Astroloji

GÜNEŞ - SIRIUS KAVUŞUMU


Konuk Yazar 5 Temmuz 08:44

Her yıl temmuz ayının ilk haftasında 3-7 Temmuz aralığını kapsasa da aslında tam etkili zamanı 6 Temmuzdur-, Dünya ile Sirius yıldızı arasında kutsal bir enerji kapısı oluşur. Güneş-Sirius kavuşumu sırasında gökyüzünde yüksek titreşimler ve ruhsal dönüşüm gerçekleşir. Bu durum Güneş, Yengeç burcunun 14. derecesinde bulunan Sirius yıldızı ile kavuştuğunda olur. Güneş-Sirius kavuşumu "kaderin yazıldığı gün" olarak geçer. Çok parlayan, çıplak gözle görülebilen, dünyamıza en yakın olan kutsal sabit yıldızdır.

Sirius yıldızı ve mitoloji

"Köpek Yıldızı" ya da " Demir Kazık" olarak da geçer. Demir kazık; evrenin direği, göğün kapısı olarak nitelendirilir. Temmuz, Ağustos ayları orta ve kuzey enlemlerde kavurucu sıcak olduğunda "köpek günleri" diye anılır. Köpek yıldızı olarak da geçen Sirius günlerinde, köpek ısırmalarında da artış görülmüştür. Kuran-ı Kerim'de, Necm Suresinde Şi'ra yıldızı olarak geçmektedir. Sirius, farklı dillerde Sothis, Şi'ra, Serios, Kak-si-du, Huşi gibi adlarla anılmıştır. Eski Türklerde, Tanrının ışıklı ülkesi olan gökyüzü ile yeryüzünü birleştiren bir kapı olarak da geçmektedir. Ezoterik öğretilerde köpek, kurt, çakal biçiminde simgelenmiştir. Ok ve yay ile ifade edilmiştir.

Yunan mitolojisinde avcı Orion'un köpeğidir.

Çin geleneğinde, göksel sarayın bekçisi göksel kurttur ve nereden geçtiği bilinmeyen "Göksel Kurt" ifadesi Orta Asya Türkçesi'nde "gök böri" ya da "bör-teçene"dir. Çin mitolojisinde Sirius, yay ile ifade edilir. Sirius'un Çince'deki adı Hu-Şi, "Yay ve Ok" anlamına gelir.

Mısır'da ölüleri öteki aleme götüren Anubis'tir. Türk mitolojisinde göksel sarayın bekçisi Kutsal Kurt Asena'dır. Roma mitolojisinde Roma şehrinin kurucuları Romelus ve Remus'u emziren ilahi kurttur. İslam'da ise Zülkarneyn'in bu yıldıza giderek Yecüc ve Mecüc'ü hapsettiği düşünülür.

Haftalık görünüm

Güneş - Sirius kavuşumu dilek, istek, niyet, dua için verimli zamanlardır. Özel enerjilerin olduğu bu günlerde niyetlerimizin karşılığının bulacağı, enerjilerin yoğunlaştığı özel zamanlardır. Yüksek bilince ulaşma, derin bilgiler ve farkındalıklar olan zaman kalitesidir. Büyük başarı ve yükselme, ün ve yetki, mali konularda büyük şans, refahı temsil eder. Bilim ve edebiyatta, astrolojide, hükümet ve halkla ilişkili konularda, işletmede, metallerle ya da Mars'ın temsil ettiği işlerle ilgili başarı ve iyi bir evlilik habercisidir ama tüm bunlarla birlikte zor durumlar ya da riskler de mevcuttur. Ayrıca Güneş - Sirius kavuşumu yaratıcılık, sahne becerisi, görsel yeteneklerin artacağı zaman kalitesidir. Olumsuz yönü kullanıldığında hırs ve gurura dikkat edilmesi gerekir.

Bunun dışında bu hafta;

  • Ay, Boğa burcunda başlıyoruz.
  • Salı günü Merkür - Neptün karesi,
  • Çarşamba günü Venüs - Satürn karşıtlığı,
  • Perşembe günü Venüs - Uranüs karesi,
  • Cumartesi günü Yengeç burcunda yeni ay gerçekleşecek.
  • Pazar günü Merkür, Aslan burcuna geçiş yapacak.

Bu gökyüzü olayları hangi mesajları veriyor?

Koç ve yükselen Koçlar

Hafta başı maddi konular önem kazanacak hatta evinizle ilgili değişimler, alışverişler de gündeme gelebilir. Hafta ortası Ay'ın İkizler burcuna geçmesiyle iletişimi yoğun günler geçirebilirsiniz ayrıca yakın çevreniz tarafından da yanlış anlaşılabilirsiniz. Alıngan olmamak, gerginlikleri engelleyecektir. Yengeç burcunda gerçekleşecek Yeni Ay ile birlikte evinize odaklanacaksınız ancak yeni başlangıçlar için cumartesi uygun değil. Ay'ın görünür olmasını bekleyin. Pazar günü Ay, Aslan burcuna geçecek ve çocuklarınız veya aşk hayatınızla ilgili konular öne çıkacaktır.

Boğa ve yükselen Boğalar

Haftaya Ay, sizin burcunuzdayken başlayacaksınız. Kişisel konular daha ön planda olacak bununla birlikte salı günü, dikkatinizi toplamakta zorlanabilirsiniz. Çarşamba günü Venüs-Satürn karşıtlığı ilişkilerde güvensizlik ve yalnızlık duygusunu attırabilir ayrıca perşembe günü, Venüs -Uranüs karesi ilişkilerde ani kopuşlar getirebilir. Yeni ay ise yakın çevreniz ve arkadaşlarınız iletişimle ilgili yeni başlangıçlar verecektir. Pazar günü ise çevrenizle iletişiminiz daha da artacak.

İkizler ve yükselen İkizler

Hafta başı rüyalarınız öne çıkabilir. Ay'ın salı günü sizin burcunuza geçmesiyle iletişimin yoğun olacağı iki gün yaşayacaksınız hatta hafta ortası ilişkilerinizde zorlanacaksınız. Cumartesi günü gerçekleşecek yeni ay maddi konuları öne çıkaracak. Ayrıca hafta sonu enerjik bir yapıda olacaksınız. Pazar günü spor için oldukça uygun olacak.

Yengeç ve yükselen Yengeçler

Hafta başı çevrenizdeki kişilerle ilgili konulara ağırlık vereceksiniz hatta amaçlarınız doğrultusunda arkadaşlarınızla görüşmeler yapabilirsiniz. İmaj değişikliğine de gidebilirsiniz. Hafta ortası ise özellikle ilişkilerde zorlanabilirsiniz. Hızlı kararlar vermeyin. Dikkatli olun. Cumartesi günü gerçekleşecek yeni ay ise hayatınıza yeni başlangıçlar getirecek. Ayrıca bireysel konulara, zihinsel olarak daha fazla odaklanacaksınız.

Aslan ve yükselen Aslanlar

Hafta başı Ay, kariyer konularınıza dikkat çekecek. Hafta ortası ise sorumluluklarınız artacak. Ayrıca kendinizle ve ilişkilerinizle daha çok mücadele edeceksiniz. Cumartesi günü gerçekleşecek yeni ay, arka plan attığınız konuları görünür hale getirecek. Pazar günü ise Ay, Yengeç burcuna geçecek ve özellikle ailevi konulara odaklanacaksınız.

Başak ve yükselen Başaklar

Yurtdışı ve yabancılarla ilgili konular haftanın ilk günü sizi meşgul edecek bununla birlikte hafta ortası kariyerinizle ilgili görüşmeleriniz artacak. Bunula birlikte özgürlük alanlarınıza müdahale edilmesinden hoşlanmadığınız bir hafta olacak sizin için. Özellikle ilişkilerinizde bu konuda zorlanabilirsiniz. Yeni Ay'da kariyerinizde güzel gelişmeler sizi bekliyor olacak. Merkür'ün Yengeç burcuna geçmesiyle, sosyal çevrenizdeki konulara daha fazla kafa yoracaksınız.

Terazi ve yükselen Teraziler

Hafta başı, ikili ilişkilerinizle olan ortak kazançlarınız öne çıkacak. Ayrıca salı günü hukuksal konularla ilgili görüşmeler yapabilirsiniz. Yeni Ay, kariyerinizle ilgili konularda beklenmedik gelişmeler yaşatabilir. Bununla birlikte cumartesi, yeni başlangıçlar için uygun değil hatta yeni başlangıçlar için üç dört gün sonrasını bekleyin. Pazar günü , arkadaşlarınıza zaman ayıracaksınız. Bununla birlikte kariyerinize daha çok odaklanacağınız bir dönem sizi bekliyor olacak.

Akrep ve yükselen Akrepler

Hafta başı sizin için eşinizle ilgili konular öne çıkacak bununla birlikte salı günü ortak kazançlara ağırlık vereceksiniz. Çarşamba günü, Venüs - Satürn karşıtlığı ilişkilerinizde güvensizlik duygusunu ve özellikle yalnızlığı attırıyor olacak. Cumartesi günü gerçekleşecek yeni ay, yurtdışı ve yabancılarla ilgili konuları gündeme getirecek. Ayrıca pazar günü ise uzak akrabalarla görüşmeleriniz olabilir.

Yay ve yükselen Yaylar

Pazartesi ve salı günü işinizle ilgili konular öne çıkacak hatta işinizle ilgili ani gelişmeler yaşanma ihtimali var. Hafta ortası, ikili ilişkilerde zorlanabilirsiniz. Cumartesi günü gerçekleşecek yeni ayla birlikte özellikle ortak kazançlar önem kazanacak. Ayrıca hafta sonu oldukça enerjik bir yapıda olacaksınız. Özellikle spor için pazar gününü değerlendirebilirsiniz.

Oğlak ve yükselen Oğlaklar

Çocuklarınızla ilgileneceğiniz bir hafta başı sizi bekliyor olacak. Ayrıca arkadaşlarınızla görüşmeleriniz artacak. Hafta ortası zorlayıcı enerjiler olacağı için özellikle bir anlık öfkeye kapılmamaya dikkat edin. Cumartesi günü yeni ay, karşıt burcunuzda gerçekleşecek. Özellikle ikili ilişkilerinizde ani gelişmeler yaşanacak hatta hafta sonu partnerinizle ilgilenmek ve önemli işlerinizi halletmek için uygun olacaktır.

Kova ve yükselen Kovalar

Haftaya başlarken ailevi konularla meşgul olacaksınız. Hafta ortasında özellikle çocuklarınızla iletişiminiz ve sorumluluklarınız artacak. Ayrıca Venüs'ün zorlayıcı açısı ilişkilerinizde mücadeleyi arttıracak. Cumartesi günü gerçekleşecek yeni ay işinizde yeni başlangıçlar yaptıracak. Pazar günü, Merkür'ün Yengeç burcuna girmesiyle birlikte işinize daha fazla odaklanacaksınız.

Balık ve yükselen Balıklar

Hafta başında aldığınız eğitimlerle ilgili enerjileri çalıştırabilirsiniz. Hafta ortası ise evinize odaklanacaksınız. Siz de özgürlük alanınıza müdahale edilmesinden hoşlanmadığınız bir haftadan geçiyorsunuz özellikle ilişkiler alnında sizi zorlayacak. Cumartesi günü çocuklarınız ve aşkınızla ilgili ani gelişmeler olacak. Ayrıca pazar günü çocuklarınızla ilgili konulara daha fazla odaklanacağınız bir döneme gireceksiniz.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum