Astroloji

KRALİÇE 2. ELIZABETH VE NUMEROLOJİK ANALİZİ


Çağlan Tunçbilek 13 Mart 17:19

Numerolojik analizden önce ilginç bilgiler: 2. Elizabeth, Birleşik Krallıkta ve belki de insanlık tarihinde en çok tahtta kalabilmiş kişidir diyebiliriz. 2. Elizabeth 70 yıldır tahttadır. Çocukluğunda çok iyi eğitim almış birisidir. At ve köpek hayranıdır. Roman okumayı sever. Özellikle içinde atların olduğu romanları okuduğu söylenir. İyi bir şofördür. Resmen ehliyet almamıştır. Kraliçe olması ona ehliyet almadan araç sürme hakkı vermiştir. Bir diğer ilginç özelliği ise pasaportunun olmamasıdır. Buna rağmen yurt dışı gezilerinde şimdiye kadar hiç kimse ondan pasaport istememiştir(!). Kendisinin ilginç numerolojisini inceleyince daha önceden bunu yapmış olmayı istedim.

Numerolojisini incelerken isminin numerolojiye uygun olarak verildiği fikrine de sahip oldum. Elbette bunu ispatlayamam. Aşağıda yazacaklarım Wikipedia’da yazan doğum tarihine göre çıkarılmış numerolojisine göredir. Bu satırdan sonra şahsi fikirlerim yoktur.

2. Elizabeth’in temel özellikleri

  • Doğuştan lider (otoriter)
  • Çok Çalışkan
  • Özgür ruhlu
  • Sabırlı
  • Sezgileri çok kuvvetli
  • Öfkeli (Öfkesi çabuk geçiyor)
  • Duygusal karar vermez

Dışarıdan zirvede tek başına güçlü bir kadın görüntüsü veriyor. Kısa bir süre tanıdığınızda oldukça sabırlı olduğunu anlarsınız. Özellikle ailesine karşı sınırsıza yakın bir sabrı vardır. Yakını olmayan kişiler onun sınırını aştığında kısa süreli sert tepkiyle karşılaşabilirler.

Kraliçe Elizabeth hiç boş durmaz. Çok çalışkandır. Onun ne kadar özgürlüğüne düşkün olduğunu kimse tahmin edemez. O liderlik kapasitesinin çok küçük bir kısmını kullanabildi. Çalışma kapasitesini de çok fazla kullanamadı. Yalnız kalabildiğinde çok enerjik oluyor. Ama kadersel olarak çok fazla yalnız kalamadı. Topluluk önünde konuşmayı da sevmiyor. Bu nedenden toplum onu görebildiği zamanlarda "sanki düşük enerjili gibi" gördü.

Evet; ailesine karşı çok otoriter oldu. Ama bir şekilde liderlik ve çalışma enerjisini atması gerekiyordu. Ailesinin, yakın çevresinin her şeyine karıştı ve takip etti; onlara iyilikleri için karıştı. Elbette bunda iyi niyetliydi. Ailesinin ve yakın çevresinin bundan hoşlandığı ise şüphelidir.

2. Elizabeth'in olgunlaşma yolu

Sevdiklerine liderlik etmesi egosunu tatmin etmiş. Ailesine sevgi dolu yaklaşabilmek için çabalaması sabrı öğretmiş. Zor olayları hırsı ile çok çalışarak aşması ona özgür hissettirmiş. Sabırlı olması aileyi bir arada tutmuş. Liderlik için çok çalışmak onun bilgeliğini arttırmış. Çalışmayı yalnızken yaptığı için o anlarda kendini özgür hissetmiş. 46-47 (1972-73'ten sonra) yaşından sonra ailesi ile ilgili konuları akışa bırakmayı başarabilmesi yalnız kalabilmesini sağlamış. Bu durum tabii ki onun için en büyük ödül oluyor. 56-57 yaşlarından (1981-82'den) sonra kendini sevdiklerinden geri çekebilmesi akışa bırakabilme özelliğini geliştirmesini sağlamış.

1990-91'de tüm aile onu yormuş. Herkes ondan yardım istemek zorunda kalmış. Bu tarihten sonra aile hoşlanmasa da onun liderliğini kalben de kabul etmiş. 1999-2000 den sonra toplumla, politikayla ve uluslararası ilişkilerle ilgili konularda tecrübesini konuşturması sevilmesini sağlamış. İnsanlar kapasitesini fark etmişler. Bu durum 2016’ya kadar sürmüş. Aslında toplum önüne çıkmayı ve konuşmayı sevmezken bunu yapmayı başararak bu alanda da olgunlaşmış. Bu tarihten sonra sevdikleri ile ilgili konularda sabretmesi gerekiyor. Eşinin vefatı ve Prens Andrew’le ilgili milyonlarca sterlinlik harcamalar sabretmede onu en üst seviyeye getiriyor.

Son söz

Bütün dünyanın şansı (belki de ABD’nin) Britanya krallığının tam krallık olmaması olmuş. Çünkü bu güçlü kişilik tam monarşik bir yapıda olsa idi Birleşik Krallık dünyada çok daha etkin bir yerde olurdu.

Biraz sosyal medyaya baktığımda 2. Elizabeth’in bir süredir toplum önüne çıkmadığını gördüm. Yine numerolojik yapıya 09.03.2022 tarihinde baktığımda bu kadar üzüntüyü kaldırmakta oldukça zorlandığını söyleyebilirim. Yine bir süre önce Prens Charles ve eşinin Covid testinin pozitif çıktığı söylendi. Basın açıklamalarında rahatsız olduğunun da açıklanması zihinlerde soru işaretleri bırakıyor.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum