Astroloji

GÜNEŞ VE YENİAY YENGEÇ BURCUNDA


Çağlan Tunçbilek 20 Haziran 10:33

En uzun gün olan 21 Haziran'da Güneş Yengeç burcunda. Genel anlamda, yakınlarını koruma kollama ve korunma isteği artacaktır. Bu ay daha çok kendimizi aile içinde gibi hissettiğimiz yerlerde olmak bizi mutlu edecek . Nostalji ve anılar gündemde. Geçmiş ve eskiyi yad edebiliriz. Talep gelmeden yardım etmeyin. Bu bir aylık dönemde kendinizi ihmal etmeyin. Baba ya da baba konumunda bir kişi ile yardımlaşma ve fikir alışverişinde artış meydana gelebilir. Yalnızlık hissedince işe, spora ve hobilere dikkat vermek iyi gelecek.

Burçlara göre yorumlar

Koç Burcu (özellikle Yükselen Koç): Odağımız ailede ancak çok da evde durmak istemiyoruz. Aklımız daha çok yakın arkadaşlarla buluşmada. Öfkeliyiz ama kontrol edebiliyoruz. İşimizde tanıtım çalışmalarında verim sağlayabileceğimiz bir konumdayız. Babanızla ya da ebeveyninizle bazı konuları ya da ev tadilatı, taşınması ile ilgili konuları görüşebilirsiniz. Ev, ikamet konularında uzun süredir çözemediğiniz konularda bir hareket sürpriz değil. Ama çok da düzeleceğine dair umudunuz yok.

Boğa Burcu (özellikle Yükselen Boğa): Ay sonuna kadar için için öfkelisiniz. İşle ilgili olumsuz konular duygusal anlamda sizi çok zorluyor. İş konusunda çevrenize yardım ettiğiniz ve takdir aldığınız bir dönem. Çalışmıyorsanız ev rutinleri konusunda takdir ya da yardım alacaksınız. Yakın çevre, kuzenler, komşularla yakınlaşma ararken çok da umutlu değilsiniz. Aynı durum iş tanıtımı ve yapacağınız kısa yolculuk ve tatil içinde geçerli.

İkizler Burcu (özellikle Yükselen İkizler): Her ne kadar işte ya da aile içinde kendinizi bunalıyor hissetseniz de çevrenizle uyumlu ilişkiler kuruyorsunuz. Davranışlarınız beğeniliyor. İnsanlarla iyi ilişkiler kurmakta zorlanmıyorsunuz. İş konularında babanızdan ya da babacan birisinden destek gelirse şaşırmayın. İş konularına odaklısınız. Ortada bir güvensizlik havası var. Birileri sizi iş konusunda yanlış yönlendirebilir ya da siz kendi bakışınıza gelmeleri için bazı kişileri manipüle edebilirsiniz. Bu ara grupların içinde az kalın. Teke tek görüşmelere ağırlık verin.

Yengeç Burcu (özellikle Yükselen Yengeç): Her an çevrenize sertleşebilirsiniz. Nazik olabilmek için kendinizi zorlamaya hazır olun. Sevdiğiniz ama istediğiniz gibi görüşemediğiniz insanlarla ilgili olumlu gelişmeler bekleyin. Onlara daha olumlu ve olgun bakmaya başlayabilirsiniz. Yengeçler, özeleştiri yapmak size kazandıracak. Toplum önünde çevrenize dengeli bir duruş sergilemeyi unutmayın.

Öfkeye dikkat

Aslan Burcu (özellikle Yükselen Aslan): Kimseye belli etmediğiniz güvensizlik duygusu içe çekilip uzun sürelerle yalnız kalma eğilimine neden oluyor. Tek başınıza vakit geçirebilirsiniz ama iş yerinde daha rahat ve uyumlu bir dönem olacak. Arkadaşlarla güzel bir etkileşim var. Sessiz ve sakin görünümüzün altında ani hareketlenmeye yatkın bir duygu durumu var.

Başak Burcu (özellikle Yükselen Başak): Odak gruplar, kariyer getirisi ve gelecekle ilgili plan ve umutlar. Ancak bu sayılanların tamamı ile ilgili sıkıntılarınız olduğunu düşünüyorsunuz. Yine de bu süreci günlük rutinlere odaklanarak atlatabilirsiniz. Başka yolunuz da yok. Yakınlarınızla, arkadaşlarınızla toplum önü duruşunda ve gruplarda görülebilirsiniz. Böylece bu sıkıntılı dönemi daha rahat atlatacaksınız.

Terazi Burcu (özellikle Yükselen Terazi ): Toplum önü duruşunda parlak bir görüntü sergilerken aslında çok da mutlu değilsiniz. Hatta çevreye göstermediğiniz bazı sıkıntılarınız var. Ancak bu durum bir ay sonra değişecek. Değişim olumlu mu olumsuz mu? Bundan bir ay sonra bahsedelim. İşle ilgili hayalci değil sağlamcı gidin. Dönem zor! Çocuklar, romantik partner, spekülatif konulardan (borsa, döviz, kripto para, vs.) birisinde bir türlü istediğiniz verimi alamamanız sizi geriyor. 2023'te bu konular bir şekilde sorun olmaktan çıkacak.

Sorumluluklara odaklanmaya devam

Akrep Burcu (özellikle Yükselen Akrep): Uzak yolculuklarla ilgili plan yapma isteği mi var? Yoksa üniversite, yüksek öğrenim ya da hayat felsefeniz ile ilgili bazı değişim sancıları mı var? Kendinize dönük olmanız çok karmaşık ve olumsuz düşünceleriniz var. Karşınızdaki kişilerle ilgili de olumlu fikirleriniz. yok. Kendinizden ziyade ortaklık, partner ya da düşmanlarınıza odaklanmanız ve dengeli giderek onlarla ilgili sıkıntıları halletmeniz sizin için daha olumlu olacaktır. Ev ya da ebeveyn konularıyla ilgili sorunlarınız da cabası.

Yay Burcu (özellikle Yükselen Yay): Birbirini karşılıklı suçlamaların olduğu ortamlarda bulunmaktan ziyade buralardan uzaklaşmanız uygun olacaktır. Taraflar birbirleri ile uğraşmak yerine, herkes kendi hatasını düzeltmek için çalışsa daha iyi. Birkaç konuda karmaşa devam ederken ortak, partner ve açık düşmanlardan birisi ile ilgili olumlu gelişmeler sizi gevşetecek.

Oğlak Burcu (özellikle Yükselen Oğlak): Ailenizin de işin içinde olduğu yeni bir başlangıç arifesindesiniz. Bu durum devam ederken, eş ortak partnerle ilgili konulardan birinde gerilim artışı hissediyorsunuz. Bu ay genel anlamda baktığımızda en azından birkaç konuda daha derli toplusunuz. Bu şekilde devam edin. Karışık alanları tek tek toplarsanız en sonunda tüm konular düzene girecek.

Kova Burcu (özellikle Yükselen Kova): Evet, iş konusunda bir hareketlenme var. Belki işle ilgili bir destek bile gelebilir. Ancak işinizle ve onu daha ileri götürüp götüremeyeceğinizle ilgili olumsuz düşünceleriniz. var. Yine de işe ve çabaya devam. İşle ilgili konularda yanlış yönlendirilebilirsiniz. Dikkat edin! Sosyal çevre, arkadaş, çocuk, spor konularında ve kripto, para, borsa ve döviz gibi konularda özelikle 30 Haziran'dan sonra kar edebilirsiniz. Geçinemediğiniz özellikle kuzenlerinizle yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Aşırı temkinli gidiyorsunuz. Bu yeni değil.

Balık Burcu (özellikle Yükselen Balık): Sosyal çevreniz, borsa, kripto para, romantik partner, çocuk konularından birisinde bazı güvensizlikler var. Romantizmde sıkıntı var. Sanki mantıkla ilerlemek duygu ile ilerlemekten daha güvenli ve mecburi gibi. İş ya da ev işleri bunaltıyor. Bu aralar izne, tatile huzura belki sakinliğe ihtiyacınız var.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum