sahip ise ona verebileceğiniz en kullanışlı hediye, Apple Airpod olacaktır. Ayrıca farklı markaların da kulak içi kulaklık modellerini bütçenize göre seçebilirsiniz.

Maceracı babaların her anını şık bir şekilde fotoğraflayacağı bir drone ne dersiniz? DJI Dronelar ve Multikopterler için sayfaya göz atabilirsiniz.

Peki biraz eğlenceli bir hediye seçeneğine ne dersiniz? Beraber de oynayıp eğlenebileceğiniz oyun konsolları babanızın heyecanlanmasını sağlayacaktır. XBOX'ın resmi sitesine göz gezdirebilirsiniz.

Giyimine düşkün babalar

En kapsamlı seçeneğe sahip olan kısım, giyim bölümü. Seçiminiz kıyafetten yana ise sadece babanızın stilini bilmeniz yeterli olacaktır. Keten gömlek şık ve havalı bir görüntü elde etmek için mükemmel bir tercih. Gömleği rahat ve esnek kumaşa sahip şortlarla tamamlayabilirsiniz. Hatta havai bir görünüm için farklı desenler ile ona bambaşka bir tarz katabilirsiniz. Şık ve son derece işlevsel güneş gözlükleri aktif babalar için ideal bir seçenek. Güneşli bir pazar gününe özel, güzel ve kaliteli bir güneş gözlüğü onu şımartmanızı sağlayacaktır.

Babanıza hazırlayacağınız güzel bir kahvaltı ya da akşam yemeği onun mutlu olmasına yetecektir. Peki ona hatıralarla dolu bir hediye kutusu hazırlamaya ne dersiniz? İçine onun gençlik ve çocukluk yıllarında okuduğu "dergi, çizgi roman, eski gazeteler", dinlediği sanatçılara ait "CD, kaset", sevdiği o döneme ait ambalajlı atıştırmalıklar, eski zaman fotoğrafları gibi hediyelerle dolu bir kutu eminim çok farklı hissetmesine neden olacaktır.

Her baba özel ve çocuğunun gözünde birer kahramandır. Bu yüzden ona verebileceğiniz en özel ve en güzel hediye sevdiğinizi söylemektir. Ayrıca onu ne kadar sevdiğinizi anlatan bir video çekmeniz kendisini çok özel hissetmesine yetecektir. Başta kendi kahramanımın ve tüm pelerinsiz kahramanlarımızın günü kutlu olsun.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum