Güncel Gündem

Gündem: Bin Derdim Var; Az Da Tepkim


Onur Nurdoğan 22 Aralık 11:06

Bugün göğüs dekoltemde tepki var.

“Önümüzdeki dönemlerde karşılaşabileceğimiz şoklara karşı eskisinden çok daha dirençli ve dirayetli bir Türkiye ekonomisi göreceğimizi vurgulamak isterim” dedi Nureddin Nebati. Bakanımızın belirttiği gibi etkiye tepki kabiliyetimizin gün geçtikçe geliştiğine inananlardanım. Yaşadığımız birbirinden farklı şoklara karşın gösterdiğimiz reaksiyonlar bizi bu bağlamda olgunlaştırdı.

“Hava sıcaklığı yarından itibaren 10 derece birden düşecek” denildiğinde şok mu olmamız gerekiyor? Geçen yıl mı doğdum da şaşırayım; ki verdiğim tepki amatör olsun!

“Yeni yıla yepyeni umutlarla 'merhaba' diyoruz. 2023 yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılını birlikte selamlayacağız” diye başlayan, “bu uzun ve zorlu yolculukta belki 81 ilde adım atmadığınız yer kalmayacak. Gittiğiniz her yerde yanıbaşınızda olacak, yeni yıl armağanımı kabul etmeniz beni mutlu edecektir” şeklinde devam eden bir mektup yazmış Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç. İddia odur ki; 200 adet 1.450 TL’lik spor ayakkabı göndermiş CHP’li vekil ve parti meclisi üyelerine. 290.000 TL para yapar kargo bedavaysa. Belediyenin bütçesinden böyle bir şeyin gerçekleşmiş olma ihtimalini düşünmüyorum. Çünkü düşünecek başka bir dünya derdim var. İkamet ettiğim ilçenin belediye başkanı olarak yüreğime su serpmesini de beklemiyorum. Çünkü beklentilerim başka...

Başka ne anlatayım?

Facebook’a face, Instagram’a insta diyenlere selam veriyor ve alışveriş merkezinde tuvaletine giriyorum. Hangi pisuvara çişimi yapayım, hangisine daha az işenmiştir, hangisi daha az kirlidir diye düşünüyorum. Girişe göre en uzaktaki mi daha temizdir yoksa sondan bir önceki mi? Şayet içeri girenlerin çoğu benim gibi düşünüyorsa en çok işenene işiyorum muhtemelen. Dediğim gibi derdim çok...

Cumhuriyetin ilanı 29 Ekim 1923’ten bu yana 12 farklı cumhurbaşkanı gördü ülkemiz. Tayyip Erdoğan 2014 yılından bu yana cumhurbaşkanımız. 2023'te aday olup, seçilir ve 5 yıl daha görevini ifa ederse görev süresi dip toplamda 14 yıl olacak. Şuraya yazıyorum! 14 yılda bırakmaz! Bir yolunu bulup en az 1 yıl daha o koltukta oturacaktır!

Seçmen sandığa gitmese ne olur? Böyle bir tepki doğru olur mu? Kötünün iyisine oy vermek istemeyenler, içi ferah olmadan oy vermek zorunda olanlar… Falancalar filancalar... Ne olur böyle bir tepki verilse? YSK veya anayasa ne diyor bu duruma? Ya da çok mu önemli ne dediği? Atatürk o koltuğa 1923'ten 1938 yılına kadar oturdu.

Özgür Özel de "CHP Grup Yönetimi olarak Maltepe Belediye Başkanı'nca yapılmak istenen bu gönderimi doğru bulmadığımızı belirterek, grubumuza gönderilen paketlerin meclise kabulü ve dağıtımını engelledik. Bizi aşan alternatif yollarla yollandı ise paketler milletvekillerimizce iade edilecektir'' dedi. Yazık değil mi? Cebine yazık değil mi başkanım?

İki veya daha fazla maddenin birbiri ile etkileşmesi sonucu kendi özelliklerini kaybederek yeni özellikte madde oluşturmasına kimyasal tepkime diyoruz. O vakit; iki veya daha fazla insanın birbiri ile etkileşmesi sonucu kendi özelliklerini kaybederek yeni özellikte insan oluşturmasına da insanoğlu diyelim.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum