Astroloji

Güneş Aslan Burcunda


Çağlan Tunçbilek 25 Temmuz 10:14

Güneş Aslan burcunda. Bu yazıyı farklı bir tarzda yazmayı hedefledim. Anı yakalarken bilgilendirici olmasına dikkat ederek... Güneş en rahat ettiği yerde; Aslan burcunda. Bu merkez küre, ateş burçlarını çevrenin fark edeceği şekilde etkiler. Koç, Yay ve Aslan burçları ateş grubudur. Aslında Aslan burcundaki güzel konum iyi mi kötü mü etki eder; kesin bir şey söylemek zordur. Bunun için mutlaka doğum haritası ile birlikte değerlendirmek gerekir.

Boğa, Akrep, Kova burada zorlanır beklentisi vardır. Başak, Balık, Yengeç ve Oğlak ise bu oluşumu görmemekte ya da harekete geçme zorlukları vardır. Koç, Yay ve Aslan burçları (Doğum haritasında yükseleni ya da Güneş Burcu bu üç burçta olanlar) sanki daha şanslı gibi görünür. Kağıt üstünde bu doğrudur. Ancak tekrar belirtmeliyim ki doğum haritasına bakmadan bu kadar kesin konuşmak yanlış olur.

Peki Güneş Aslan'da oluşumunu kendi lehimize nasıl çeviririz? Elbette öncelikle yükselen burcumuzu biliyor olmamız gerekir. Haritamızda odaklanmamız gereken alanlar ise Koç, Yay ve Aslan burcunun olduğu alanlar olacaktır. Bundan daha da iyisi Aslan burcunun, yükselen burcumuza göre kaçıncı evde olduğunu belirleyip bu evle ilgili konular önümüze geldiğinde daha dikkatli olmaktır. Bu şekilde daha karlı çıkabiliriz. Gelecek zararı önleyip durumumuzu korumayı da sağlayabiliriz.

Burçlara göre konular

Koç Burcu: Dolar, borsa, kripto, çocuklar, duygusal partner, spor, sosyal çevre, eğlence... Odak konularınız bunlar.

Boğa Burcu: Arsa, ev, taşınma, baba, ebeveyn, babayla ev, arsa konularında destek ya da ortaklık...

İkizler Burcu: Tatil, yakın çevre ile görüşmeler, kısa yolculuklar, işle ilgili tanıtım, kısa eğitimler... Düşünsel anlamda yaratıcılık... Burada ikizlerin kendi doğum haritarında önemli bir engel yoksa istişare yoluyla önemli kazançlar sizi şaşırtmasın.

Yengeç Burcu: İş konusunda babadan bir destek sürpriz olmaz. İş konuları ön plana çıkar. Farklı teklifler aklınızı karıştırabilir. Bu transitte hızlı karar ve hızlı ilerleme sıkıntı yaratacak.

Aslan Burcu: Kendiniz ve kendi kararlarınız önemli. Taviz vermiyorsunuz. Kendi fikir ve uygulamalarınız ve gelecekle ilgili planlarınız önemli. Çevrenizi yeniden sakince ve olabildiğince düzenleyebilirsiniz. Bunu bu şekilde yapın.

Başak Burcu: Günlük rüyalar artar. Sık olması yorucudur. Evde ya da tek başınayken size fayda veren konularla ilgilenin. Birikmiş işler varsa bitirin. Verimli çalışın.

Terazi Burcu: Gelecekle ilgili planlar, kariyer getiriniz, iş ya da arkadaş gruplarında çeşitli fikir paylaşımları öne geçer. Bu anlarda dikkatli olarak olayları faydaya çevirin.

Akrep Burcu: Toplum önü duruşunuza dikkat ettiğiniz bir dönemdir. Arka planda birkaç konu ile uğraştığınız ise çok fazla dikkat çekmiyor.

Sabredin bir ay sonra daha iyi olacak

Yay Burcu: Hayat felsefeniz, zihinsel konular (ki özellikle dokuzuncu ev kitaplarla da ilgilidir), yüksek öğrenimle ilgili konular ön plana çıkar. Astroloji ve benzeri ezoterik konulardaki geniş bir alandan bir tanesi bu aralar hayatınızda daha ön planda olabilir. 11 ve 12. evle birlikte 9. evle de (Güneşiniz şuan 9. evde) ilgilidir.

Oğlak Burcu: Okült konular, eşin ya da ortaklarınızın parası, miras, sigorta, vergi, borçlar, nafaka ve paylaşılan kaynaklar bu alanın konularıdır. Güneş Aslan'da iken bu bir aylık dönemde psikolojik ve yukarıda bahsi geçen konularda tecrübe artışını bekleriz.

Kova Burcu: Genel ilişkiler, evlilik ve eş ile ilgili konular, iş ortaklıkları ve anlaşmalar, sözleşmeler, hizmet alınan uzmanlar, dış görünüş, güzellik ve estetik konuları, gerginlikler yoluyla ilerleme sağlayabiliriz. Bu konular önümüze geldiğinde dikkat edelim.

Balık Burcu: Biz demeye çok alıştınız. İş konusunda var olduğunuzu hatırlatın. Ağırlığınızı ortaya koyun. Sınırsız biz yerine herkese faydalı beni ortaya koyun. Kendi beninizi fikirlerinizle ortaya koyacağınız alanlar yakın çevrenizle işiniz ve işinizi tanıttığınız alanlardır.

Ezoterik anlam

Güneş Aslan'dayken beğenilmek istediğimiz alanda gerçekçi olarak düşünsel çalışma ve icraat yapmamız uygun olacaktır. Zaten yukarıda burçlara göre bahsettiğimiz olay ya da olaylar sihirli bir şekilde önümüze gelecektir. Burada çevremizi düşünüp beğenilme kaygımızı da bir kenara bırakarak kendimizi ortaya koymak önemli olacaktır. Kısaca kendini dengeli bir şekilde ortaya koymaktan bahsetmekteyiz. Burada Başak burcunda olanlar için 12. evin gizli düşmanları, size gizlice hayran olanları kastettiğini de belirtmek isteriz. Aslan burcunda ise merkez daha çok kendimiz ve kendimizi çevremize gösteriş şeklimiz olacaktır. Kova burcunda çatışma ortamlarında sakin olarak kendini ortaya koyabilme öne çıkacaktır. Yükselen Koçların ise özellikle döviz, borsa, kripto konularında yatırımları olanların akllıca davranıp olması gerekeni yapacaklarını düşünüyorum. Olayların hafif, orta ya da şiddetli olması, iyi ya da etkisiz olması tamamen doğum haritalarımızın durumuna bağlı olacaktır.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum