Moda & Trend

KIYAFET SEÇİMİNDE RENK UYUMU


Deniz Tanyolaç 23 Ocak 12:42

Kıyafet seçiminde model kadar önemli olan diğer bir konu renk uyumudur. Baştan aşağı siyah ya da aynı ton belki şık bir görünüm elde etmenizi sağlayabilir ama stilinize farklılık katmaya ne dersiniz? Günümüzde farklı tonları koordine ederek nasıl eşleştireceğinizi beraber inceleyelim.

Kıyafetlerinizi eşleştirerek sadece moda trendlerine uyum sağlamazsınız. Aynı zamanda iyi bir görünüm elde ederek kendinize olan güveni sağlarsınız. Ayrıca farklı eşleştirmeler var olan kıyafetlerinizle daha fazla kıyafet kombini yapmanızı sağlayacaktır.

Renkleri karıştırmaktan korkmayın. Yazımın sonunda cesur renkleri bir araya getirerek kendi renk stilinizi oluşturacaksınız.

Hangi renkler birbiri ile uyumludur?

Örneğin elinizde sarı bir ceketiniz var. Sade gri bir etek ya da bir kot pantolon ile eşleştirin. Günlük görünüme beyaz bir gömlek ya da düz beyaz bir tişört ve yeşil aksesuar ekleyin. Kombinlerinize ekleyeceğiniz renkli aksesuarla canlılık getirebilirsiniz. Gördüğünüz gibi kombinde üç renk kullandık. Kullanacağınız renklerden ana renk (kırmızı, sarı ve mavi) ana renge uygun dengeleyici ikinci renk ve aksesuar da üçüncü rengi oluşturdu.

Aynı zamanda mavi kırmızı ile de oldukça şık bir kombin oluşturur. Kırmızı bir blazer, mavi bir jean ve topuklu bir ayakkabı ile günlük bir şıklık elde edebilirsiniz. Yine ceketinizin altına beyaz bir tişört ya da beyaz bir gömlek tercih edin. Kobalt mavisi ayrıca turkuaz ile eşleştirildiğinde klas bir görünüm elde edecektir. Gümüş ve altın aksesuarlarla tamamlayabiliniz.

Peki mavi ve pembenin uyumuna ne dersiniz? Mavi kaşmir bir kazak ve pembe bir ceket ile eşleştirin. Seçeceğiniz ayakkabı ya da botlar beyaz olabilir. Yine pembe bir kazak ve jean ile bir uyum yakalayabilirsiniz.

Mavi ve turuncu en sevdiğim uyuma sahip. Örneğin mavi bir jean ile turuncu bir kazak ve nude bir ayakkabının uyumu kıyafetinize tam olarak doğru vurguyu yapacaktır. Tamamen mavi giyip bir parçayı turuncu seçebilir ya da tamamen turuncu giyip bir parçanızı mavi seçebilirsiniz.

Parlak neon renkler siyah ile oldukça uyumlu olacaktır. Örneğin turuncu, neon yeşil ve neon pembe siyah kıyafetlerle dikkat çekici görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Vazgeçilmez rengimiz beyazı, mor rengi ile rahatlıkla eşleştirebilirsiniz. Mor rengin şehvet ve kadınsı rengi ile masumiyeti simgeleyen beyazın uyumu seçeceğiniz aksesuarlara göre gece ya da gündüz şıklığına dönüşebilir. Peki turuncu ve mor uyumuna ne dersiniz? Hem dikkat çekici hem de oldukça başarılı bir seçim olacaktır.

Farklı renkler ve tonlar fikir oluşturmak ve insanları etkilemek için önemlidir. Çılgın renkleri denemekten kaçınmayın!

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum