Astroloji

JÜPİTER RETROSU VE BURÇLARA ETKİSİ


Konuk Yazar 14 Haziran 08:29

14-20 Haziran haftasının önemli olayı, Jüpiter'in retroya başlaması olacak. Jüpiter gökyüzünün şans ve fırsat getiren, iyicil, koruyucu gezegenidir. Jüpiter retrosu da finansal konularda sıkıntılar, ödemelerin gecikmesi, emeğinizin karşılığını alamama gibi problemler yaşatır.

  • Haftaya Ay - Aslan burcunda başlıyoruz.
  • Güneş - Neptün ile kare açı yapıyor.
  • Uranüs - Satürn'de kare açı yapıyor.
  • Cuma günü Ay, ilk dördünde olacak.
  • Pazar günü Jüpiter, Balık burcunda retro harekete başlayacak.

14-20 Haziran haftasında önemli işlerimizi planlayarak başlayacağız ve Ay, Aslan burcunda olacak. Ayrıca Güneş - Neptün karesi bizi hassas ve kırılgan yapacaktır. Enerji düşüklüğüne, kandırılmalara, aldanmalara açık olmalıyız. Jüpiter retrosundan dolayı önemli olan işlerimizde beklediğimiz sonuçları alamayabiliriz ya da başkaları tarafından aldatılabiliriz.

Salı günü Uranüs - Satürn karesiyle birlikte hesapta olmayan zorluklar yaşanacak. Özellikle değişimlere açık olmalı, yeni koşullara ayak uydurmalıyız. Özgürlüğümüze düşkün olacağımız, kısıtlanmak istemeyeceğimiz bir dönem olacaktır.

Tüm bunlar, bu hafta bizi acaba nasıl etkileyecek? Bir göz atalım.

Koç ve yükselen Koçlar

Hafta başı aileniz ve çocuklarınızla ilgili konulara odaklanacaksınız. Hafta ortası özgürlüğünüz kısıtlanmış hissedip sert tepkiler gösterebilirsiniz. Haftanın sonuna ise Ay, Başak burcunda ilerlemeye başlayacak. Bu zaman diliminde özellikle evinizle, günlük işlerinizle ilgileneceksiniz. Başak burcu, aynı zamanda evcil hayvanlar demektir. Bu nedenle evcil hayvanı olanlar, onlarla ilgilenmek için güzel bir fırsat yakalayacaklar. Hafta sonu, ikili ilişkilerinize ve eşinize zaman ayırmak için oldukça uygun olacaktır. Pazar günü Jüpiter retrosu başlayacak bu nedenle tartışmalara karşı dikkatli olmakta fayda var.

Boğa ve yükselen Boğalar

Haftaya Ay Aslan burcunda başlarken sizlerin de aile içinde otoritenizi daha çok hissettirmek isteyeceğiniz durumlar öne çıkacaktır. Hafta ortasında ise çocuklarınızla ve günlük işlerinizle uğraşmak için önemli fırsatlar yakalayacaksınız. Perşembe günü, ilişkilerinizde fikir ayrılıkları yaşanma ihtimali var. Ayrıca cuma günü işinizle, mesleğinizle ilgili kendinizi verimli hissediyor olacaksınız. Jüpiter retrosunun başlayacağı pazar gününde ise daha çok ikili ilişkilerinize yoğunlaşacaksınız.

İkizler ve yükselen İkizler

Haftaya başlarken maddi konular ön plana çıkacak ve aşırı hassas, çabuk etkilenen bir yapıda olma ihtimaliniz yüksek olacaktır. Özellikle Ay ve Uranüs'ün olumsuz açısı sizi, hızlı kararlar almaya itecektir. Hafta ortasında daha çok evinizle, temizlikle uğraşıyor olacaksınız. Cuma günü ise çocuklarınızla ilgili konulara kafa yorabilirsiniz. Pazar günü Jüpiter retrosuyla birlikte işinizde duraksamalar yaşanacaktır.

Yengeç ve yükselen Yengeçler

Sizin de hafta başında maddi konularınız ön plana çıkacak. Salı günü iletişim sizin için önemli olacaktır; hatta sizi kısıtlamaya çalışan enerjilerle uğraşabilirsiniz. Hafta ortasında, yapmayı çok istediğiniz bir şeyi yapmak için güzel fırsatlar yakalayacaksınız. Perşembe günü biraz gergin olabilirsiniz; tartışmalardan uzak durmanızda fayda var. Pazar günü Jüpiter, Balık burcunda retro harekete başlayacak. Özellikle yurt dışıyla ve yabancılarla ilgili iş fırsatlarınızda duraksamalar yaşanacaktır.

Aslan ve yükselen Aslanlar

Hafta başı kendinizle baş başa kalmaya çalışın çünkü bu size çok iyi gelecektir. Kişisel bakımınıza odaklanmak isteyeceksiniz ama hafta ortasında daha çok maddi konularla ilgileneceksiniz. Siz de perşembe günü agresif olabilirsiniz, özellikle tartışmalardan uzak durmanız faydalı olacaktır. Hafta sonu çevrenizdekilerle, daha önceden yarım kalmış işlerinize odaklanabilirsiniz. Pazar günü nafaka, ortak kazançlar ve miras ile ilgili duraksamalar görülecektir.

Başak ve yükselen Başaklar

Hafta başında, geçmişte kalmış konularınızı tekrar gözden geçirmek ve tamamlamak için güzel fırsatlar yakalayacaksınız. Ayrıca pazartesi günü daha hassas bir yapıda olabilirsiniz. Hafta ortası kişisel bakımınıza daha çok zaman ayıracaksınız. Hafta sonu maddi konularınızı tekrar gözden geçirmeniz gerekecek. Pazar günü ise, siz de ikili ilişkilerde duraksamalar yaşıyor olacaksınız.

Terazi ve yükselen Teraziler

Hafta başında sosyal konularla ilgileneceksiniz. Haftanın ilk günü önemli kararlar almaktan kaçının çünkü zorlayıcı açılarınız olacak. Hafta ortasında siz de yarım kalmış konuları tamamlamak için zaman bulacaksınız. Pazar günü Jüpiter, retroya gireceği için iyi giden işlerinizin yavaşlamaya başladığını göreceksiniz.

Akrep ve yükselen Akrepler

Haftaya kariyerinizle ilgili yoğun enerjilerle başlayacaksınız. Ancak üstlerinizle konuşmalarınıza dikkat etmelisiniz çünkü kafa karışıklıkları yaşanması muhtemel. Yine hafta başı maddi konularla ilgili görüşmeler yapabilirsiniz. Hafta ortasında arkadaşlarınızla görüşmek için fırsat yakalayacaksınız fakat pazar günü Jüpiter retroya gireceği için bu süreçte aşk ve ilişkilerde duraklamalar yaşanacaktır.

Yay ve yükselen Yaylar

Hafta başı yurtdışıyla ilgili işlerinizi planlamak isteyeceksiniz ancak gerginliklere dikkat etmelisiniz. Hafta ortası çocuklarınızla ilgilenmek için oldukça uygun olacak. Özellikle cuma günü siz de yarım kalmış işlerinize odaklanabilirsiniz. Pazar günü Jüpiter'in Balık burcunda retroya girmesiyle ailevi konular durağan hale gelebilir.

Oğlak ve yükselen Oğlaklar

Haftaya başlarken ortak kazançlarınız ön plana çıkacak. Aynı zamanda ortak kazançlarınızla ilgili otorite sahibi olmak isteyebilirsiniz. Hafta ortası Uranüs - Satürn karesi sizi kısıtlayacak ve özgürleşmek isteyeceksiniz. Cuma günü işinizle ilgili görüşmeler veya tatil planları yapabilirsiniz. Hafta sonu yarım kalmış işlerinizi tamamlamak için fırsatınız olacak. Pazar günü çevrenizle iletişiminize dikkat! Çünkü gerginlikler yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda varsa kısa yolculuklarınızı tekrar gözden geçirin çünkü aksaklıklar yaşanabilir.

Kova ve yükselen Kovalar

Haftaya başlarken ikili ilişkileriniz ön plana çıkacak. Özellikle eşinizle güç mücadelesine girebilirsiniz. Pazartesi günü gereğinden fazla alıngan olabilirsiniz. Ancak salı günü ani kararlar almamaya çalışın. Cuma günü ortak kazançlarla ilgilenebilirsiniz. Pazar günü de daha önce maddi konularda yakaladığınız fırsatların gerilediğini göreceksiniz.

Balık ve yükselen Balıklar

Hafta başı rutin işlerinizle uğraşacaksınız. Hafta ortasında zamanınızın çoğunluğunu eşinizle geçirmek isteyeceksiniz. Ayrıca hafta sonu ise ödemeleriniz ve ortak paylaşımlarınızla ilgili işleri tamamlamak için uygun zamanınız olacaktır. Pazar günü ise hayatınızda güzel giden şeylerin duraksadığını göreceksiniz.

Hepinize enerjisi yüksek ve bereketli bir hafta dilerim.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum