Sinema & TV

DC evreninin genç koruyucuları: Titans


Onur Ömer Düzgün 6 Ağustos 12:10

DC sevenlerin Daredevil sonrası en fazla sevdiği yapım, sanırım Titans'tır. Daha önce birçok defa hayal kırıklığına uğrayan hayranlar, -Titans ile- bu sefer hayal kırıklığına uğramadı. Nitekim IMDB'de 7,6 puan alan bir dizi oldu.

Titans ilk sezonunda grubun bir araya gelmesinden ibaret. Peki bu grupta kimler var? Nightwing, Beast Boy, Starfire ve Raven ilk katılanlar. Daha sonra Dove ve Hawk da gruba dahil oluyor. Grup oluşmadan evvel karakterlerin neler yaşadığı detaylıca anlatılmış. Nightwing'in -yani Dick- Bruce Wayne'den/Batman'dan nasıl ayrıldığına ve sonrasında neler yaşadığına şahit oluyoruz. Her bölüm neredeyse Dick üzerine yoğunlaşıyor diyebiliriz. Bunu 3. sezonda ise daha fazla hissediyoruz.

Dizi finaline doğru Batman'in -siluet halinde dahi- görünmesi, güzel bir Gotham şehri oluşturulması ve Superboy ve Kripto'nun laboratuvardan kaçması ikinci sezon beklentisini yükseltmişti.

İlk sezon "baş kötü kahraman yok" diyen hayranlar için Titans ikinci sezonda Slade Wilson -yani Deathstroke'u- seriye getirmiş. Hayranlar bu sefer "Titans izliyoruz ama Nightwing ve Batman ön planda. Diğerleri nerede?" serzenişinde bulunmaya başlamışlar. Bu yüzden de ikinci sezonu çoğu hayran beğenmemiş. Bana sorarsanız güzeldi.

Üçüncü sezonda neler yaşandı?

Üçüncü sezona ise şok bir sahne ile başlıyoruz. Robin, Joker'i kendi başına yakalamaya gidiyor. Ne yazık ki yakalanan kendisi oluyor. Bu dram Batman'i fazlası ile üzüyor ve Joker'den intikamını alıyor. Sürpriz bozan olmayacağı için rahatlıkla söyleyebiliriz. Batman, Joker'i öldürüyor! Aslında pek alışık bir durum değil. Batman öldürmez. Özellikle Joker'e kıyamaz. Bir nevi ikisi birbirinin içinde yaşar.

TITANS, titans

Batman'dan nefret edip yanından kaçan Nightwig durumu öğrenir öğrenmez soluğu Gotham'da alır. Amacı Bruce Wayn'e destek olmak ve cenazeye katılmaktır. Cenazenin kalktığını öğrendikten sonra onu ikinci bir sürpriz beklemektedir. Gotham'ın yarasası Gotham'ı terk etmek üzeredir. Bu yüzden şehri Nightwig'e emanet etmek ister.

Her ne kadar bu görevi istemese de Dick yardıma arkadaşlarını -yani Titans'ı da- çağırır. Başta ana düşmanlarının Red Hood olduklarını sanarlar ama plan daha büyüktür. Düşman ise ellerinde olduklarını düşündükleri Korkuluk! Zira Korkuluk ise Red Hood'u kukla gibi yönlendirmektedir.

TITANS, titans

Titans üçüncü sezonda bizi Bruce ve Dick'in iç hesaplaşması da bekliyor. Ayrıca Starfire ve Blackfire'ın kardeş ilişkileri, Beast'in yeni dönüşümleri ve sürpriz geri dönüşler cabası. Peki "sürpriz geri dönüş ne?" DC evreni söz konusu ise işin içinde Lazarus çukuru vardır. Bir nevi Abı Hayat suyu. Ölüyü at içine sağ geri çıksın yani. Ne kadar Lazarus çukurundan çıkan birisi psikolojik olarak yıkım yaşasa da Titans da bu geçerli değil.

Tabii eleştirmemiz gereken detaylar da var. Benim bu sezon takıldığım unsurların başında Superboy geliyor. Çok geri plandaydı. Ne kadar yarısı Superman yarısı Lex olsa da pek hissedemedik kendisini.

Bruce Wayne olarak karşımıza çıkan Iain Glen role yakışmış diyebiliriz. Dick'i oynayan Brenton Thwaites de role iyice ısındı. Ama Korkuluk olarak karşımıza çıkan Vincent Kartheiser konusunda aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Özellikle makyaj ve tasarımı konusunda bence vasattı.

Titans dördüncü sezon çekimlerine Nisan 2022'de başladı. Kadroya kimler, hangi karakteri canlandırarak dahil olacak merakla bekliyoruz. Elbette 4. sezonda neler yaşanacak ayrı bir merak konusu. Bekleyip göreceğiz.

Dizinin karavan puanı,

????
https://www.youtube.com/watch?v=6ttU1iKSpdA
Bu yazıyı kargala!
0 Yorum