Aktüel

Hold Me Closer ve Britney Spears


Nisa Kuk 30 Ağustos 10:02

Kraliçe geri döndü; yani "Britney is back". 13 yıllık esaret ve 6 yıllık küslükten sonra beklenen haber geldi. 2000'lerin ikonu Brit, Elton John desteği ile beraber 'Hold Me Closer' ile sahalara geri döndü. Özlemiştik gerçekten. Daha nice şarkılarını duymayı sabırsızlıkla bekliyorum. 2000'lerdeki halinin yerini tutabilir mi? Bence hayır! Ama şu an dönüştüğü kişiyle de kendi olduğunu ve nasıl isterse öyle yapacağını, bize göstermeye devam etmeli. Sık sık gündem olan sosyal medya paylaşımları da bunu yapmaya kararlı olduğunu gösteriyor. Özgürce geri döndü. Hep içindeki enerji ve ışığıyla...

Herkes o artık şarkı söyleyemez dedi ama ben onun inanılmaz olduğunu düşünüyorum. Ve şarkı söylemeye başladığında çok heyecanlandım.

Elton John

İngiliz müzisyen Elton John da onun yanındaydı. Yıllar sonra sadece kendi kararıyla yapacağı ilk işinde ona adım atması için destek oldu. Sesine ve yeteneğine de güvendi. 5 grammy ödüllü 'Sir' Elton John'dan övgüler almak da onu cesaretlendirmiştir sanıyorum.

Britney kırgın bir dönemdeydi. Hiçbir sanatçının karanlığa çekildiğini görmek istemiyorum.

Elton John

Britney gerçekten de zor şeyler yaşadı, kırgın bir dönemdeydi. Öz babası tarafından yıllarca özgürlüğü elinden alındı, tam 13 yılını sömürülerek geçirdi. Duygusal bir istismardı bu. Ağır bunalımlar yaşadı. Bir dönem inanılmaz enerjisi ile listelerin başını çeken ve pop müziğe yeni bir kimlik yaratan Britney bir dönem de yaşadığı inanılmaz ağır depresyon ile olay olmuştu.

Peki Britney neler yaşadı?

Tüm felaketler aslında en başta Justin Timberlake ile olan ilişkisiyle başlıyor. Justin toksik bir erkek. Klibindeki modelden kıskanıp olay yaratıyor, tüm basın o dönem "masum genç kız" imajı yaratan Britney'in bekareti hakkında konuşuyor. Düette adım geçmedi kavgası çıkarıyor, anlaşmazlıklarla dolu bir ayrılık yaşıyorlar. Justin yine erkekliğinin gücünü kullanıp daha yaşı çok genç olan ve bir dönem aşık olduğu kadının cinsel hayatı hakkında ekran önünde konuşmaya başlıyor. Justin aldatıldığını iddia ediyor, Britney'e "Cry me a river"ı yazıyor. Sonra kendisinin aldattığı ortaya çıkıyor. Beklendiği gibi ikiyüzlü basın tarafından haber değeri yüksek olan gözler önüne serilirken kimse duruşunu değiştirmiyor.

2004'te çevresindeki kimse tarafından istenmeyen ve basında da çokça yerden yere vurulan bir evlilik gerçekleştirdi Britney. Justin'in eski dansçısı Kevin Federline ile dünya evine girdi. Medya başlarda Kevin'i sürekli aşağıladı. Britney Hamile kaldı ve çocuk doğurdu. Bu sefer de ne kadar kötü bir anne olduğu hakkında saldırılar başladı. Britney medya tarafından hiçbir zaman sevilmiyor, her zaman kötü biri. Acaba normlara uymadığından ya da gerçekten kötü biri olduğundan mı yoksa güçlü bir erkeğin yanındaki toy kız olarak bu yola başlamasından mı?

Tam Kevin ile bir çocukları daha olmuşken yeniden aldatılıyor. Darbe üzerine darbe derken Kevin çalışmadığından dolayı bir de nafaka ödüyor -milyonlarca dolar-. Basiretsiz erkekler Britney'in kaderi…

Paris, Lindsay ve Brit

İşte hikayede asıl çöküş buradan sonra başlıyor. Kötü arkadaş çevresi -Paris Hilton ve Lindsay Lohan- ile çeşitli partiler derken olaylar gelişiyor. Magazinin hedeflemeleri ile işler artık akıl almaz boyutlara geliyor ve ailesinin zoruyla rehabilitasyon merkezine yatırılıyor Britney. Ardından gelen o meşhur saç kazıtma olayı… Rengarenk tarzı ve danslarıyla ekranları büyüleyen Britney bu olamazdı. Ne acı ki Justin de dahil olmak üzere sektörde bu durumla alay ediliyor.

Tam toparlanıyor derken berbat bir adamla daha tanışıyor Britney. Yeni menajeri Sam Lütfi... Britney'e uyuşturucular vererek onu kontrol ediyor. Gittiği yerleri önceden basına sızdırıyor. Bu durum da yeni linçler ile yeni çöküşler getiriyor. Bu sırada Adnan Ghalib isimli yeni sevgilisi tarafından da dolandırılıyor ve o an gelip çatıyor; vasilik! Sağlıklı karar veremediği gerekçesi ve kanında uyuşturucu da bulunmasıyla babası tarafından özgürlüğüne el konuyor. Babası Jamie de öyle kızını düşünen masum bir adam değil. Alkol bağımlısı, paragöz ve şiddet eğilimli bir insan. Kariyer adımlarına artık Jamie karar veriyor. Yaşadıklarını basına anlatamıyor çünkü buna da Jamie karar veriyor, evlenemiyor, çocuk doğuramıyor. Tüm hesapları babasına geçiyor, Britney bir sakız dahi alamıyor Jamie'nin bilgisi olmadan... Korkunç günler hatta seneler yaşıyor Britney. Kendisine ilaç verildiğini, zorla sahneye çıkmasının istendiğini ve çocuk sahibi olmasının engellendiğini söylüyor.
Onun için kampanyalar düzenleniyor -freebritney-, mücadeleler veriliyor ve yıllar sonunda 2021 Kasım ayında özgürlüğüne kavuşuyor.

Baştan sona toparlayıp anlatması dahi güçken bu karmakarışık olaylar içinde dram üzerine dram yaşıyor ve bugün hala sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlardan dolayı ilginç hedeflemelerle karşı karşıya kalıyor, çocukları tarafından kabullenilmiyor. Cidden elimizde topla tüfekle gelsek daha mı çok zarar veririz insanlara? Yıllarca hayatına aldığı erkekler tarafından duyguları sömürülmüş ve maddi-manevi kullanılmış, öz babası tarafından istismar edilmiş, çocukları tarafından dışlanmış bir kadın, bırakın da biraz yaşasın lütfen. Yeniden şarkı söylesin, dans etsin, acayip acayip giyinsin. Yeniden ışıldasın. Umutla Brit!..

https://www.youtube.com/watch?v=8hLtlzkoGPk
Bu yazıyı kargala!
0 Yorum