Moda & Trend

CİNSİYET PARTİSİ DÜZENLEME


Deniz Tanyolaç 13 Mart 12:19

Hamileliğinizin en güzel anlarından biri de "bebeğinizin cinsiyetini öğrendiğiniz an"dır. Bu anı sevdiklerinizle birlikte heyecanlı bir cinsiyet partisi ile öğrenmeye ne dersiniz? Cinsiyet belirleme partileri son dönemde çok popüler hale geldi. Bu konuda çok çılgın fikirlerle karşılaşmanız mümkün. "Küçük bir kız mı yoksa erkek mi beklediğinizi" öğrenmek için planlayacağınız partiye fikir edinmek için yazımı okumaya devam edin, ayrıca bir çok yaratıcı fikirle karşılaşacaksınız.

Ultrason tarihinizi ayarlayın

Cinsiyet partisi planlarken tarihi ayarlamadan önce doktor muayenesinde net sonucu almanız önemli. Çoğu kontrolde bebeğiniz cinsiyetini göstermeyebilir. Gebeliğin yaklaşık 20. haftasından sonra cinsiyeti net olarak öğrenebileceğinizi unutmayın. Eğer cinsiyeti eşinize sevdiklerine sürpriz yapacaksanız doktordan hemen öğrenebilirsiniz ama siz de partinizde öğrenmek istiyorsanız o zaman başta doktorunuzla konuşun. Sonucu size söylemeden bir kağıda yazıp verecektir. Sonuç netleşince konuklarınıza haber verebilir hatta partinizde bir tema oluşturabilir, konuklarınızı bu temaya uygun kombinle gelmelerini isteyebilirsiniz.

Süslemeler ile ortamı canlandırın

Cinsiyet partisi yapacağınız alanınızı mavi ve pembe ağırlıklı renklerle süsleyebilirsiniz. Balonlar bu konuda size yardımcı olacaktır. Yine aynı şekilde kurabiyelerinizi mavi pembe gıda boyaları ile renklendirebilir masanızda güzel bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 7391c36e2549747c92d2dc8d6c26284a.jpg

Masalarda gelen konuklara vermek için ruj ve papyondan oluşan özel süslerde şık olacaktır. Mavi pembe renkleri size çok klasik geliyorsa onun yerine arı teması da yapabilirsiniz. Bal arısı temalı süsler sarı ve siyahtan oluşan şeritler ayrıca siyah ve sarıdan oluşan balonlar ile dekorasyonu tamamlayabilirsiniz. Acaba “arımız ne olacak?

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı H3691d341aa2d450397ffb004f0010a32l.jpg

Konuklarınızla biraz eğlenmeye ne dersiniz? Girişte dağıtacağınız tahmin kartlarını sepete koyun. Gelen konuklarınız tahminlerine göre kız ise pembe erkek ise mavi seçim yaparak doğru bilenleri ödüllendirin. Ödül ne mi? "Ödül, bol kahkaha ve mutluluk."

Sonucu açıklama yöntemleri

Geldik en heyecanlı ana. Şimdi herkes aynı anda bebeğinizin cinsiyetini öğrenecek. Geri sayım ve 10, 9, 8, 7...

İşte tam da bu heyecanı nasıl paylaşmanız konusunda birkaç fikir vermek istiyorum. İlk olarak şuan en çok popüler olan yöntem "Balon Patlatma". Siyah bir cinsiyet balonuna bebeğinizin cinsiyetine göre konfeti yerleştirebilirsiniz. Tabi bunu yapan özel yerler var. Siz sadece elinizdeki bakmadığınız kağıdınızla gidip onlardan cinsiyete göre konfeti yerleştirmelerini istiyorsunuz. Zamanı geldiğinde geri sayımla beraber bir iğne yardımı ile balonu patlatıp hep birlikte sonucu öğreniyorsunuz.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image

Sonucu öğrenmenin lezzetli bir yolu daha var. Örneğin her masaya konuklarınızın sayısına göre dışı çikolata kaplı bir kek koyun. Kekimiz içi gıda boyası ile mavi veya pembe krema ile dolu olsun. Geri sayım sonrası aynı anda herkes kekten bir ısırık alsın ve cinsiyeti öğrenin. İsterseniz büyük bir pastanın içine de yerleştirip eşiniz ile beraber pastanızı keserek sonucu öğrenebilirsiniz.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 9506238-it-s-a-boy-cinsiyet-belirleme-balonu.jpg

Diğer bir yöntemde yine balonlarla yapabilirsiniz. En sık karşıma çıkan cinsiyeti öğrenme yöntemi... Büyük bir kutunun içine, kutunun dışında kocaman bir soru işareti ile cinsiyete uygun uçan balon yerleştirin. Böylece geri sayım sonrası kutunun kapağını açtığınızda balonlarınız uçacak ve cinsiyeti öğrenmiş olacaksınız.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı bebek-cinsiyet-partisi-oyunlari

Balonlara devam ediyoruz. Bir panoya 10'a yakın siyah balon asın bunlardan sadece birinde cinsiyeti belirten renkte konfeti olsun. Eşinizle beraber sıra ile dilediğiniz balonu patlatarak oyununuzu oynayın. Bakalım cinsiyetin belirleyen balon kimin elinde patlayacak?

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 71D7VTViO5L._AC_SL1000_.jpg

Pinatalara ne dersiniz? Cinsiyete uygun doldurulmuş pinata ile de tüm konukları da dahil ederek eğlenceye dönüştürebilirsiniz. Bakalım sonuçlar kimin vuruşunda belli olacak?

Tabiii tüm bu sonuç öğrenme oyunlarında kayıt almayı unutmayın. Böylece hem bu güzel anınızı sevdiklerinizle paylaşmak için kullanabilir hem de ileride çocuğunuza göstereceğiniz güzel bir anı saklamış olursunuz.

Sanat eseri oluşturmaya ne dersiniz?

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı tvl.jpg

Sanatçı ruhunuzu ortaya çıkarın. Ayrıca sonunda ömür boyu saklayacağınız bir tablo elde edebilirsiniz. Tuvalin köşesine içi akrilik boya dolu balon yerleştirin. Hatta yanında bir de minik balon şahane olur. Aynı balonlardan birine örneğin biraz koyu mavi ya da pembe diğerine yine aynı rengin tonunu yerleştirip aynı anda patlatın. Tuvale sıçrayan boyalar ile oluşturacağınız desen en anlamlı tablolarınızdan biri olacaktır. Tabii böyle bir etkinlik planlıyorsanız lütfen dışarda olsun. Yoksa temizlik ile zaman kaybedersiniz.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı s-5e4a1a8bc5f14489ea68ad81899f3df2c595fc92.jpg

Karşınızda biri kız çocuğu biri erkek bebek kıyafetleri giymiş iki animatör de gördüğüm ilginç cinsiyet öğrenme metoduydu.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı post-1599816259-5026-cinsiyet-partisi-sis-bombasi.webp

İşi nirvanaya taşıyanları da gördüm: "bir jetle cinsiyet dumanları çıkarıp öğrenen aile"... Bu kadarı da olmaz demeyin; çılgınlıkta sınır yok. Bunun yerine tabii ki daha kolay bir yöntem olarak duman çıkaran fişekler tercih edebilirsiniz. Spor fanatikleri için toz içeren toplar tercih edilebilir. Oldukça zevkli olan bu yöntemde babamızın vuracağı güçlü bir tekme ile kırılan toptan çıkan duman ile cinsiyeti öğrenin.

Son olarak yakın bir zamanda gördüğüm ilginç bir cinsiyet partisini de paylaşmak istiyorum. Aile ve sevdiklerinizi çağırdığınız bir yemekte cinsiyete uygun sunumla da bebeğinizin cinsiyetini duyurabilirsiniz. Hem komik hem de sıra dışı bir sunum. Fotoğraf için Ezgi-Murat çiftine teşekkür ederim. Sağlıkla oğlunuzu kucağınıza alın!

Cinsiyet partiniz eğlenceli ve heyecanlı hale getirmek sizin elinizde. Bu güzel günün tadını çıkarın. Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle. Hamileliğinizin tadını çıkarın!

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum