Astroloji

DOLUNAY İKİZLER BURCUNDA: 5 ARALIK – 19 ARALIK


Çağlan Tunçbilek 30 Kasım 06:37

Aralık ayının ilk haftası ile beraber Dolunay ikizler burcunda. Yani sosyalleşmenin artacağı haftalar başlıyor. Ayrıca grip, nezle, baş ve boğaz ağrısı, boyunla omuz bölgesinde tutulmalar muhtemel. Hekime danışmadan ilaç almayın. Diş eti ve kemik sorunları ve baş ağrısı olabilir. (etkiler başladı bile) Astrolojinin, ezoterizmin, yazarların (dergi, gazete, vb. dahil) ön plana çıkacağı günler.

Çevremizi kontrol etmeye çalışmak ters tepebilir. İnsanlara ve uzmanlıklarına güvenin. İş yapmalarına müsaade edin. Kendi işimize odaklanmamızın uygun olduğu günler. Yani işlerinizi tam yaparak çevrenize örnek olun. Bu dönemde zihnimiz çok işleyecek. Bu yüzden yaratıcılığımız artacaktır. Uzun süredir çözemediğimiz konularla ilgili çözümler birden zihnimizde ortaya çıkabilir.

Bu dönemde havada tartışmaya zorlayan bir enerji var. Bu bize iyi gelmeyecek. Sosyallik artarken tartışmalara girmemek büyük maharet isteyecek. Takım çalışmasına girip görev adamı olmayı kabul etmek bireyi başarılı kılacak.

KOÇ BURCU

Değiştiremediğiniz şeyler size acı veriyor. Bu dönemde yakın çevrenize odaklanmak daha iyi olacak gibi... Uzaklardan (üniversite ya da konusunda uzman bir şahıstan) bazı teklifler aldıysanız bu pek uygun bir teklif değil. Bu teklif kadersel olarak sizi çekse de uzun soluklu olmayacak.

BOĞA BURCU

İşinize odaklanın. Bu aralar psikolojinizi korumanın yolu bu. Çalışmıyorsanız ev işlerine odaklanın. Gelecekle ilgili hayalleriniz ve kariyer getirisi ile ilgili plan ve düşüncelerinizin gerçekliğini, yakın ve güvendiğiniz bir arkadaşınıza danışmanızı tavsiye ederim. Başkalarının para, vergi ve benzeri işlerine koşturmak size iyi gelmeyecek. Ama sorumluluklar yerine getirilmeli. İş konuları ile ilgili sıkıntılarınız varsa etik davranışları tercih edin.

İKİZLER BURCU

Evet; duygularınız önemli. Kendinize dönmek iyi gelecek. Ortaklık ve benzeri teklifler sizin için mantıksız. Karşınızdaki kişi ya da kişiler bu şekilde enerjinizi tüketecektir. Nitekim öfkenizi kontrol etmek, kontrolün sizde olması demek olacak. Başkasının parası, vergi ve benzeri işleri, miras konuları, gizli ilişkiler bu dönemde iyi gelmeyecek. Gelecekle ilgili umutlarınızın gerçekleşme ihtimalinin düşük olduğu düşüncesi acı verici olabilir. Ayrıca bu dönemde arkadaş gruplarından uzak durmanız daha mantıklı olacaktır.

YENGEÇ BURCU

Başkalarının çok bilmediği özel konular sizi üzüyor. Ancak bu konuların üzerine gitmeyi başarırsanız iyi gelecek. Daha da güzeli, yeni farkındalıkların olgunlaştırıcı ve huzur verici etkisi olacak. Özellikle hayvanlara yardım ya da hayırseverlik bu dönemde iyi gelecek. Yengeçler bu dönem bittiğinde kendinizi daha olgun hissedeceksiniz.

ASLAN BURCU

Gelecekle ilgili planlarınıza, kariyer getirinize, arkadaş gruplarına katılmaya odaklanmanız iyi olacaktır. Akrabalardan görüşme teklifleri ters zamanlarda olursa -özellikle çocuğu olanlarla- buluşmayı istemeyebilirsiniz. Yine sosyal çevre ve özellikle iş çevresinden gelen görüşme teklifleri de ters zamanlara denk gelebilir. Eşinizin ailesiyle de çok görüşmek istemeyeceğiniz bir dönem. Ayrıca bu aralar zorlayıcı spora hayır.

BAŞAK BURCU

İş, eş, küçük eğitimler ve patronlara odaklanmak uygun görünüyor. Evdeki olaylar ya da evde yalnızken hissettikleriniz çok çekici olmasa da çok uzun sürmeyecek ve bir süre sonra bitecek. Yani sabredin.

TERAZİ BURCU

Bu dönemde iyi gelmeyecek olan yakın çevreniz (kardeşler, kuzenler, akrabalar) vaktinizi muhtemelen çok harcayacak. Zira yapacakları hiçbir teklif çekici değil. Duygu sömürüsüne dirençli olun. Daha çok hayat felsefenizi geliştireceğiniz, yüksek öğrenim ya da konusunda uzman birisiyle diyalog kuracağınız ya da toplumun geniş bir kısmını ilgilendirecek bir konuya odaklanacağınız bir dönem olursa daha iyi olur.

AKREP BURCU

İşte ya da ev işleri ile ilgili konularda yapmanız gerekenleri yapın. Gerçekleşecek diyaloglar görev gibi olsa da kısa süre sonra verimsiz ya da sıkıcı konular gündeminizden çıkacaktır. Sabredin. Başkalarının paralarını kullanmak, vergi borçları ile ilgilenmek, bazı gizli konularınızla -belki de ruhsal konularla- ilgilenmek, birilerine yardım etmek sizin için bu iki haftalık dönemde daha hayırlı olacaktır.

YAY BURCU

Eş, ortak, partner ve danışmanlara odaklanmak ve ayrıca -varsa- size açıkça saldıran düşmanlara karşı kendinizi korumak öncelik verilmesi gereken konulardır. Tarafsız baktığınızda size çok da mantıklı gelmeyecek konularda, hareket etmek yerine sabit kalmanız bu dönemde daha mantıklı olacaktır.

OĞLAK BURCU

Çok fazla tek başına kaldığınız bu zamanlarda, kimsenin bilmediği konularda size iyi gelmeyecek başlangıçlarla ilgili düşünceleriniz var. Oysa ufak tefek hastalıklarınız, varsa evcil hayvanlarınız, çalıştığınız işiniz ve oradaki arkadaşlarınız ve ev rutinlerine odaklanmanız daha verimli. Özellikle iş yerinde kafanıza takılan çözümlenmemiş bir konuyu çözmek çok daha mantıklı olacaktır. Bu dönemde maceranın da mantığın da adı üstünde. Ona göre hareket edin.

KOVA BURCU

Grip, nezle, adale ağrısı olmamak için kendinize dikkat edin. İşi takıntı yapmayın. Bu dönemde kariyer getiriniz ile ilgili teklifler, arkadaş grupları ile fazla vakit geçirmek ve gelecekle ilgili fazla düşünmek yerine çocuklarınız, sevdiğiniz insan, bazı yatırımlarınız, yürüyüş, işten ya da hobilerden gelen yakın arkadaşlarınızla görüşmek daha uygun olacaktır.

BALIK BURCU

Toplum önü duruşu (iş, eş, kariyer, anne) ile ilgili bu aralar yapmanız gerekenleri yapın ama esas odağınız evde arka plan çalışması olmalı. İşle ilgili konularda canınızı fazla sıkmayın. Hatta sizi aptal zannetsinler. Ev hanımı iseniz sizi hizmetçi gibi görsünler. Önemli değil ki bu durum her şeyde olduğu gibi sonsuza kadar sürmeyecek.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum