Moda & Trend

HAVALI GÖRÜNMEK İÇİN BÜYÜK BEDEN


Deniz Tanyolaç 25 Temmuz 11:02

Bir önceki yazımda "oversize giyimin son dönemde oldukça moda olduğundan" bahsetmiştim. "Oversize tişörtlerden sonra en çok tercih edilen oversize gömleği nasıl kombinleyebiliriz?" Biraz bundan bahsetmek istiyorum. Büyük beden modeller moda severlerin kendilerini rahat bir şekilde ifade etmelerine olanak tanıyor. Aynı zamanda bu modeller bir çok farklı şekilde kombinlenebiliyor.

Gömlek mi elbise mi?

Büyük beden giysiler, rahatlığı ile birçoğumuzun tercih ettiği parçalar arasında. Siz de oversize giyimden hoşlanıyorsanız alacağınız parçaları, bedeninizden bir ya da iki beden büyük tercih etmelisiniz.

Özellikle yaz mevsiminin gelmesi ile gömlekleri, elbise şeklinde giyebilirsiniz. Bir kemer tercih edin bu şekilde kıyafetinizde bir bütünlük elde edeceksiniz. Böyle bir kombinde doğru ayakkabı seçimi önemlidir. Büyük boy ayakkabılar bacak boyunu olduğundan daha kısa gösterecektir. Böyle bir kombinde tercihiniz babetten yana olmalıdır. Böylece boyunuz olduğundan daha uzun görünecektir.

Doğru kombin için ne yapmalı?

Kilolu görünmeden oversize gömlekler nasıl kombinlenir? Büyük beden giyimin trend olması ile birlikte "bu modellerin bize yakışıp yakışmayacağını" sorguluyoruz. Doğru kombin ile istediğiniz sonucu elde edeceğinizi düşünüyorum. Zira bu modeller tüm vücut tipine uygundur.

Yazın en çok tercih edilen parçası şortlarla oversize gömleklerin uyumu tartışılmaz. Böyle bir kombini büyük boy mücevher ve çantalarla tamamlayın. Ayrıca kombinlerde renk seçimi sizin zevkinize kalmış. Unutmayın modada özgürlük, kendini ifade etme ve yaratıcılığını ortaya koymadır.

Büyük model gömlek ile tarz bir görüntü oluşturmak sandığınız kadar zor değil. Bir tayt ve crop top ile tamamladığınız gömleğinizi, klasik topuklu bir ayakkabı giyerek özel bir yemeğe gitme kombinine çevirebilirsiniz. Ayrıca spor ayakkabı ile gün içerisinde arkadaşlarınızla kahve içmeye de gidebilirsiniz. Gömleğinizin içine crop top tercih ediyorsanız gömleğin düğmelerini tamamen açmak, eğlenceli yaz gününde rahat bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Klasik beyaz bir gömlek ve kot pantolon mükemmel uyum içerisindedir.

Gömleğinizin düğmelerinin bazılarını açık bırakıp rahat bir görünüm elde edin. Topuklu sandalet ve şık aksesuarlarınızla dışarı çıkmaya "bir akşam eğlencesine katılmaya" hazır hale gelirsiniz. Renk seçiminde ise yine çılgın davranabilirsiniz.

Sahilde de oversize gömlekler karşımıza çıkıyor. Denizden sonra mayo veya bikininiz üzerine pareo yerine, overisize gömlek tercih edebilirsiniz. Gömleğinizin önünü kapatıp restoran kısmına geçebilirsiniz ya da güneşin zararlı ışınlarından korunmak için sahilde tercih edebilirsiniz.

Gömleğinizde bir omzunuzu açıkta bırakarak güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Sezonun renklerini istediğiniz gibi kombinleyin.

Kombinleriniz için ufak bir tüyo vermek istiyorum. Uzun bir görünüm elde etmek istiyorsanız; büyük beden gömleğiniz ile aynı renkte yine bol görünümlü bir pantolon tercih edin. Böylece olduğunuzdan daha uzun görüneceksiniz.

Sezonun en çok tercih edilen parçası büyük beden gömlekler, rahatlıktan yana olması ile de kalbimizi çalıyor. Anında havalı bir görünüm yakalayacağınız kombinler her zaman tercihimiz. Sezonun trend parçaları için takipte kalın.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum