Moda & Trend

GERÇEKTEN BÜYÜK BİR TREND: OVERSİZE TİŞÖRT


Deniz Tanyolaç 18 Temmuz 09:14

Bazı günler "rahat, havalı ve hareketimizi kolaylaştıran kıyafetler" tercih edebiliyoruz. Böyle bir ruh halinde iken tek ihtiyacınız olan "oversize bir tişört". Ancak oldukça bol olan bu trend modeller doğru kombinlenmediğinde özensiz bir görünüme neden olacaktır. İşte bu yüzden "hem rahat hem şık görüntü" için sizlerle bir kaç kombini beraber inceleyeceğiz.

  • Günlük görünümün yanı sıra şıklığına da önem verenler! "Yüksek bel bir pantolon" ve "bol kesim, beyaz bir tişörtü" kombinleyip altın, kalın bir zincir ile bütünleyebilirsiniz.
  • Kombininiz spor ayakkabı ile günlük kullanıma uygundur. Fakat şık topuklu bir ayakkabı ve uyumlu bir çanta ile de kombininizi geceye taşıyabilirsiniz.
  • Beyaz bol kesim tişörtünüzü kloş, mini eteğin içine sokarak da tamamlayabilirsiniz.
  • Oversize tişört yine aynı şekilde oversize bir blazer ile zirveye taşınabilir.
  • Klasik bir oversize blazer, beyaz bir tişört, kot şort ve topuklu sandaletlerle harika bir görünüm elde edebilirsiniz.

Tişörtleriniz taytınızın üzerine salın!

  • Biraz tarzınızı değiştirmeye ne dersiniz? Bacaklarınızı olduğundan daha uzun gösteren bisiklet model taytlar ile oversize blazer ve tişört oldukça gösterişli görünmenizi sağlayacaktır. Gün içerisinde bu kombini spor ayakkabı ile kullanabilirsiniz. Ayrıca topuklu ayakkabı ile de daha özel davetler için tercih edebilirsiniz.
  • Renk seçiminde özgür olun bazen uyumsuz renkler size bonus kazandırabilir.

Tişörtü, elbise gibi kullanmak istemez misiniz?

Bu özel stil seçimi, sıcak havalarda çok rahat edeceğiniz bir seçim olacaktır. Üzerinizde hiç kıyafet yokmuş hissi, sıcaklığın tavan olduğu zamanlarda tercihlerin ilk sırasında yer alacaktır. Bedeninizden bir kaç beden büyük oversize tişört seçenekleri ile bu görünümü elde edebilirsiniz.

Grafik baskılı, uzun ve bol tişörtünüzü kemerle de taçlandırabilirsiniz. Ayrıca minik bir çanta, belki bir şapka, sizi gün boyu serin hissettirecektir. Sezonun uzun tercih edilen çorapları ve spor ayakkabı ile ya da sandalet tarzı bir terlik ile bütünleştirebilirsiniz.

Grafik baskılı tişörtünüzü bir şort, spor ayakkabı ve beyaz uzun çoraplarla tamamlayın. Hem bir elbise hem de tişört görevi görecektir.

Yaz şıklığını tamamlayan şortlar, günlük kullanımın yanı sıra özel günlerde ve iş hayatında en çok tercih edilen parçalardan. Bu yüzden şehir hayatının bir parçası haline gelen şortları, yine oversize bir tişört ile kombinleyebilirsiniz.

Bol bir jean ile oversize tişörtünüzü, minimalist sandaletlerle tamamlayın. Hem rahat hem de şık bir görüntü oluşturacaktır. Tercihiniz dar jeanlerden yana ise yine spor ayakkabı ile pantolonun beline tişörtünüzü sokarak hazır hale gelirsiniz.

Rahatlığın ön plana çıktığı oversize tişörtlerle doğru eşleşme yapıldığında oldukça şık olacak kendinizi iyi hissedeceksiniz. Zaten en önemli özelliği de beden sıkıntısının olmamasıdır. Ayrıca tişört alışverişinizde bir beden büyük alın veya erkek tişört modellerinden tercih edin. Bol kesimli ürünleri denemekten vazgeçmeyin.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum