Astroloji

Kova'da Dolunay Ağustos 2022


Çağlan Tunçbilek 8 Ağustos 10:32

Kova'da dolunayın genel etkileri şöyle: Kilo vermek daha kolay. Bu aralar müzik ve dans hayatımızda daha fazla var. Şanslı günler... Kırıcı konuşmamaya dikkat edersek iyi olur. Bu durumu Mars-Algol kavuşumu fazladan arttırır. Kontrolsüz cesaret kazalara davetiye çıkarır. Cesaret göstermemiz gereken anı iyi belirlemeliyiz. Son bir haftada vefat haberleri duyduk mu? Bu etki perşembe bitiyor. Spor ağırlık kazanıyor. Sosyalleşme eğilimi var. Yaz olmasına rağmen işimizde ya da tatilde de disiplinliyiz. Diş tedavisi, baş ağrısı ve ateşli hastalıkta artış var. Zorlayarak faydacılık sağlamaya çalışmak uğursuz gelecek. Aşağıdaki yorumlar bir önceki haftayı da kapsamaktadır. Söylenenler olmuş ya da bir hafta önce başlamış olabilir.

Burçlara göre anlatım

Koç Burcu (özellikle Yükselen Koç): İş konusunda ve çalışmıyorsanız ev işlerinde kazalara karşı dikkatli olun. Varsa çocuklarınız, sevgiliniz sizi bu aralar zorluyor. Borsa kripto, doviz gibi spekülatif konularda aldanabilirsiniz. Geri çekilin, dengede kalın ya da hareketlenmeyin. Yeni yatırım yapmayın. Arkadaş gruplarında sizi üzen bir şeyler olabilir. Gelecekle ilgili planlar yapmak zorunda hissediyorsunuz. Ama zor geliyor.

Boğa Burcu (özellikle Yükselen Boğa): Temmuz'un son haftası bir tepkiniz oldu mu? Haklıydınız. Biraz dengesiz olmuş olabilir. Önemli değil. Bazen farklı nedenler yüzünden gerekiyor. Hala öfkeli misiniz? Bazı şeyleri bir süre ertelediniz gibi... Anneden destek bekleyin. Belki yol gösterdi ya da gösterecek. Olgun davranışlarınız takdir görecek. İşinizde ve genel görünüşünüzde dengeli ve ciddisiniz. Bu çok güzel. Ama yine de son kararları sizi verin. Ayrıca ebeveyniniz sizin hayatınızı kendi istediği gibi yönlendirmesin.

İkizler Burcu (özellikle yükselen İkizler): Bu dolunayda kandırmaya çalışanlar olabilir. Dikkat edin. Dostlarınız ve sevenleriniz belli. Arkadaşlardan sizi yoranlar vakit kaybettirmesin. İşinize bakın. Hırs böyle bir şey. Onlara yetmiyor.

Yengeç Burcu (özellikle Yükselen Yengeç): İşinizde ya da ev işlerinde sizi kandırmaya çalışanlarla ilgili bir ayrılık ve yeni bir başlangıç beklentisi mi var? Bu durum olumlu. Bazı şeyleri sabrederek çözmek gerekiyor. Çalışmayı planladığınız ya da çalışacağınız kişi ya da kişilere hemen güvenmeyin. Gerekirse yeniden müdahale etmeye hazır olun. Eşinizin, ortağınızın işlerine müdahale etmek gerekirse biraz bekleyip önce durumu anlayın. Daha sonra gerekiyorsa mudahale edin.

Dikkatli ilerleyin

Aslan Burcu (özellikle Yükselen Aslan): Eviniz ve toplum önü duruşunuz, kendiniz ve eş, ortak ya da açıkça sizi kıskananlarla ilgili karşılıklı etkileşimler var. Sorunların çözülmesi için gündemde olması önemlidir. Olayları bu şekilde görün. Eş, ortak partnerden birisine karşı sabrettiğinizi düşündüğünüz anlar olabilir. İş, eş, yönetici, kariyer ya da anne ile ilgili konulardan bir tanesi ön planda. Bu gruptan bir tanesiyle ilgili bir konu çözüme ulaşmışsa (ya da çözülüyorsa) doğrusunu yaptınız.

Başak Burcu (özellikle Yükselen Başak): İşinizle ilgili bazı konular sizi çok öfkelendiriyor. Ama içsel fırtına dışa yansımıyor. Sabrediyorsunuz. Zihninizde olan ancak bir türlü tam olarak gündeme getiremediğiniz bazı konuları kısmen de olsa gündeme getirdiyseniz doğrusunu yaptınız.

Terazi Burcu (özellikle Yükselen Terazi): İşle ilgili sürüncemede olan bazı konuları gündeme getirdiyseniz ya da sonuçlandırdıysanız doğrusunu yaptınız. Sosyal çevrenizde, gruplarda bazı konuların sizi geriyor olması sürpriz olmasın. Ana gelir kaynağınızla ilgili olumlu bir gelişme oldu ya da olacak.

Akrep Burcu (özellikle Yükselen Akrep): Ebeveyniniz ya da babanızla ilgili bazı önemli konular gündeme geldi ya da gelmek üzere. Yine bazı konularla ilgili olarak toplum önünde dikkat çekiyorsunuz. Arka planda bazı gizli sorunları çözmek için çabalıyorsunuz. Bu konular sizi hem sıkıyor hem de zaman zaman da öfkelendiriyor.

Yay Burcu (özellikle Yükselen Yay): İşle ilgili bazı konularda konuşma ya da düzenlemeler yapmış iseniz bu durum olumludur. Görev ve sorumluluklarınızı yerine getirin. Kendinize yatırım yapın.

Oğlak Burcu (özellikle Yükselen Oğlak): Bu dolunayda biraz bekleseniz iyi olur. Dışarıdan gelen teklifler size zarar verebilir. Zaten siz de muhtemelen bunun farkındasınız. Kolay olmasa da çevreyi gözlemlerken yapacaklarınızı yavaş yavaş planlamak daha uygun görünüyor.

Kova Burcu (özellikle Yükselen Kova): Değerli olduğunuzu hatırlatmak isterim. Değeriniz başkalarının fikrine, davranışlarına ve yaptıklarına bağlı değil. Kimseye bir şey ispat etmek zorunda değilsiniz. Bazı şeylere hayır demeniz gerektiğinde bunu yapın. Hatır için bir işi kabul etmeyin. Kendinizden şüphe etmeyin.

Balık Burcu (özellikle Yükselen Balık): Yorulduğunuz bir dönem... İstirahat etmek suç değil. Bunu unutmayın. İş konusunda yeni fikirlerin size parlak gelmediğini karşınızdakine söyleyin. İkametgahınızda yapmanız gereken bir konu gündeme geldiyse doğru bir iş yatınız. Evle ilgili tadilat, değişim ya da bir taşınma durumu olduysa bu uygundur.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum