Moda & Trend Yaşam

ELMA VÜCUT YAPISI VE DOĞRU KOMBİNLER


Deniz Tanyolaç 3 Ekim 09:55

Kendinden emin ve mükemmel bir görünüm elde etmek ister misiniz? Doğru kıyafeti seçmek aslında önce vücut yapısını tanımakla başlıyor. Bu yazı dizimde, belki fark etmediğiniz vücut yapınızı keşfedeceksiniz. Daha sonra vücut yapınıza göre doğru kıyafeti seçerken artık zorlanmayacaksınız. Serimiz, elma vücut yapısı ile başlıyor. Yazımda bu vücut yapısının özellikleri ile beraber güzel görünmek için ipuçları bulacaksınız..

Moda trendleri yerine vücut şeklinize göre giyinin.

Elma Vücut yapısı

Elma şekli, dairesel ve yuvarlak vücut şekli olarak da bilinir. Bel ölçünüz omuzlarınızdan ve kalçalarınızdan büyük ise elma vücut yapısına sahipsiniz demektir. Bu vücut tipine sahip olanların aynı zamanda özellikleri şöyledir;

  • Dar kalçalar
  • Belirsiz bel
  • Ortalamanın üstü göğüsler
  • Göğüs kafesi ve sırt kısmı geniş
  • İnce ve uzun güzel bacaklar.

Bu vücut yapısında aslında ağırlık karın kısmındadır. Bu yüzden dikkati buradan uzaklaştıracak doğru kombinlerle oldukça şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu vücut tipinde bacaklar, daha çekici bir görünüme sahip olduğu için vücudun alt kısmını vurgulamanız önemlidir. Örneğin vücudun alt kısmına seçeceğiniz parça parlak renklerde olabilir.

Alt giyim seçimi nasıl olmalıdır?

Tercihiniz etekten yana ise, etek ucunda detayları olan modeller tercih edin. Çünkü bu model etekler, bacaklarınızı ön plana çıkararak dikkatleri karın bölgesinden uzaklaştıracaktır. Eteklerde maksi boy tercih edebilirsiniz. Tercihlerinizde lastik bel, büyük kurtarıcı olacaktır. Yine aynı şekilde bel bölgesini gizlemek adına yüksek belli modeller, vücudunuzun üst kısmının daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Etek modellerindeki parlak detaylar yada asimetrik kesimlerde yine doğru bir seçim olacaktır. Etekleriniz kışın kazaklarla, sweatshirt veya gömleklerle, yaz mevsiminde ise tişört, gömleklerle tamamlayabilirsiniz.

Catherine Zeta Jones, Angelina Jolie, Drew Barrymoore elma vücut tipine sahip ünlülere örnektir.

Elma vücut yapısında sahip olanlar nasıl pantolon seçmelidir? Daha önceden bahsettiğim gibi ilgiyi alt kısma seçmek bu vücut tipinde kurtarıcı olacaktır. Bu yüzden renkli ve desenli pantolon modelleri, tercih etmelisiniz. Aynı zamanda pile detaylı, dökümlü, kuşak kemerli modellerde kurtarıcı olacaktır. Kot pantolon seçimlerinde ise bol, düz ve geniş kesim modeller seçmelisiniz. Dar kesim pantolonlardan kaçınmalısınız. Bu tarz pantolonlar, geniş karın bölgesini vurgulayarak istemediğimiz bir görüntü oluşturacaktır. Yine aynı şekilde yüksek belli modeller de dikkati bel kısmına yoğunlaştıracağından kaçınmanız gereken model arasındadır.

Vücudun üst kısmında tercih edilecek parçalar nelerdir?

Tişört tercihlerinde V yaka modeller, oldukça başarılıdır. Straplez bluzlar bu vücuda sahip olan kişilerin tercih edeceği şık modeller arasındadır. Seçimlerinizde bel detayları olmayan modelleri seçmeniz gerekmekte. Aynı zamanda geniş bir omuza sahip bu vücutlar için, omuzlarda detaylar istenmeyen görüntü oluşturacaktır. Bu nedenle bluzlarda omuz detayı yerine aksesuar, tercih edin. Dar yakalar ve yüksek boyunlu üstler de, tercih etmemeniz gereken modellerdendir.

İpek, keten, saten ve kadife kumaşlar ince bir vücut görünümü elde etmenizi sağlar. Bu yüzden her zaman yumuşak ve akıcı kumaştan oluşan modeller tercih edin.

Üst giyim seçimlerinizde baskılı modeller, düz renklere göre görmek istemediğiniz bölgeleri daha iyi gizler. Crop top ve dar modeller yerine, kalça hizasının altında bluzlar tercih etmelisiniz.

Ceket seçimlerinde omuzları tam oturan, boyu kalça kemiğinde biten özel blazer modeller tercih edin. Ceketlerinizi önü açık kullanın ve kemer, kuşak gibi aksesuarlardan kaçının.

Tek parça seçimler

Elbiseler, vazgeçilmezimizdir. Peki elma vücut yapısında, model tercihimiz nasıl olmalıdır? Tişört seçimlerinizde olduğu gibi elbiselerde de V yaka modeller tercih edebilirsiniz. Dikkati orta kesimden uzaklaştıran modeller harika örneklerdir. Desenli kumaşlar orta kısmın gizlenmesine yardımcı olacaktır.

Gömlek elbiseler, sizi gündüzden akşama taşıyacak şık gardıropların olmazsa olmazlarından biridir. Bu tarz elbiseleri sandalet ve spor ayakkabı ile tercih edebilirsiniz.

Elbiselerinize bir kemer eklemek istiyorsanız geniş model kemerler yerine her zaman ince veya koyu renkli kemerler tercih edin.

Tulum seçiminizde yine dar kesimlerden kaçının. Orta kısmı daha geniş ve kısa tulumlar doğru seçim olacaktır.

Elma vücut yapısında, belinize daha az dikkat çekmeyi başardığınızda oldukça güzel bir görünüm elde edeceksiniz. İhtiyacınız olan tek şey, doğru parçaları seçmek olacaktır. Yazımın bu konuda size yardımcı olması dileğiyle.

Eğer bu vücut tipine uygun değilseniz diğer yazılarımı inceleyin.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum