Moda & Trend

ELBİSE: YENİ BİR BENLİĞİN BAŞLANGICI


Deniz Tanyolaç 11 Nisan 10:26

2020 yılına bir emoji koymak isteseydiniz emojiniz ne olurdu? 2020 yılı hiç kimse için iyi bir yıl olmadı fakat gelecek neden heyecan verici olmasın? Bu sürecin bana öğrettiği hayatın güvensizliklere ve sizi geride tutan şeylere takılmayacak kadar kısa olduğudur. Bu nedenle bir elbise yeni bir benliğin başlangıcıdır. Güzel günleri göreceğimize inancımızı tazeleyerek 2021 ilkbahar-yaz koleksiyonlarını kargalamaya başlayalım.

İlkbahar geldi. Bahar-yaz koleksiyonları her rengi, stili, çok çeşitli tasarım seçenekleri ile bize sunmakta. Peki sen ne arıyorsun? Her ne ise aradığın kargalamaya devam burada bulacağına eminim.

Siyah elbiseler her zaman sonbahar-kış koleksiyonlarına ait gibi görünür. Fakat uygun hafif kumaşlar ve çok sayıda çekici kesim kullanarak ilkbaharda kullanılabilecek tasarım oluşturabilir. Ayrıca katmanlı tül, dantelli kumaşlar, ışıltılı ilaveler ile bakışları üzerinizde toplayabilirsiniz. Böylece ilkbahara havalı bir giriş yapabilirsiniz.

Bahar elbiselerinin güzel olduğunu inkar etmek mümkün değil. Elbette, her güne hitap eden trendlerle karşılaşmak mümkün. Kabarık kollar gibi el işi örme dokulu elbise modelleri bu yıl sabit kalıyor. Bunun yanında "bana bak" renkler, şeffaf kumaşlar ve mini elbise modelleri 2021 baharının sunduğu trendler arasında.

Muhteşem renk paleti içeren ilkbahar sezonunda tercih edeceğiniz bir modelde gömlek elbise modelleri. Ayrıca bu modellere birkaç parça daha ekleyerek sıradanlıktan uzaklaştırabilirsiniz.

Peki sizin tercihiniz nedir? Kısa, uzun, düğmeli, yakalı, yırtmaçlı...

Şıklığına ve konforuna düşkün olan moda severler sandalet, sneakers ayakkabılar ile kombininizi tamamlayabilirsiniz.

Elbise ile cesur ve cüretkar ol!

Eğer bir elbise sizi gülümsetmiyorsa onu satın almayın!

Hepimizin biraz mutlu olmaya ihtiyacı var. Bu yüzden yeni sezon bütün bu olumsuzluklara inat yüzünüzü güldüren desenler, iç açıcı renklerle geliyor.

Sezonda karşımıza sıklıkla çıkacak bir başka model sırt dekolteli elbiseler.

2021 baharı için odak noktası açık sırtlar olacak. Düşündüğünüzden daha çok yönlü olan bu stil mükemmel bir plaj elbisesi olarak da karşımıza çıkmakta. Daha sonra plaj kıyafetlerine değineceğiz.

Sırt dekolteleri tüm gözleri sırtınızda toplarken, çekici bir hava ile romantik bir görünüm yaratıyor.

İlk yazımda bu yıl kendinizi prenses gibi hissedeceğiniz kabarık modellerin geri döndüğünden bahsetmiştim. Kargalayanlar hatırladı. Bu yüzden çiçek gücünden yararlanılan, gündelik, düğünler, buluşmalar, özel geceler için nefes kesici elbiseler vitrinlerde yerini almaya başlayacak.

Eşofmanlara ara verip gardırobunuzda elbiselere yer açmamızın vakti gelmedi mi?

Konforundan vazgeçemeyenlerdenseniz eğer sezonda kendinize yer bulabilirsiniz. Çünkü tasarımcılar sizi de düşünerek sevimli elbiseler ile karşınıza çıkmaya hazırlanıyor.

Evde daha çok vakit geçiriyoruz ve daha fazla insan evden çalışmaya yöneliyor. Bu sebeple bu yaz çok yönlü giyinme önemli olmaya devam edecek. Ayrıca evde veya dışarıda, aynı zamanda Zoom üzerinde çalışırken de giyilebilir modeller sıklıkla tercih edilecek. Tabi Zoom toplantılarınızda üstünüzü toplantıya uygun altınıza pijama tercih etmiyorsanız. Düşünün toplantının ortasındasınız bir an içeriden gelen sesle ayağa kalkıyorsunuz, kamera açık, gözler üzerinizde...Artık çok geç iş arkadaşlarınız sizin en doğal anınıza tanıklık ediyor. Çoğumuz bu durumu yaşamış olabiliriz yada başımıza gelebilir o yüzden daima dikkatli olmakta yarar var yoksa böyle konu olursunuz.

Bir kadın gülümsüyorsa elbiseleri de gülümser. Yüzünüzden gülümseme eksik olmasın.

Film önerisi: Coco Avant Chanel (Coco Chanel' den Önce), (2009)

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum