Astroloji

HALUK LEVENT VE NUMEROLOJİSİ


Çağlan Tunçbilek 28 Nisan 19:50

Haluk Levent 26 Kasım 1968 tarihinde Adana’nın Yüreğir ilçesinde doğmuştur. Dokuz kardeşin sekizincisidir. Başta KTÜ Orman Mühendisliği olmak üzere bir çok üniversiteye girdi ama bitirme konusunda sıkıntı yaşadı. Sınavlarla geçen bu yıllar içinde ticaretle uğraşan Haluk Levent, başarısız bir ticaret adamı olarak Adana’yı terk etti. Kendini yollara verdi. İlk albümünün “Yollarda” adını alması da bu günlerdeki deneyimlerin sebebidir. Birçok şehirde dolaşıp şarkı söyledi. Kimi zaman hasta bir kız çocuğu için sokak sokak dolaşıp şarkı söyleyerek para toplamaya çalıştı.

1992 yılında İstanbul’a geldi. Temmuz 1993'te Yollarda albümünü çıkarttı. Bu albüm aynı zamanda Anadolu Rock müziğinin ortaya çıktığı 70'lerden sonra ikinci yükseliş döneminin ilk eserlerindendir. “Yollarda” hiç beklenmedik bir şekilde yaklaşık iki yüz binlik satış rakamına ulaştı.

Yükseliş

İkinci albüm Ekim 1995'te “Bir gece vakti “bir milyona yaklaşan satış rakamı yakaladı. Yine 1996'nın hemen sonunda “Arkadaş” albümü piyasaya çıktı. Bu albümle sanatçı, Anadolu rock müziğin müzikal anlamda en başarılı örneklerinden birine imza atmıştır.

Ağustos 1997'de cezaevine girdi. Yaklaşık on yıldır kurtulamadığı ticari bir dava yüzünden 9 ay cezaevinde kaldı. Cezaevine girmeden önce oluşturmuş olduğu kayıtlarla Mektup”albümünü çıkarttı. Mektup içeriden dışarıya yazılmıştı. Dışarıda bu “Mektup”u yüz binlerce kişi okudu. İçeride boş durmadı “Kedi Köprüsü” adlı ilk kitabını yazdı. Bu “kendinelik” bir kitapla somutlaştı.

Cezaevinden çıktıktan sonra yeni albümünü hazırlamak için çok az bir vakti vardı. Çünkü 18 aylık askerlik görevi bekliyordu. Bu koşullar altında Eylül 1998'de “Yine Ayrılık” albümünü çıkarttı ve askere gitti. Askerdeyken Türkiye'nin daha önce hiç gitmemiş olduğu yerlerinde konserler verdi. Bütün Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da konserler verdi. 1999 depreminin ardından İzmit’te kurulan çadır kentlerde bizzat çalışıp çadırlar kurdu. Depremzedeler yararına konserler verdi. Askerdeyken izin günlerinin hepsini stüdyoda geçirdi. 2000'in hemen başında www.leyla.com’u çıkarttı.

Bu arada ikinci deneme kitabı olan “Moritos’un Düşlerini” yayımladı. Sanat yaşamının on beşinci yılına (2005) adım atan sanatçı, bu geçen on beş yıl boyunca yurt içinde ve yurt dışında yaklaşık on bin konsere çıktı. 15 yılda yaklaşık olarak beş bin gün olduğunu varsayarsak buradan Haluk Levent'in bu 15 yıl içinde her gün yaklaşık iki konser verdiği sonucunu çıkarabiliriz ve bir günde 11 saat konser verdi. Türkiye'de en çok konser veren sanatçıların başında gelen Haluk Levent, bu konserlerin çok önemli bir kısmından para almamış, konserin gelirini ihtiyacı olan hastalara vakfetmiştir. "Yardımsever Rock’çı" tanımının yakıştırılması bu sebeptendir.

Aynı zamanda çevre sorunlarına karşı duyarlılığıyla ön plana çıkan sanatçı, hemen hemen her albümünde çevre bilincini aşılama yolunda şarkılara yer verdi. Haluk Levent'in Ela adında bir kız çocuğu vardır.

Sanat yaşamına on beş albüm, on bin konser, iki kitap yüzlerce ödül, yardım konserleri, iki tane rekor konserle (on iki saatlik) sığdırmıştır. 2021 yılında “Vasiyet” isimli albümü çıkardı. Haluk Levent bu albümde 2019 yılında kaybettiği annesinin en sevdiği parçaları seslendirmiştir.

Şimdi bu kıymetli sanatçımızın numerolojik yapısına geçelim:

Haluk Levent'in numerolojik yapısı

 • Gizli bir liderlik yapısı var. Ancak baskıcı değil.
 • Başarı odaklı bir dış görünüşü var.
 • Yardımseverlikte ve koruyuculuk konusu olduğunda lider yapısını hissediyorsunuz.
 • Özel yaşamı gizli
 • Zor güvenir. Şüpheci.
 • Aldatılma korkusu var. Özellikle iş konusunda bu durum geçerlidir.
 • İyi niyeti ticari hayata uygun değil.
 • Bestecilik, şarkı sözü ve kitap yazması iç öfkesi için faydalıdır.
 • Ayrıca dans ve spor da yapmalı. Bunu 10000 konserle başarmış görünüyor.
 • İlgi görmeyi seviyor.
 • Özgüven eksikliği yıllar içinde yaşamın verdiği olgunlukla onu yavaş yavaş kendine güvenen bir insan haline getirdi.
 • Cesaret ve cesaretsizlik dönemleri var. Bu nedenden iş konusunda istikrar sağlayamadığı yıllar olmuş.
 • Duygusallığını saklıyor. Ancak sınırsız yardımseverliği kendisini ele vermesine neden oluyor.
 • Belli konularda çok eleştirel olabiliyor. Özellikle toplum yararına olduğunu düşündüğü konularda eleştireldir.
 • Öncelik sıralamasını karıştırabiliyor.
 • Sorumluluklarını tamamlamada bazen zorluk yaşayabiliyor.
 • Hoşlandığı insanlara yakınlaşmaktan çekiniyor. Biraz yakınlaşma olduğu zaman kendini geri çekiyor.

Genel numerolojik analiz

Sosyal ve romantik ilişkilerde ilgiliyi sadece karşıdan bekliyor. Sadece ilgiye ilgi gösteriyor.

Zihin yorgunluğu kendini zorlayarak çalışmasına neden oluyor. Bazen aşırı isteksizlik verdiği sözleri zamanında yerine getirememesine neden oluyor. Birçok kişi aynı durumda kilitlenip kalabilirdi.

Yakın çevresinin yapabileceği bu tarz eleştirilere haklı çıkmak için cevap vermez. Çevresi haklı olduğunu düşünür. Bazen bohem olmak depresyondan iyidir. Hepimiz yaşamda akabilmek için kendimize uyan bir “mekanizma” kullanıyoruz. Eleştirmek kolaydır. Şanslı olmak kendi mekanizmalarımız yerine bizi başkalarının savunma mekanizmalarını eleştirir halde bırakabilir.

Standart numeroloji yorumunda başkalarına eş duyum yap derdik. Ancak Empati yapmadığında olacak olanlar kişide bir sıkıntı yaratmıyorsa bu durum bir eksiklik değildir. “Fark edilecek kadar karşıyı anlama kapasitesi olan birisinin” bunu kullanıp kullanmama özgürlüğü vardır. Burada kast edilen empati yakın çevreyle ilgilidir. Zaten hayırseverliği ve sanatçılığı instagramda ona üç milyon takipçi sağlamıştır.

Yaptığı müziği kalpten yaptı. Samimi müzik yaptı. Anadolu Rock tarzını geliştirdi. Böylece bir şekilde Anadolu kültürüne sahip çıkmış oldu. Sosyolojik açıdan da üst düzey bir sanatçıdır. Üstelik çok zeki. Zira bestelerinin hepsi tematiktir. Bu doğuştan gelen bir zekâyı gerektirir. Bazı albümlerinin stüdyo kayıtları kötüydü. Belki bu da iş konusunda gereksiz sadakatinden olabilir.

Tarihsel numeroloji

Haluk levent'in 2030’a kadar yardımseverlik konuları artarak devam edecek. Tersi beklenirken müzik yardımseverliğine destek olacak. 2022 sonuna kadar özel ailevi konularda liderlik konumunda olacak. 2023’ten sonra yardım etme rutinine ailesi de eklenecek. Sabır taşı olmaya hazırlansın. Aslında sabırlı olmak ve yardım konusunda lider olmak ona enerji veriyor. Bu dünya da önem verdiği çok fazla bir şeyde yok zaten.

2022’ye kadar yardımseverlik, sanat ve kültür konusunda liderlik yapmak istedi. Bence örnek bir şekilde bunu başarmıştır. 2023’ten sonra artık bu işin kitabını yazmış birisi olarak yaşayacak. Bu konuyla ilgili samimi bir kitap yazması çok güzel olur. Çünkü numerolojisi yazarlığı desteklemektedir.

2013’ten beri kontrol onun elinde değildi. 2023’ten sonra bilgeliğine sabrı eklemesi olaylarda seçim hakkını ona verecek. Kadere ve akışa karşı bu kadar çaresiz kalmayacak. Çünkü bu dönemde eşinden ayrıldı. 2030 konusu kızıyla da ilgili. İş sahibi oluncaya kadar onun büyük destekçisi olacak.

Haluk levent'in kimseye zararı yok. Ayrıca hayırsever... Hepimizin "ahbabı"... Ancak 2023’ten sonra “kendisine” ve yakınlarına daha yakın olmalı. Kendisini sevmeye daha çok vakit ayırmalı. Seçtiği birkaç yakınına da tüm topluma yaptığı empatiyi yapmalıdır. Daha az ve daha yumuşak eleştirmelidir. En son sadece bu kaldı. Sonra da zaten erer herhalde...

Alıntı: Wikipedia.org

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum