Astroloji

GÜNEŞ TUTULMASI 4 ARALIK - 30 NİSAN


Çağlan Tunçbilek 9 Kasım 08:24

Güneş tutulması, sürüncemede kalan olayları tamamlamaya doğru götüren gökyüzü olayıdır. Yükselen burca ve kişiye özel etkileri vardır. Bu nedenle burada anlatılanları hafif, orta ya da çok belirgin şekilde hissedebilirsiniz. Bunun nedeni·; doğum haritanızdaki· gezegenlerin diziliminin güneş tutulması ile olan etkileşimidir.

  4 Aralık 2021 tutulmasından sonra neler değişecek?

Güneş tutulması etkileri genelde olumludur. İyi haberler gelebilir. Neşeli· zamanlar muhtemel. 30 Nisan 2022 tutulmasından sonra da bu güzel etkilerin devam ettiğini görebilirsiniz. Aşk ve maddi· değerlerle ilgili konularda hareketlenmeler görebilirsiniz. Yeni· bir aşk ya da partnerimize karşı daha olumlu ve yapıcı davranma eğilimi artacaktır.

Bu dönemde arsa alım satımlarında artış ve bu arsalardaki binalarda şık dekorasyon eğilimi ya da yaşadığımız yeri· güzelleştirme gibi konular ön plana çıkar. Zaten yağışların azalması, tarım (arsa) ve hayvancılık konularıyla ilgili çabayı artıracaktır. Eskiler, bu alanda tutulma olduğunda güç mücadelesi· olabileceğini söylerler. Mücadele riski göze alındığında, mücadele sonunda anlaşma sağlanma ihtimali yüksektir.

Özetle, bizim için ön planda olan her türlü konuda planlı gitmek, kontrollü mücadele ve hakkaniyet istemek gerekmektedir. Ne zamana kadar? 30 Nisan 2022’ye kadar...

GÜNEŞ TUTULMASI

İsterseniz yukarıda söylenen Güneş tutulması etkilerini burçlara göre daha açık ve net bir biçimde anlatalım.

Koçlar ve yükselen koçlar

İşinizle ilgili konularda yaratıcılık artışı. Ani· bir kararla farklı şeylere başlama eğilimi mümkün. Gizlice planladığınız konularla ilgili olumlu gelişmeler ya da her türlü sıkıntı veren işler, gizli aşk ya da eski· aşk, sıkıntı veren düşmanlar ve sağlık konularında olumlu sonuçlar. 

Boğalar ve yükselen boğalar

Güneş tutulması döneminde gelecekle ilgili planlarda olumlu gelişmeler, kariyer getirisinde artış, arkadaş gruplarından aşk olabilir. Evlilik, kısa eğitimler, kariyer planlaması ile ilgili sorumluluklarınız işinize odaklanmanızı zorlaştırıyor. Mücadele bu iki alanı dengelemekle ilgili olacak. Eğitim almak, işinizde pozisyon yükselmesi hakkınız... 

İkizler ve yükselen ikizler

Ciddi bir kararın arifesinde olabilirsiniz ya da o kararı verdiniz. Karar vermediyseniz tekrar düşünün. Hakkaniyet ve adalet nasıl sağlanır? Kararınız önemli· ve önümüzdeki· 9 yılı etkileyecek. Eşinize, partnerinize ya da ortağınıza ne kadar hakkaniyetli oldunuz? Tercihinizin yerine koymayı düşündüğünüz şeyler ne kadar mantıklı? Yanlış arkadaşlara dikkat… Belki de profesyonel yardım alma zamanı. Her şeye rağmen vereceğiniz karardan sonra kısa süreli· bir iyilik hali mümkündür. Ancak orta vadede gelişecek pişmanlık psikolojinizi bozabilir.

Yengeçler ve yükselen yengeçler

Konusunda uzman birisinden ortaklık, flört ya da bekarsanız evlilik teklifi alabilirsiniz ya da alma ihtimaliniz yüksek diyelim. Bugüne kadar birçok şeyi· kendi· çabanızla yaptığınızı ve bu nedenle yeni·, farklı bir yola girme hakkınız olduğunu düşünmeniz muhtemel. Uzaklardaki· ya da üniversiteden ya da konusunda uzman bir insanla ortak bir iş, evlilik ya da flört etmeniz mümkün. Bu ilişkinin bir süre iyi gitme ihtimali fazla. Bu durumun ne kadar gerçekçi· olduğunu düşünmeniz gerekir. Evliyseniz, evliliğinizde olumsuz giden veya değiştirmek istediğiniz konuları masaya yatırarak plan yapmanız mümkün.

Aslanlar ve yükselen aslanlar

İş, aşk, flört, kısa eğitimler, kariyerle ilgili ani değişmeler ve gelişmeler olabilir. Ortağınızdan ya da eşinizden bu konularda destek görebilirsiniz ya da yine aynı konular için, siz eş ya da ortağınıza destek verebilirsiniz. 30 Nisan'a kadar sizi en fazla kariyer getirisi, gelecekle ilgili planlar, hangi· iş ya da arkadaş gruplarına ne sıklıkla katılacağınız konusunu eşiniz ya da ortağınızla karara bağlayabilme zorluğu sıkacak. Özellikle yaş farkı fazla ise bu durum daha belirgin olacak.

Başaklar ve yükselen başaklar

Güneş tutulması eşiniz ya da ortağınıza destek olacağınız durumlar getirebilir. İşin içinde Venüs ve Jüpiter olması olumsuz olayları yumuşatacaktır. Kitap yazma, geniş kitlelere tanıtım, ruhsal konularda kendini geliştirme, üniversite ile ilgili konuların gündeme gelmesi·. Üniversite ile ilgili eğitim. Yüksek öğrenimle ilgili az ya da çok bir bağlantı muhtemel.

TUTULMA

Yukarıda sayılan konularla ilgili atılımlar olabilir. Olumlu ve olumsuz gidip gelmeler muhtemel. Ancak kuzey ay düğümünün yakında bu alana girecek olması, bu konularda sonuç ne olursa olsun vazgeçmemek gerektiğini gösteriyor. Belki de 30 Nisan'daki tutulma sonrasında bile... Bu dönemde sizi en fazla evlilik ve kariyer konuları (toplum önü duruşu) ile işinizin sizin bakışınıza göre istediğiniz uyumda olmaması zorlayacaktır. Ama bu durumu fazla büyütmeyin.

Terazi·ler ve yükselen terazi·ler

4 Aralık 2021'den sonra belki de iş ortağınız, eşiniz, partneriniz tarafından istediğiniz gibi sevilmemek ve hoşlanmadığınız bir kişi ya da kişilerin psikolojinizi zorlaması yüzünden tepkisel olarak biraz özgür ve rahat davranış sergileyeceksiniz. Ama durum 4 Aralık 2021'den sonra değişecek. Bekar durumdaysanız, iş yerinde romantik bir durum değişikliği mümkün. Ortağınız ya da partnerinizin parasal gücünü kullanabilir pozisyona geçmeniz olası. Bu durum size maddi· konularda istediğiniz harcama imkanlarını sağlayacaktır. Ancak aşk, evlilik ve ortaklık konularının sonuçları kadersel olarak sıkıntılı olduğu için 30 Nisan 2022'den sonra durum yine farklı yönde değişebilir; bunu göze alarak ilerleyin.

Akrepler ve yükselen akrepler

Aşk, evlilik, flört, ortaklık teklifleri... Bu tutulmada belki· de en hareketli· burç akrepler. Eğer doğum haritanız izin veriyorsa, çok dikkat çekici bir 6 ay geçirebilirsiniz. Ama doğum haritanıza göre bir yorum alsanız iyi olur. Çok fazla beklentiye girmemeniz için bu uyarıyı yaptım. Güzel şeyler en azından kısa süreli· de olsa olacaktır. Bu durumun 30 Nisan 2022'den sonra devam etme ihtimali de var. Dediğim gibi, doğum haritanıza göre bir yorum almanız kesinlik getirecektir.

Bu dönemde ev içinde ebeveynle ilgili sorumluluklarla, maddi· imkânların dengelenmesi· konuları olacak. Ama konu bu merkezde olmayacak.

Yaylar ve yükselen yaylar

4 Aralık 2021 den sonra eski· aşk, gizli aşk, evimizde ve sosyal medyadan hareketlenme olması muhtemel. İkisini birleştirin. Yine ebeveynle ilgili bakım gerektiren durumlar mümkün. Ev işi yapıyorsanız bunlarla ilgili ani· değişiklikler olması muhtemel. Evinize hayvan alabilirsiniz. Ev rutinleri bu şekilde değişecektir. Eşe, partnere, ortağa güvensizlik yaşayabilirsiniz. Sabırlı olmanız gerekli.

30 Nisan 2022 ye kadar sizi en çok zorlayacak şey, yakın çevreniz ile eş ya da ortağınızın düşünceleri ya da kişilik yapısının uyumsuzluğu olacak. Yakın çevreniz, eş ya da ortağınız hakkında olumsuz konuşabilir. 

Oğlaklar ve yükselen oğlaklar

Güneş tutulması ile Yakın çevre, okul, üniversite (çok eski· arkadaşlar), işten gelen arkadaşlar içinden romantizm çıkma ihtimali var. Ya da evliyseniz, partneriniz varsa, uzak kaldığınız kuzenler, komşular ya da yakın çevre ile tekrar köklü bağlarınızı harekete geçirip, onlarla yakınlaşabilirsiniz. Daha sık görüşüp, çok mutlu zamanlar geçirebilirsiniz. Ne zaman? 4 Aralık 2021'den sonra... 

20 Nisan 2022'ye kadar sizi en çok zorlayacak şey, işinizle ilgili sıkıntıların sosyal çevre, eşiniz, çocuğunuz ya da yeni· aşkınızla ilişkinizden tam olarak tat almanızı zaman zaman engelleyecek olmasıdır.

Kovalar ve yükselen kovalar

4 Aralık 2021'den 30 Nisan 2022'ye kadar ev, villa ya da arsa alma planınız olması muhtemel. Evden taşınabilirsiniz. Büyük ihtimalle çeşitli nedenlerden bozulmuş olan psikolojinizi, böyle bir değişiklik ve işinizde başarı ya da bekarsanız işten gelen bir aşk düzeltecektir. Bunlar için yaratım yolu açmış durumda. Ancak bu güzel durumların uygunluğunu doğum haritanıza göre tekrar yorumlatmanız belki de aşırı cesaretli olmanızı engelleyerek, yanlış bir şey yapmanızın önüne geçecektir.

4 Aralık 2021 ve 30 Nisan 2022 arası sizi en çok zorlayacak şey eşinize, çocuklarınıza, sosyal çevrenize ve borsa, bitcoin, döviz gibi olaylarla ilgili konularda karşıya güvensiz olmanızdır.

Balıklar ve yükselen balıklar

4 Aralık'tan sonra evde oturmayı bırakıp, yakın çevrenizle daha fazla ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Yakın çevreniz sizden ilgi ve organizasyon bekliyor. Yeniden düzenlenmeyi bekliyor. Uzaklara odaklanmak yakın çevre düzenlendikten sonra dengeli bir şekilde olmalı. Bu durum 30 Nisan 2022'den sonra artarak devam edecektir. Kendinizi daha fazla sevebilirsiniz. Kuzey ay düğümü de 3. Eve geçerek bu durumu destekleyecek. İlk başlarda uzaklar çekmeye devam etse de 30 Nisan 2022'den sonrada yakın çevre, uzaklar, yüksek öğrenim, sosyal medya, astroloji· ve felsefi· konular artık daha dengeli olarak hayatınızda yer alacak. Öfkenize hakim olun ki, kazanan siz olun.

Güneş tutulması güzellikler getirsin...

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum